המספר החדש שלה

יש פסוק: "עולם חסד יבנה", אצלי זה קרה במציאות.

הסופר הרב יוסף אליהו , כ"ג באלול תשס"ז

רצונך לחוש "מה קורה" בארץ? דבר עם נהג מונית. הקשר שלו עם הגלריה העשירה של נוסעיו (אנשי-עסקים, רבנים, אומנים) מותיר אצלו מעט מכל אחד, וכך נבנית השקפת חיים מעניינת. מהאיכותיים שבנהגים (כמו למשל, חיים סיביליה מבית חורון) תוכל ללמוד חוכמת חיים. כך היה גם עם בֶּני, נהג-מונית ותיק מבית שמש כששמע שאני נוסע להרצות על נישואין אמר: "בחיים שלי למדתי הרבה על נישואין, ולמדתי גם על בשרי. היום, בנישואין השניים שלי לא תראה אותי "על ההגה" אחרי שבע בערב. פעם, הייתי עובד עד שתיים - עשרה בלילה ו"עשיתי" הרבה כסף, כביכול, למען המשפחה, אבל זה בעצם מה שהרס לי את המשפחה. מה נשאר לי מכל הכסף והרכוש? רק ויכוחים עם העורך-דין איך לחלק אותם.


עוד לפני שהקשר מתרופף, אני מחזק אותו. זה כמו כפתור בחולצה שמתחיל להתנדנד, צריך לחזק אותו מיד ולא לחכות שייפול כי אז יכול להיות שלא תמצא אותו יותר...
היום, אני רגוע. אני גומר בשעה שבע, ואוכל ארוחת-ערב עם האישה כמו בן-אדם. בנישואין האלה אני משתדל לתקן את הטעויות שעשיתי בראשונים, ושומר עליהם ב"שבע עיניים". הנה, בעוד שבועיים אשתי ואני יוצאים לנופש באילת. עוד לפני שהקשר מתרופף, אני מחזק אותו. זה כמו כפתור בחולצה שמתחיל להתנדנד, צריך לחזק אותו מיד ולא לחכות שייפול כי אז יכול להיות שלא תמצא אותו יותר...

את אשתי הזאת, קיבלתי ישר מהשמים:

ערב אחד לפני שש שנים התכוננתי לישון ופתאום מתקשר אלי ידיד מחיפה. גרתי אז בירושלים, והידיד ביקש ממני טובה: הוא נמצא בצרה גדולה, ומבקש שאלך עכשיו לאיזו ישיבה בירושלים ואתן עבורו (בהלוואה) צדקה שהוא נדר מזמן. הוא חושב שהצרה באה עליו בגלל שלא קיים את נדרו. באותה תקופה התחלתי להתקרב לדת. החלטתי לעשות מעשה טוב בכל יום. פעם ביום, אני עוצר ליד חבר'ה שמחכים לטרמפ ואומר להם: "תעלו". הם מסתכלים עלי בהפתעה: "אבל אין לנו כסף...". "ביקשתי כסף?" אני שואל בצחוק, ומסיע אותם לאן שהם צריכים.

באותו יום שהחבר שלי התקשר, המונית הייתה במוסך. אמרתי לעצמי: היום לא עשית טובה לאנשים. אמרתי לחבר: "אין בעיה", ויצאתי מהבית. השעה הייתה 10:30 בלילה. לקחתי אוטובוס לאותה ישיבה ומסרתי את הצדקה שהוא ביקש. איך שאני יוצא משם, פוגש אותי חבר שלא התראינו כמה שנים. "מה נשמע", הוא שואל, ואני מספר לו שהתגרשתי. הוא היה המום: "אתה?! לא מתאים לך"... פתאום הוא אומר: "תשמע, יש לי ידיד צעיר בעבודה שהוריו התגרשו. היא ביקש ממני כבר כמה פעמים למצוא מישהו לאימא שלו. כמו שאני מכיר אותך, אתה יכול להתאים".


בערב ראש השנה כשאתה עומד לרשום לנישואין את כל הזוגות של השנה הקרובה, תעלה נא לרצון לפניך "מישהי" שהיא ממש "זיווג משמים"... גם היא פרודה מבעלה זמן רב, וגם היא יושבת ומחכה לאיתות ממך
לקחתי ממנו את הטלפון של האישה למרות שלא היה לי חשק להתחתן אחרי כל מה שעברתי. למחרת הוא מתקשר אלי: "נו, היא יושבת ומחכה!". לא היה נעים. התקשרתי, והייתה טעות במספר. חזרתי אליו, לקחתי את המספר הנכון, התקשרתי והתברר שכן... זו הייתה בדיוק האישה שחיפשתי. לפחות פעמיים ביום היא מתקשרת אלי, שיחה קצרה, לעשות לי טוב: "מה שלומך? האם אכלת ארוחת-בוקר? אם אתה ליד הבית, תיכנס לאכול צהריים". רק לשמוע את הקול הנעים שלה, וזה מספיק לי...

יש פסוק: "עולם חסד יבנה", אצלי זה קרה במציאות. עשיתי טובה לחבר, וקניתי את האושר שלי".

ואתה, אבינו שבשמים, ריבון כל העולמים...

יהודי עשה טובה אחת וזימנת לו את אשתו, וכמה טובות אתה עושה ביום? וכי לך "מתאים" להיראות גרוש בלי "בית"?! אתה שנותן "טרמפ" לכל בני-האדם בכל רגע מחייהם. האם לא הגיע הזמן לחזור אל זו שאמרת עליה בפה מלא: "כֻּלך יפה רעְיתי ומום אין בך"? (שיר השירים ד', ז').

בערב ראש השנה כשאתה עומד לרשום לנישואין את כל הזוגות של השנה הקרובה, תעלה נא לרצון לפניך "מישהי" שהיא ממש "זיווג משמים"... גם היא פרודה מבעלה זמן רב, וגם היא יושבת ומחכה לאיתות ממך. נכון, היא התנהגה פעם מאוד לא יפה אבל כבר לפני 2500 שנה אמרת בעצמך שהיא נענשה די והותר: "...כי נִרצה עֲוֹנָהּ, כי לקחה מיד ה' כִּפְלַיִם בכל חטֹּאתיה"! (ישעיהו מ', ב').

וכי יש לך ספק אם היא רוצה בך? הלא כבר היום כשהיא נודדת ללא "בית", היא "מתקשרת" אליך שלוש פעמים ביום. וכשיהיה לכם "בית" משותף, על אחת כמה וכמה.

אז הנה המספר המעודכן שלה: 5000768 (ה' אלפים, תשס"ח), אזור חיוג ירושלים.