עם אחד וגורל אחד

יש להקים מיידית ממשלת חירום לאומית.

מתי דוד , י"ט בסיון תשס"ז

דעות לבן ריק
לבן ריק
צילום: ערוץ 7

כישלון התקוות למזרח תיכון חדש מחייב מבט ציוני מחודש.

הגיע הזמן להתנתק "מהשקפת העולם" הנאיבית המאמינה באשליה לפיה הסכמות, הבנות, רעיונות, נסיגות, פשרות, ועידות וחתימות על "תוכניות שלום" ערטילאיות יובילו לקץ הטרור, לביטחון ולשלום במזרח התיכון החדש. לקוות ולהאמין מותר, אבל להתפתות אסור. האכזבות והכישלונות מכל הסכמי העבר, מאז אוסלו, מחייבים את המנהיגות הנוכחית למנוע אסונות המחר.
 

ההווה והעבר, בסכסוך בינינו לבין הפלסטינים, מלמד אותנו שזו המציאות האכזרית והריאלית שצריך לחיות איתה ללא אשליות וחלומות נאיבים של שלום עכשיו ודו - קיום במזרח תיכון חדש
הוויכוח ההיסטורי בין ימין לשמאל ובין יונים לניצים הסתיים. הוויכוח האמיתי מעתה הוא בין האנשים הריאליסטים שהתפכחו מחלומות ואשליות לבין האנשים הנאיבים, הפנאטים והפוסט ציונים הממשיכים להטיף לאשליות ולחלומות על מזרח תיכון חדש, על דו קיום, על פיתוח אזורי ועל משא ומתן בסגנון מנטאליות מערבית פשרנית עם בני שיח של קיצוניות מזרחית.
 
שאלה: "האם נחיה על חרבנו כל חיינו"?

תשובה: לא. לא נחיה על חרבנו, כאשר הערבים ינצחו.
 
ההווה והעבר, בסכסוך בינינו לבין הפלסטינים, מלמד אותנו שזו המציאות האכזרית והריאלית שצריך לחיות איתה ללא אשליות וחלומות נאיבים של שלום עכשיו ודו - קיום במזרח תיכון חדש. מסתבר סופית שהמכסימום שישראל מוכנה לוותר ולתת, קטן מהמינימום שהפלסטינים מוכנים להסכים לקבל.
 
גם בימים אלה של מלחמת אין ברירה צודקת, השמאל הקיצוני ממשיך להפגין ולטעון שישראל תמיד אשמה, שאין לה זכות ההתגוננות נגד תוקפנות ערבית מוסלמית, שהתגובה הצבאית הישראלית לדעתם תמיד "מוגזמת" ושכל פעולה הגנתית ישראלית נכנסת לטענתם להגדרה של "פשעי מלחמה".

אישיות בולטת ומוכרת בקבוצות אנטי פטריוטיות אלה היא שולמית אלוני. זאת בניגוד לחלק מאנשי השמאל, כמו הסופרים יורם קניוק וא.ב. יהושע והמחזאי יהושע סובול, שהשתחררו מהנרקוזה הפנאטית והצטרפו לקונצנזוס הלאומי בשעת מבחן זו.
 

ההשלכות של המלחמה בצפון ובדרום מחייבים עם אחד וגורל אחד. יש להקים מיידית ממשלת חירום לאומית בהשתתפותם של כל הכוחות הפוליטיים הציוניים
מהן המסקנות מהתפרצות מלחמת החיזבאללה בצפון והחמאס בדרום?
 
- שהבלגה זו לא עוצמה, אלא אשליה.

- שאיפוק זה לא כוח, אלא חולשה.

- שהכיבוש אינה הסיבה להתעצמות הטרור הפלסטיני לאחר שנסוגנו מהלבנון ומעזה.

- שנסיגות חד צדדיות ללא תמורה הן עידוד ורוח גָבית להתגברות הטרור.

- שגדר הביטחון אינה מחסום ופתרון להרס שגורמות הקטיושות, הרקטות והקסאמים.

- שהייתה טעות אסטרטגית לאפשר בחירות ברשות הפלסטינית שהעלו את החמאס לשלטון.

- שהייתה אשליה להאמין להסכם שעשינו עם המצרים שהם ימנעו הברחות אמל"ח לרצועה.

- שאין להתפתות שוב למחוות ולנסיגות כדי לתת צ'אנס לשלום עם החמאס והחיזבאללה.

- שלשטחים יש חשיבות אסטרטגית, בניגוד לכל המומחים שטענו שצריך רק לדבר.
 
ההשלכות של המלחמה בצפון ובדרום מחייבים עם אחד וגורל אחד. יש להקים מיידית ממשלת חירום לאומית בהשתתפותם של כל הכוחות הפוליטיים הציוניים.