אנחנו רוצים דומייה פוליטית

תנו לנו להתאבל בשקט על חברינו שחירפו נפשם.

חיים יואבי רבינוביץ , ה' באייר תשס"ז

דעות לבן ריק
לבן ריק
צילום: ערוץ 7

אמש בטכס פתיחת יום הזיכרון, ליד הכותל המערבי, יוצגה שם מדינת ישראל על ידי דליה איציק, ממלאת מקום הנשיא. הגברת פטפטה גבוהה - גבוהה ונשאה נאום מלא מליצות רמות על מסירות, הקרבה וכו'. דבריה נשמעו לי נבובים וחלולים.


זאת יש לדעת: גב' דליה איציק השתמטה משירות צבאי בטענה השקרית שהיא "דתית"! היא אפילו לא התנדבה לשירות לאומי כמצוות הבנות הדתיות שאינן מתגייסות לצבא
זאת יש לדעת: גב' דליה איציק השתמטה משירות צבאי בטענה השקרית שהיא "דתית"! היא אפילו לא התנדבה לשירות לאומי כמצוות הבנות הדתיות שאינן מתגייסות לצבא. דליה איציק הצהירה בשבועת שקר על אורח חיים דתי כביכול, וכולנו יודעים היטב שזהו בלוף וכזב. הבת הדתית שלי, שהיא דתית מאוד, שירתה שירות קשה בצה"ל ובמדים. בתקופה זאת דליה איציק למדה, עבדה והרוויחה כסף. וכאשר הבנות הדתיות באמת סיימו את שירותן הצבאי או הלאומי, היא כבר רכשה תואר אקדמאי.

האם זוהי הדמות שצריכה לשאת נאום מליצות וסיסמאות ריקות מתוכן, ביום הקשה של זיכרון הלוחמים שחירפו נפשם?

אני מציע שביום הזיכרון לנופלים במערכות ישראל לא ישמע עוד שום נאום של פוליטיקאי, נשיא, ראש הממשלה או שר ביטחון. ביום זה ישמעו בטקסים ובתקשורת, אך ורק דברים של הלוחמים ועל הלוחמים. מספיק אנו שומעים במשך כל השנה את השטויות והשקרים של הפוליטיקאים.

ביום קדוש אחד, אנחנו רוצים דומייה פוליטית. תנו לנו להתאבל בשקט על חברינו שחירפו נפשם, ועל רעים שנפלו על חרבם.