"הבית הישראלי" של שאול גולדשטיין

הבית הזה מתבדל במובהק מה"בית היהודי".

אריה יצחקי , כ"א באדר תשס"ז

דעות לבן ריק
לבן ריק
צילום: באדיבות המצולם

בימים אלה מוקם בגוש עציון בתרועת חצוצרות תקשורתית "הבית הישראלי". זהו קמפיין הסברתי עם לוגו מיוחד, בהשקעה של מאות אלפי שקלים הזורמים בין השאר לכיסו של אייל ארד מאדריכלי תוכנית "ההתנתקות" ומיתומי "פורום החווה". זהו בית פרי רוחו של ראש המועצה שאול גולדשטיין שיכול לשמש משכן לכל "הישראלים המתקדמים" והנאורים כמו: יוסי ביילין, יוסי שריד, הרב מלכיור, ראלב מג'דלה, הרב אריק אשרמן, פרופ' עדי אופיר, פרופ' משה צימרמן, השייח' נימר דרוויש ודומיהם.


הבית הזה מתבדל במובהק מה"בית היהודי" ואין בו כמובן מקום לבתים יהודיים מהסוג של בתי תקוע, נוקדים, מעלה עמוס, אספר וכרמי צור שהרי אלה מוקצים הנמצאים מחוץ לגדר ההפרדה
הבית הזה מתבדל במובהק מה"בית היהודי" ואין בו כמובן מקום לבתים יהודיים מהסוג של בתי תקוע, נוקדים, מעלה עמוס, אספר וכרמי צור שהרי אלה מוקצים הנמצאים מחוץ לגדר ההפרדה. ואגב יש בעיה ל"בית הישראלי" עם הישובים בת- עין וגבעות שאינם מתאימים לרוחו, כי הם יהודיים לחלוטין. ואולי שאול גולדשטיין יוציא גם אותם מגבולות "גוש עציון- בית ישראלי" וכך ישיג חד- ממדיות קלאסית בנוסח "מימד". כל תושבי ביתו הישראלי יהיו "ישראלים ממלכתיים", הולכים בתלם, מקדשי "מדינת ישראל" ככס הקב"ה עלי אדמות החיים בשלווה במדינה דמוקרטית רב- לאומית ורב- תרבותית.

"בבית הישראלי" הגולדשטייני יוכלו לבקר ללא חשש ומתוך הזדהות אידיאולוגית עמוקה הישראלים מיישובי מישור החוף ואפילו תושבי לב גוש דן – חיב"ר (חולון, יפו, בת - ים וראשון לציון). הם יחזו תחילה במורשת הקרב של תש"ח שנגמרה בטבח מזעזע של תושבי כפר עציון על- ידי שכניהם (רמז מצמרר לעתיד...). אחר כך הם יבקרו בשמורת חקלאות המעיינות המקסימה בנחלין ויטבלו בכמה מעיינות. הס מלהזכיר להם את תקיפת המטיילים מגבעת שמואל בעין מסלע ע"י תושבי נחלין ואת הרצח המזעזע של ארז לבנון הי"ד, לאחר שטבל במעיין הסמוך לחורבת צאפא.

בשלב הבא יבצעו המטיילים אתנחתא ב"יקב הגוש" סמוך לצומת הגוש. שם הם יטעמו ממיטב היינות, והמדריכים של ביה"ס שדה כפר עציון שיובילו אותם בסיור לא יזכירו כמובן את שלושת הצעירים שנרצחו לא מזמן בצומת הסמוך שהרי זה יקלקל את "האידיליה הישראלית" ואת דו- הקיום הנכסף.

לכל אורך הסיור יראו המטיילים את "חומת ההפרדה"- חומת הקונסנזוס שקורמת עור וגידים מפלצתיים. הם ירגישו כמו בכפר- סבא או בכוכב יאיר. ולבסוף יגיעו אל "המרכז לחוסן קהילתי", שם הם יפגשו את ראש המועצה שמשמשיו ופקידיו יציגו לפניהם את היעדים והחזון של תושבי הגוש המשתלבים להפליא בחברה הישראלית הרב- לאומית, הפלורליסטית והנאורה.


במסגרת זאת אנו מציעים למר שאול גולדשטיין לערוך ביום העצמאות טקס הוקרה מיוחד ובו יוענק אות יקיר "גוש עציון- הבית הישראלי" לרמטכ"ל המתפטר דן חלוץ, ולמפכ"ל המשטרה המתפטר משה קראדי
המבקרים ירגישו בשלב זה התעלות רוחנית של ממש שהרי המארחים והמארחות הם מתנחלים ומתנחלות חובשי כיפות סרוגות ושביסים, משמע שאפשר וניתן להמיר את "היהדות" ב"ישראליות" ויש תקנה אפילו למתנחלים הקיצוניים.

ביום ב' כ"ב באדר יתקיים בצומת אפרת- צפון טקס בו יוסב שמו ל"צומת שיירות עציון". זהו מעשה רצוי מאוד, אך לא במקרה הוזמן כאורח הכבוד לטקס שר התחבורה שאול מופז שהרי הוא איש רב זכויות במדינה הישראלית. הזכות העיקרית שלו כזכור היא כהונתו כשר הביטחון בממשלת הגירוש והעקירה של אריאל שרון. זהו האיש שהיה אחד התומכים הנלהבים של גירוש היהודים מגוש קטיף וצפון השומרון והוא שהכין וערך את הצבא למשימת העקירה.

במסגרת זאת אנו מציעים למר שאול גולדשטיין לערוך ביום העצמאות טקס הוקרה מיוחד ובו יוענק אות יקיר "גוש עציון- הבית הישראלי" לרמטכ"ל המתפטר דן חלוץ, ולמפכ"ל המשטרה המתפטר משה קראדי.

זה יהיה אקט של השתלבות מוחלט בכלל הישראליות.