שטיפת המוח בעזרת "השם"

מדובר בשימוש בשיטה תעמולתית הידועה לשמצה.

רותי אברהם , כ' בניסן תשס"ז

לבן ריק
לבן ריק
צילום: ערוץ 7

שיטת התעמולה מבית היוצר של משטרים אפלים עובדת. אחת מהן היא שיטת הפיכת השקר לאמת. די בכך שתחזור על שקר שוב ושוב, והוא יהפוך... לאמת.

כך נוהג ארגון השמאל הקיצוני "שלום עכשיו" בנוגע לרכישתו החוקית למהדרין בידי יהודים של הבית בחברון. בעליו החדשים כינוהו "בית השלום" וכך צריכים גם כלי התקשורת לכנות אותו, ולא להשתמש בשם "בית המריבה" שהוצמד לו על ידי תועמלני 'שלום עכשיו' המבקשים להתסיס את האווירה ולשלול את הלגיטימיות של רכישת הבית. מדובר בשימוש באותה שיטה תעמולתית הידועה לשמצה: חזור שוב ושוב על הניסוח "בית המריבה" והוא יהפוך לכזה...
 

מדוע כלי התקשורת אינם מכנים אותו "הבית היהודי החדש בחברון" או "הבית שיהודים בחברון טוענים כי רכשו אותו", או "הבית ששר הביטחון טוען כי לא נרכש כחוק על ידי היהודים"
מדוע כלי התקשורת אינם מכנים אותו "הבית היהודי החדש בחברון" או "הבית שיהודים בחברון טוענים כי רכשו אותו", או "הבית ששר הביטחון טוען כי לא נרכש כחוק על ידי היהודים".

ארוך מידי, אהה? מה לעשות, לפעמים האמת ארוכה אבל היא לא שקר כמו "בית המריבה". כלי תקשורת אמורים כידוע להציג את העובדות היבשות בלבד ולא לנקוט עמדה.
 
אבל "שלום עכשיו" יודעים את מלאכתם. הם מנוסים. התהליך פשוט: בתחילה יחזרו כלי התקשורת שוב ושוב על השם התועמלני, בהמשך יצטרכו בעליו היהודיים להסביר כי  הכוונה ב"בית השלום", לבית ההוא שמכונה בתקשורת כ"בית המריבה" ולבסוף, התוצאה תהיה גם שמלאכתם של ארגוני השמאל תיעשה בידי אחרים: צה"ל והיס"מ יפנו מתיישבים שרכשו בית כדין.
 
באותה שיטה הוקם ה"עם פלסטיני" שלא היה ולא נברא. מעולם לא הייתה פלסטין ביהודה ושומרון, אלא מדובר בערבים המתגוררים בחברון, בשכם ובבית לחם. מכונת התעמולה ההיא הצמיחה עם פלסטיני הדורש את "הגדרתו".
 
דוגמא תעמולתית נוספת היא ה"כיבוש". איפה יש כיבוש, בעזה? זו פונתה, אין שם יהודים. גם צה"ל, למגינת ליבם הרבה של תושבי שדרות והדרום, אינו שם. בית המשפט העליון קבע, כי לא חלה על האזור "תפיסה לוחמתית". גם ביהודה ושומרון אין כיבוש. בערי הרש"פ מתנהלים החיים תחת שלטון פלסטיני מלא. ישראל עוסקת רק במניעת טרור ובמתן סיוע מאסיבי לאוכלוסייה הכורעת תחת עולו של השלטון הפלסטיני העוסק רוב הזמן במעשי שחיתות או בטרור ובוודאי לא ברווחת חיי הערבים באזור, כלכלתם, בריאותם וחינוכם.

אבל ארגוני השמאל ממשיכים בשלהם. יש כיבוש והתעמולה השמאלנית ממשיכה לטפטף: כיבוש... כיבוש... כיבוש...
  
זוכרים את השחתת הזיתים בידי מתנחלים? האם הייתה כזו פעולה? כך נטען סביב שולחן הממשלה, כך טענו ארגוני השמאל ובראשם פעיל שמאל קיצוני ידוע, איש התנועה הקיבוצית יואל מהרשק וכך טפטפו גם כלי התקשורת. האם נלכד מתנחל אחד שביצע מעשה כזה? האם היה חשוד? האם היה העמדה לדין על בסיס ראיות? נאדה. יתירה מכך, מומחים שהובאו לאותו מטע שבו כנטען בוצעה ההשחתה,הסבירו שנעשתה במקום עבודת השבחת מטע. לא רק שהמטע לא הושחת, אלא לאחר מכן צולמו תוצאות ההשבחה. אכן פרשה שרווח רב בצידה: גם העלילו על מתנחלים וגרמו להוצאת צווי הרחקה נגדם, גם השחירו את פניהם וגם השביחו את המטע. כדאי היה, אה?


השיטה עובדת ויש לצאת למלחמת חורמה נגדה. יש להתחיל במתן השמות הנכונים ולא השקריים מבית היוצר התעמלותי. אמור מעתה: "בית השלום" בחברון, וערבים: תושבי שכם, חברון וג'נין
אפשר היה לפטור את הנושא בגיחוך ובבת צחוק, אבל מתברר שמדובר בסכנה גדולה וממשית ויש להילחם בה מלחמת חורמה שכן היא עומדת בין היתר בבסיס החורבן של גוש קטיף. תחילתה בתעמולה רבת שנים שהגדירה את יהודי גוש קטיף כמי שיושבים על אדמות ערביות גזולות וככאלו היושבים בתוך תוכם של ערבים ומתסיסים אותם. ובכן, גוש קטיף הוקמה על חולות שכונו בפי זקני ערביי עזה "מקוללים". איש לא ישב בהם והם עצמם התפעלו מגן העדן הפורח שצמח לצידם... לא בתוכם. 

יתירה מכך, הבנק העולמי ביצע עבודת מחקר מרשימה לפני ה"התנתקות" וזאת לצורך היערכות לקראת ה"התנתקות" והשלכותיה. הערת שוליים קטנטנה בתוך המחקר גילתה את מה שהוסתר היטב: הקרקעות הן של 'אף אחד' ( NO MAN LAND ). במסקנות המחקר נכתב כי יש להקים ועדה בעלת סמכויות סטוטוריות אשר היא זו שתקבע למי יימסרו הקרקעות, כדי למנוע מלחמת אחים לאחר תום הנסיגה. לא של יהודים, אלא של פלסטינים,
 
עובדות אלו לא הפריעו לטפטוף השקר המאסיבי של גזילת קרקעות עד להוצאתו לפועל של המהלך המחריד של גירוש שמונת אלפים יהודים מבתיהם, הרס חייהם, שריפת בתי הכנסת וקידומם של ארגוני המחבלים אל דרומה של מדינת ישראל.

השיטה עובדת ויש לצאת למלחמת חורמה נגדה. יש להתחיל במתן השמות הנכונים ולא השקריים מבית היוצר התעמלותי. אמור מעתה: "בית השלום" בחברון, וערבים: תושבי שכם, חברון וג'נין.