איגרת לחברי הליכוד

אני את ביתי כבר איבדתי. אל תתנו לזה לקרות שוב.

הלל רזניק , כ"ח באב תשס"ז

דעות לבן ריק
לבן ריק
צילום: ערוץ 7

חברי ליכוד יקרים,

אני ומשפחתי הננו ממגורשי גוש קטיף. מאז שנחרב ביתנו עברנו שנתיים קשות, והסוף עוד לא נראה באופק. בימים אלה שבהם עומד להיבחר מועמד הליכוד לראשות הממשלה, אני רוצה לפנות ולבקש מכם: אל תבחרו שוב במי שהיה שותף לאסון הזה. אל תבחרו בנתניהו.


כולם כבר יודעים את גודל האסון שהגירוש הביא על המדינה כולה. הכל יודעים שהוא נתן זריקת מרץ עצומה לאויבי ישראל שחגגו את נצחונם על היהודים בריקודים על חורבות בתי הכנסת השרופים
כולם כבר יודעים את גודל האסון שהגירוש הביא על המדינה כולה. הכל יודעים שהוא נתן זריקת מרץ עצומה לאויבי ישראל שחגגו את נצחונם על היהודים בריקודים על חורבות בתי הכנסת השרופים. הכל מכירים כבר את הקשר בין הבריחה מגוש קטיף לבין עליית החמאס, מטר הקסאמים על שדרות והמלחמה בצפון.

גם גודל הטרגדיה האנושית שבגירוש ידוע היום לכל. שנתיים תמימות אחרי הפרסום "יש פיתרון לכל מתיישב", כולנו יושבים עדיין במחנות פליטים זמניים, וטרם החלה בנייתו של אף אחד מבתי הקבע. מציבור של חלוצים, אנשי עמל, תורה ואדמה, הפכנו לפליטים הנאבקים על זכויותיהם הבסיסיות מול מערכת אטומה.

ואולי החמור מכל: אותה שחיתות שלטונית שאת פירותיה הבאושים אנו אוכלים היום, נזרעה בימים ההם. לפי מקורות מוסמכים תוכנית ה"התנתקות" נולדה כדי להציל את ראש הממשלה שרון מהסתבכויות פליליות. קידום התוכנית נעשה נגד ההבטחות לבוחר, תוך רמיסה גסה של משאל מתפקדי הליכוד, תוך הפחדות ופיטורין של כל המתנגדים ושוחד פוליטי לאומרי ה"הן", והכל לקול תרועות התקשורת ששמרה כבבת עינה על ה"אתרוג". הצלחתה של הדרך הזו עודדה את כל הפוליטיקאים להמשיך באותו כיוון, והביאה לגל השחיתות שבפניו אנו עומדים היום.

ובנימין נתניהו היה שותף מלא לגירוש.

כיום, לאחר שהתוצאות הקשות התבררו הוא מנסה ככל יכולתו לטשטש את העובדה הזו. אבל אי אפשר להתעלם מהעובדות:

נתניהו הודיע על תמיכה עקרונית ב"התנתקות" עוד לפני משאל המתפקדים, כאשר הסקרים חזו ניצחון לתומכי התוכנית. לאחר שהתהפכה המגמה ורוב מוחלט מחברי הליכוד הביעו את התנגדותם למהלך, ניתן היה לצפות שאת מה שלא עשתה האידאולוגיה תעשה הדמוקרטיה. אך לא, שרון החליט להתעלם מן התוצאות, ונתניהו הצטרף אליו בתמורה לשינוי קוסמטי של דחייה בכמה חודשים ושלוש הצבעות בממשלה. נתניהו הצביע בעד חוק "פינוי פיצוי", ואישר כשר אוצר את התקציבים הגדולים הדרושים (בניגוד למדיניותו המוצהרת על צמצום בהוצאות הממשלה). לאחר מכן הוא ויתר גם על הדרישה למשאל עם. בכל הצמתים המכריעים הללו לא עשה נתניהו דבר כדי לעצור את הגירוש, ולעיתים אף קידם אותו באופן אקטיבי.

כשהכל כבר היה גמור וסגור, החליט נתניהו כדרכו לרקוד על שתי החתונות. הוא ניצל את מותו של ערפאת והודיע לכל מי שרצה לשמוע ש"מעכשיו הוא נגד". בהצבעה האחרונה בממשלה הוא הצביע נגד, ביודעו שלשרון יש רוב מובטח. ימים אחדים לפני ביצוע הגירוש הוא התפטר מהממשלה מתוך מחשבה שכך לא ידבק בו הכתם, ומיד נסע לחו"ל ושהה שם עד שהגירוש הסתיים. עכשיו הוא מדבר בלי הרף נגד נסיגות חד-צדדיות. האם מישהו מכם מאמין לו?


שלא יהיה לכם ספק: תחת הנהגתו של נתניהו אנו נוסיף לראות שטחי מולדת נמסרים לאויב, יהודים נאמנים מגורשים מאדמתם, ומחבלים משתחררים בתרועות ניצחון, והכל תחת שלטון הליכוד
ומה בקשר לנסיגות ב"הסכם"? האיש שלעולם אינו מתבטא באופן ברור וחד משמעי בנושאים השנויים במחלוקת, מקפיד גם כעת לא לומר שום דבר ברור על הקווים האדומים שלו. אולם אנו זוכרים שבכהונתו הראשונה הוא מסר את חברון, התחבק עם ערפאת ומסר לו שטחים נרחבים ביו"ש. לאחר מכן הוא הצביע בעד מפת הדרכים שמשמעותה הקמת מדינה פלסטינית. לאחרונה הוא הציע להכניס ליו"ש חטיבה צבאית של אש"ף מירדן, בדיוק כשם שעשו אדריכלי אוסלו עם הבאתו של אש"ף מטוניס. וגם עכשיו הוא מצהיר שבכוונתו לעשות "ויתורים", כלומר להמשיך בדרך אוסלו ההרסנית. גם כששרון דיבר על "ויתורים כואבים", היו כאלה שלא התייחסו לדבריו ברצינות. המציאות לימדה אותנו שדווקא להצהרות שליליות כאלה צריך להאמין.

שלא יהיה לכם ספק: תחת הנהגתו של נתניהו אנו נוסיף לראות שטחי מולדת נמסרים לאויב, יהודים נאמנים מגורשים מאדמתם, ומחבלים משתחררים בתרועות ניצחון, והכל תחת שלטון הליכוד. האם הליכוד רוצה להיות "קדימה" ב'?

אחיי, חברי הליכוד: בואו לא נחזור על טעות פעמיים. אני את ביתי כבר איבדתי. אל תתנו לזה לקרות שוב. אל תצביעו לנתניהו!