מתפקדים לנתניהו

להתפקד לליכוד עכשיו כדי להשפיע על מפלגת השלטון.

מיכאל פואה , י"ג בסיון תשס"ז

דעות לבן ריק
לבן ריק
עצמי

מצביע ימין: האם אתה לא מתבייש? אתה שייך לליכוד, זה שגירש את היהודים מגוש קטיף? אתה הצבעת לשרון? אתה תצביע לביבי זה שנתן את חברון ולחץ את ידי ערפאת? זה שהצביע בעד הגירוש?
 
מנהיגות יהודית: ומה אתה מתכוון לעשות?


מי יעמוד בראש הליכוד? אפי איתם, לדוגמא, חושב שבראש הליכוד יעמוד נתניהו, ולכן הוא פועל בתיאום ובשיתוף פעולה איתו כבר עכשיו
מצביע ימין:
 אני מתפקד לאיחוד הלאומי. הם עושים מפקד גדול, והם יאחדו את כל תנועות הימין ביחד. זה יהיה כוח גדול ויהיה למי להצביע.

מנהיגות יהודית: ומי יהיה ראש הממשלה?
 
מצביע ימין: אה, תשמע מי שייבחר. אני לא יודע בדיוק.
 
מנהיגות יהודית: אבל, אני יודע!

מצביע ימין: מה, כן? עוד לפני שהם עשו מפקד ובחירות?

מנהיגות יהודית: כן, בוודאי. 
 
מצביע ימין:  נו מי זה יהיה?

מנהיגות יהודית: מי יעמוד בראש הליכוד? אפי איתם, לדוגמא, חושב שבראש הליכוד יעמוד נתניהו, ולכן הוא פועל בתיאום ובשיתוף פעולה איתו כבר עכשיו.

מצביע ימין: זה לא רע שאפי איתם יהיה, לדוגמא, שר הביטחון בממשלת נתניהו. 
 
מנהיגות יהודית: הפעם תורי לשאול. אתה לא מתבייש בממשלת נתניהו שלחץ את ידי ערפאת............ והפעם אם תרשה לי אני אשאל אותך. האם אתה מבין שכאשר אתה מתפקד ל"איחוד הלאומי", אתה למעשה כבר בחרת בנתניהו לראש ממשלה? האם אתה מבין שאתה פעם נוספת ממחזר את השיטה של מפד"ל, מולדת, התחיה, תקומה, קוממיות, החזית היהודית ואולי עוד כמה ששכחתי. אתה נכנס לפינה שברגע שנתניהו ילך שמאלה, אתה הופך ללא רלוונטי גם אם יהיו לך 15 מנדטים.

מצביע ימין: אני לא מבין. מה אתה מציע?

מנהיגות יהודית: אני מציע שכולנו נתפקד לליכוד. נהיה מפלגה אחת גדולה ובתוכה יהיה כל המחנה הלאומי היהודי. כן גם סילבן, גם נתניהו וגם אתה ושם נאבק על תפקיד הראש, על ההובלה ולא רק על ההשפעה. 

מצביע ימין:  לא מבין מה אתה רוצה שאני אבחר בסילבן או בנתניהו?
 
מנהיגות יהודית: לא חס וחלילה. אתה תבחר במי שמייצג אותך, במשה פייגלין. בתוך הליכוד יש רבים שחושבים כמו פייגלין, ורוצים לראות אותו מנהיג את הליכוד. הם צריכים להשתכנע שיש לו את הכוח לעשות את זה, ואתה בהתפקדותך יכול לעזור. הפעם להבדיל מהפעמים הקודמות, לא חברי המרכז בוחרים את חברי הכנסת. אתה וכל המתפקדים יבחרו את חברי הכנסת. אם כולנו נתפקד לליכוד, כל מי שירצה להיבחר יהיה חייב להתחשב בעמדתנו. נוכל הפעם להכניס כמה חברי כנסת שייצגו אותנו. למעשה אם כל ראשי המחנה הלאומי יצטרפו לליכוד, הוא ייהפך למחנה גדול וסוחף. אם נעמיד בראשו מנהיג אמוני המתאים לרב הציבור המסורתי, יש סיכוי טוב לנצח גם בתוך הליכוד וגם בבחירות הכלליות. בקיצור, המפקד הגדול כבר מזמן יצא לדרך וכל מי שעדיין לא הצטרף פשוט הכתיר מראש את נתניהו כראש המחנה הלאומי. מי שהתפקד נאבק יחד איתנו כדי לחולל את המהפיכה שעשויה להציל את מדינת ישראל מהקריסה בה היא נמצאת. 
 

אני מציע שכולנו נתפקד לליכוד. נהיה מפלגה אחת גדולה ובתוכה יהיה כל המחנה הלאומי היהודי. כן גם סילבן, גם נתניהו וגם אתה ושם נאבק על תפקיד הראש, על ההובלה ולא רק על ההשפעה
מצביע ימין:
  ואם כל זה לא יצליח ופייגלין לא יבחר או שנתניהו יצליח לזרוק אותו מהליכוד? מה יהיה, אז אני אהיה חייב לבחור בליכוד?
 
מנהיגות יהודית: ראשית, גם נתניהו וגם שרון ניסו לזרוק את פייגלין מהליכוד, והם לא הצליחו. שנית לא מדובר בחתונה קתולית. אם הליכוד במתכונתו הסופית לאחר הבחירות המקדימות יתאים לטעמך, ואני מקווה שכך יהיה, תבחר בו.
 
מצביע ימין: אם כך אין טעם שאני אתפקד בקרוב, יש עוד הרבה זמן. מתי הבחירות בליכוד?
 
מנהיגות יהודית: תתפקד ומהר. אנחנו מקווים שלא מאוחר מידי. הליכוד היום מפלגה יחסית מסודרת ומי שמתפקד צריך להמתין שש - עשרה חודש עד שיש לו זכות לבחור. להזדרז כבר אמרנו....