האם איש לא נפגע?

יש להתייחס בעניין זה כהכרזת מלחמה.

מיכאל פואה , כ"ט באייר תשס"ז

מיכאל פואה
מיכאל פואה
עצמי


האומנם? האם בדקו כתבנו בשטח לכמה אנשים קפץ לחץ הדם באותו רגע? האם הם בדקו כמה ילדים מרטיבים בלילה, בגלל הקאסמים האלו שלא פגעו באיש?
במשך השנים האחרונות שמענו אין ספור פעמים את ההודעה "קאסמים ירדו ב... איש לא נפגע".

האומנם? האם בדקו כתבנו בשטח לכמה אנשים קפץ לחץ הדם באותו רגע? האם הם בדקו כמה ילדים מרטיבים בלילה, בגלל הקאסמים האלו שלא פגעו באיש? האם הם בדקו כמה שקט נפשי ושעות עבודה הלכו לאיבוד?

בעל זרק על אשתו סכין, היא לא נפגעה. אם היא תמשיך את חייה כאילו לא קרה דבר, סביר להניח שיום אחד נשמע עליה בחדשות ולא בנסיבות משמחות. ההדחקה, הניסיון לטשטש, ההצעות להתחיל להסתובב עם חליפת מגן נגד סכינים או נגד קאסמים היא אם כל חטאת. זריקת הסכין על האישה היא איום על חייה, ולא רק על הרגל או היד אליו כוון הסכין. היא מחייבת שינוי אורחות חיים. אישה זו צריכה לדאוג שבעלה יסולק מיד מהבית, ושלא יאפשרו לו להחזיק סכין ביד.

שליחת טיל על מדינת ישראל היא קריאת תגר על עצם קיומה. היא לא בעיה של תושבי שדרות או אשקלון, הרגל או היד של מדינת ישראל. לכן לא משנה בכלל אם הטיל פגע בנפש או ברכוש או התפוצץ בשדה בור, אלא יש להתייחס אליו כהכרזת מלחמה.

כל עוד ראשי המדינה, מערכת הביטחון והתקשורת "יכילו" אירועים כמו נפילת קאסם בלי נפגעים או רק אם פציעות, או רק אם הרוג אחד ולא עשר וכל עוד הם ירצו להמשיך בשגרת החיים כמו אותה אישה שמדחיקה ומסתירה במשחה או בבגד את שריטת הסכין או אודם הסטירה, אנחנו נהיה בסכנת הכחדה.

למעשה גם כשהם מדברים על "תג מחיר", הם בעצם לא מתכוונים לשנות את המצב באמת. הם ימשיכו לחיות עם הבעל המכה, ורק יגדירו את המצבים בהם מותר קצת להחזיר.


בקיצור, כל עוד לא נחליף ראש וכל עוד לא נעמיד בראשנו מנהיג יהודי אמיץ שמוכן לכבוש ולגרש את אויבנו, נמשיך לסכן את עצם קיומנו
ישנם נשים השבויות במעגל הרסני זה עד הירצחם, רק בגלל שהם מפחדות לעשות צעד אמיץ: צעד שינתק אותם באמת מהבעל המכה.  הם נמנעות מהצעד האמיץ כי הם לא בטוחות בזכותם וביכולתם להיות עצמאיות. הפתרון הוא לא בחליפת מגן לאישה, ואפילו לא באיומים או מאסר על תנאי לבעל שנשאר לגור יחד עם אשתו. הפתרון הוא קודם כל בראש של האישה שתבין שהיא יכולה בלעדיו.

גם ראשי המערכות שלנו שבויים באותו מעגל. הם לא בטוחים בזכות העם היהודי לחיות בשלום ובבטחה בכל חלקי ארץ ישראל כולל בחבל עזה. הם לא חושבים בכלל על אפשרות להוציא את הערבים מהאזור. הם בכלל לא מבינים שאפילו לא מדובר פה בבעל ואישה, אלא בחבורת שודדים שמנסה להוציא אותנו מסלון ביתנו ולזרוק אותנו לשתות מהים של עזה.

בקיצור, כל עוד לא נחליף ראש וכל עוד לא נעמיד בראשנו מנהיג יהודי אמיץ שמוכן לכבוש ולגרש את אויבנו, נמשיך לסכן את עצם קיומנו.