האם זוהי עצמאות?

שום מדינה בעולם לא הייתה מסכימה לחוצפה הזאת.

אלון דוידי , ו' באייר תשס"ז

ישנם כאלה שאומרים ש"מלחמת השחרור" עוד לא הסתיימה ועוד לא הצלחנו לממש את השורה בהמנון "להיות עם חופשי בארצנו", כיוון שקיומנו עדיין מוטל בספק ואיננו באמת חופשיים. הטירוף האסלאמי ששוטף את המזרח התיכון החל באיראן הגרעינית עד לשלוחותיה. ארגוני הטרור, החיזבאללה והחמאס, מאיימים עלינו: על הקיום שלנו, על החופש והערכים המיוחדים לנו.


הקאסמים הם אות קלון וחרפה: רפיסות שלטונית ומדינית, אוזלת יד עלובה של מדינה שלא מצליחה להגן על אזרחיה. אין פה בעיה ביטחונית שאי אפשר לפתור
הקאסמים הם אות קלון וחרפה: רפיסות שלטונית ומדינית, אוזלת יד עלובה של מדינה שלא מצליחה להגן על אזרחיה. אין פה בעיה ביטחונית שאי אפשר לפתור. צה"ל יכול לפתור את בעיית הקאסמים חד משמעית. מי שאומר אחרת משקר. אבל צריך לקחת החלטה אמיצה, לא קלה, ולעשות מעשה.

שום מדינה בעולם לא הייתה מסכימה לחוצפה הזאת: טילים על אוכלוסייה אזרחית, נשים וילדים, ללא הבחנה. דמיינו לעצמכם, איך בריטניה הייתה מגיבה אם לונדון הייתה מופגזת בטילים כאלה ואחרים. שערו בנפשכם, מה היה קורה אילו קטיושות היו נוחתות על עיר בארה"ב או פרבר בצרפת היה מופצץ, הרי הם היו הופכים את העולם כדי להגן ובצדק על האזרחים שלהם.

נכון, לא כל מה שמותר למעצמות העולם מותר לישראל. יש לחץ כבד על ישראל: לערבים יש נפט, האסלאם מפחיד את האירופאים והיהודים אף פעם לא היו חביבים במיוחד על העולם... ובכל זאת הכבוד הלאומי שלנו מחייב אותנו, את החברה הישראלית, לעמוד על שתי רגליה ולהילחם על עצמאותנו. כן, לכבוד הלאומי שלו יש חשיבות רבה לקיומנו. אין זו מלחמה סתמית על כבוד מדומה. זוהי מלחמה על הכבוד הלאומי שנרמס מדי יום בשדרות כשאמהות וילדים מתחבאים בפחד ברחובות, והמדינה מגלה רפיסות ותבוסתנות מול הטרור. כשנדבנים מחליפים את הרשויות ומחלקים צדקה להמונים והאויב רואה וצוחק ומתעודד, זו סכנה קיומית וממשית.

האם זוהי עצמאות? האם אנחנו "עם חופשי בארצנו"?

ובכל זאת עצמאות


אפשר לשנות את המציאות, כי הרי זה בסופו של דבר מהותו של יום העצמאות, היום שהעם היהודי קיבל על עצמו שהוא אחראי על גורלו והמציאות ניתנת לשינוי
שדרות לא רחוקה מלהיות עוד סיפור הצלחה ישראלי. מי שמסתובב בעיר יודע שיש פוטנציאל אדיר לעיר הנפלאה הזאת. יש פה נוער נפלא, נוער יוצר. כולם יודעים ששדרות היא בית גידול ליוצרים צעירים בכל התחומים. החום האנושי שמצוי בשדרות הוא שם דבר וסמל לסובלנות ולערבות הדדית. שדרות היא שילוב של תרבויות, צלילים וריחות נפלאים. הכל יש פה: מזרחים ואשכנזים, ותיקים ועולים חדשים, דתיים וחילונים והכל בהרמוניה, בלי מתחים וסכסוכים. אכן, סיפור הצלחה ישראלי.

לכן, צריך לראות את היפה והטוב, ויש הרבה ברוך ה', ועם זה להילחם ולשנות את המציאות שנכפתה על שדרות בשנים האחרונות. אפשר לשנות את המציאות, כי הרי זה בסופו של דבר מהותו של יום העצמאות, היום שהעם היהודי קיבל על עצמו שהוא אחראי על גורלו והמציאות ניתנת לשינוי.

וכבר אמר חוזה המדינה: "אם תרצו אין זו אגדה", וכידוע הוא צדק.