ההונאה של מועצת יש"ע המתחדשת

"מועצת יש"ע המתחדשת" היא הונאה אחת גדולה.

נדיה מטר , ג' בסיון תשס"ז

דעות נדיה מטר ויהודית קצובר
נדיה מטר ויהודית קצובר
חזקי ברוך

תנועת "נשים בירוק" מודה לבועז העצני וצפריר רונן על שחשפו לכולם את מה שרבים מאיתנו חששו כבר מראש: ש"מועצת יש"ע המתחדשת" היא הונאה אחת גדולה. טוב ששני החברים לא נפלו בפח של אחדות מזויפת, ולא הסכימו להיות עלי תאנה של ארגון הקורא לעצמו אומנם בשם חדש, אלא בעצם מדובר באותה גברת בשינוי אדרת.
 

תנועת "נשים בירוק" מודה לבועז העצני וצפריר רונן על שחשפו לכולם את מה שרבים מאיתנו חששו כבר מראש: ש"מועצת יש"ע המתחדשת" היא הונאה אחת גדולה
בעצם, מתברר שעל ראש הגנב בוער הכובע:
 
חברים מ"מועצת יש"ע המתחדשת" גינו את העצני ואת רונן והאשימו אותם שהם "לא למדו פרק בדמוקרטיה", וזאת כשכל המנגנון החדש של "מועצת יש"ע המתחדשת" היא אנטי-טזה להליך דמוקרטי. במקום לנהל בחירות דמוקרטיות אמיתיות, בהן כל תושב יש"ע מעל גיל 16 יוכל לבחור מי הם באמת נציגינו ומנהיגינו בשטח, חבורה קטנה השייכת לאליטה הסגורה של הנהלת מועצת יש"ע הקודמת והכושלת בחרה בכמה עשרות אנשים, כדי שאלו ישמשו כתפאורה "כאילו" דמוקרטית. הם ייפגשו פעם בכמה חודשים וההחלטות הגורליות עדיין יישארו בידי קומץ אנשים שלעולם לא נבחרו לייצג אותנו במאבקים למען ארץ ישראל. אלו אותם אנשים שנכשלו כישלון חרוץ במאבק להצלת גוש קטיף וצפון השומרון, והם הם הממשיכים לנהל את העניינים.
 
מקומם במיוחד בהודעת הגינוי של חברי "מועצת יש"ע המתחדשת" היא המשפט שלהם בעניין המאבק של מועצת יש"ע להצלת גוש קטיף: "ניהלנו מאבק שעוד יילמד בהיסטוריה. אני לא מכיר גוף שאילו הוא היה מנהל את המאבק, עוד היינו בגוש קטיף וצפון השומרון". משפט כזה מוכיח לנו שוב שאין מכים על חטא במועצת יש"ע על המאבק הכושל, ולא לוקחים אחריות על הכישלון. יותר מזה: אם הם כל כך מתגאים מאופן המאבק הכושל למען גוש קטיף וצפון השומרון, סביר להניח שינהלו סוג דומה של מאבק אם וכאשר ממשלות ישראל, חלילה, ירצו למסור עוד חלקי מולדת לאויב הערבי. הראייה לדבר היא שבין האישים הבולטים ב"מועצת יש"ע המתחדשת" נמצאים אנשים, כגון: הרב אלי סדן והרב רפי פרץ שייזכרו כמי שהעדיפו להתחבק ולרקוד עם כוחות הגירוש, מאשר להיאבק ולנסות להציל את הגוש.
 
אבוי לנו אם ניתן לגיטימציה לגוף כזה שכזכור סירב בכל תוקף לקרוא למרי אזרחי לא אלים ולסירוב פקודה לפקודת הגירוש, שני סוגי מאבק היחידים שהיו יכולים להציל את גוש קטיף וצפון השומרון.


ברצוננו להבהיר: המאבק על ארץ ישראל חייב להיות מאבק בלתי מתפשר, ולכן לא יתכן שינהלו אותו אנשים כמו ראשי מועצות ואף רבנים מסוימים התלויים בגלל תפקידם בממשלה
לא רק שראשי מועצת יש"ע לא תמכו במרי אזרחי ובסירוב פקודה, אלא הם גם חיבלו באלו שניסו לדחוף סוגי מאבק אלו. אם אינני טועה, צוטטו כמה מראשי מועצת יש"ע לאחר הגירוש כאומרים שהם: "לא רצו לנצח את המדינה ואת הצבא".
 
ברצוננו להבהיר: המאבק על ארץ ישראל חייב להיות מאבק בלתי מתפשר, ולכן לא יתכן שינהלו אותו אנשים כמו ראשי מועצות ואף רבנים מסוימים התלויים בגלל תפקידם בממשלה.

ראשי מועצת יש"ע נבחרו על ידי הציבור להיות ראשי מועצות: לטפל בישובים, בגינון, באשפה, בהשגת אישורי בנייה ואולי אף בארגון "הפנינגים" המוניים, כגון: תפילות המוניות בכותל או ערי אוהלים שמטרתם הפצת חומר הסברה לציבור. רבים הם במועצת יש"ע שממלאים תפקיד זה בצורה נפלאה. רק שיסירו את ידיהם מהמאבק העיקש והבלתי מתפשר על כל מקום בארץ - ישראל.

את שרביט המאבק יש להעביר לאנשים שאינם תלויים כלל וכלל בממשלה.