ליכוד אמיתי זה פייגלין

גישה יהודית מסורתית שמאוד מתאימה לליכודניקים.

אברהם גז , ה' באב תשס"ז

דעות לבן ריק
לבן ריק
צילום: ערוץ 7

עליתי ארצה בשנת 1949 כבן 18, והשתתפתי בכל מלחמות ישראל ממבצע קדש ועד "מלחמת לבנון הראשונה". כחבר ליכוד ותיק, אני רוצה לספר לכם שליכודניק אמיתי חושב ומזדהה עם מר פייגלין מהרבה סיבות.


עליתי ארצה בשנת 1949 כבן 18, והשתתפתי בכל מלחמות ישראל ממבצע קדש ועד "מלחמת לבנון הראשונה". כחבר ליכוד ותיק, אני רוצה לספר לכם שליכודניק אמיתי חושב ומזדהה עם מר פייגלין מהרבה סיבות
ראשית, הליכוד תמיד היה בעד ארץ ישראל השלימה ואפילו שרנו את השיר "שתי גדות לירדן" בהתלהבות ובכל הזדמנות. שנית, פייגלין מציג גישה יהודית מסורתית שמאוד מתאימה לליכודניקים. הוא נגד כפייה דתית, ומכבד כל אחד ואמונתו הוא. שלישית, וזה אולי החשוב ביותר, זה האישיות שלו. יש לו אומץ להגיד את מה שהוא חושב. הוא לא מתחשב בתקשורת שתמיד הייתה עוינת את הליכוד, ויש לו הרבה כבוד וגאווה יהודית כזו המצויה אצלנו הליכודניקים השורשיים שאכפת לנו קודם כל מהמדינה שלנו.

נכון, אנחנו שומעים שהיו שינויים בליכוד, בשנים האחרונות ובמיוחד בתקופת שרון, שהוא פשוט ביחד עם בנו עמרי לקח לנו את המפלגה מתחת לידיים, והלך אחרי השמאל לדעות ולמעשים שאף פעם לא היו בליכוד. מי שפוגע בהתיישבות הוא לא ליכוד אמיתי, ומי שסגר את ערוץ 7 הוא לא ליכוד אמיתי. אז מה יותר חשוב וקובע: מה שהיה50  שנה בליכוד או מה שהיה 5 שנים?
 
היום מדברים על זה שכאילו הליכוד הלך לכיוון המרכז. אני לא יודע מאיפה לוקחים את זה? איפה זה כתוב בחוקת הליכוד? אני אומר לכם שזה לא כתוב, כי כתוב ההיפך ואת זה יגיד לכם כל ליכודניק אמיתי שיודע בעל - פה גם את הפסקה הזו מחוקת הליכוד: "שמירת זכותו של העם היהודי על ארץ ישראל כזכות ניצחית שאיננה ניתנת לערעור, התמדה בישובם ובפיתוחם של כל חלקי ארץ ישראל, והחלת ריבונות המדינה עליהם".

כל מיני אנשים שואלים: למה פייגלין בליכוד ולא במפלגה דתית? אז אני אומר לכם ממה שאני מכיר בליכוד במשך 47 שנה זה שיש המון דתיים בליכוד, כאלה שהולכים עם כיפה וכאלה שלא הולכים עם כיפה. להערכתי יש יותר מ- 20% ליכודניקים דתיים, אז מאיפה הם ממציאים את זה שאין לדתיים מקום בליכוד? אבל זה נכון שמי שרוצה לדאוג לדתיים הולך למפלגה דתית, ומי שרוצה את טובת העם והמדינה הולך לליכוד.


עוד מעט יש לנו בחירות פנימיות בליכוד. אני כבר מבוגר ולא יכול לרוץ הרבה, אבל לכם הצעירים אני אומר: לעזרת השם בגיבורים: זו שלנו וזו גם כן
ועוד משהו חשוב. בלי אמונה באלוקים זה לא יצליח לנו. לא נצליח להחזיק מעמד. תמיד הליכוד היה של אנשים מאמינים, ולכן אני אומר שפייגלין יחזק את הליכוד, כי הוא איש אמיתי שיש לו אלוקים בלב. אבל זה לא מספיק, כי הליכוד צריך עוד הרבה פייגלינים כדי להצליח נגד כל אלה שהתייאשו והתעייפו מהדרך. אנחנו צריכים לקבל את כל אלה בזרועות פתוחות, את כל מי שרוצה לחזק את הליכוד.

עוד מעט יש לנו בחירות פנימיות בליכוד. אני כבר מבוגר ולא יכול לרוץ הרבה, אבל לכם הצעירים אני אומר: לעזרת השם בגיבורים: זו שלנו וזו גם כן.