סכנת ערכי צה"ל

אל תתנו להם לשטוף לכם את המוח, ולהשפיע עליכם.

אורח באתר , כ"ג בחשון תשס"ח

מכיוון שאני משרת כעת כחייל איני יכול להזדהות בשמי, אבל אני רק אחשוף שאני לוחם במערך החי"ר של צה"ל.


המפקד אמר לי שהיום לפני 12 שנה נרצח לנו ראש הממשלה דאז, יצחק רבין, ולכן יש טכס לזכרו היום בערב ומחר בבוקר. הנהנתי עם הראש, והודיתי לו על המידע המאוד נחוץ
ב- 23.10.07 חזרתי לבסיס שאני נמצא בו כמו בכל יום רגיל. הלכתי לכיוון החדר ושלי, וראיתי בדרך את הפקידה הפלוגתית תולה שלטים ששמו של יצחק רבין מתנוסס עליהם ברחבי הפלוגה.

בהמשך היום ניהלתי דיאלוג עם אחד ממפקדי, ברוח דברים אלה:

מפקד: "תגיד, אתה יודע איזה יום היום?".

חייל: "היום יום שלישי", עניתי בתדהמה.

מפקד: "אתה יודע מה קרה היום לפני 12שנה?".

חייל: "לא".

המפקד אמר לי שהיום לפני 12 שנה נרצח לנו ראש הממשלה דאז, יצחק רבין, ולכן יש טכס לזכרו היום בערב ומחר בבוקר. הנהנתי עם הראש, והודיתי לו על המידע המאוד נחוץ. כבר הייתה שעת ערב והטכס עמד להתחיל.

"אתה חייב להיות נוכח בטכס שמתחיל בעוד חמש דקות", אמר לי המפקד.

אמרתי לו שאיני מוכן להישתתף בטכס שבסופו של דבר הופך לטכס השמצות נגד הדתיים, וגם איני מוכן לקחת חלק בפוליטיזציה של הצבא שמנסה להשפיע על הדעות הפוליטיות שלי.

"מה פתאום", השיב לי המפקד. "הטכס רק נועד לספר קצת על מורשת רבין, ועל כמה זה לא בסדר לרצוח ראש ממשלה". בגלל שאני סומך על מפקדי, התייצבתי.

כשהגעתי רוב האולם היה מלא, והמקרן האיר את לוח התצוגה.


הסרטון כבר התחיל. ומה לדעתכם הראו בו? אין צורך לנחש. הסרט כולו הופנה נגד הדתיים: על כמה אינם בסדר שהם אלה שגרמו להסתה בטרם הרצח, ואיך שציבור שלם דחף את יגאל עמיר ללחוץ על ההדק
הסרטון כבר התחיל. ומה לדעתכם הראו בו? אין צורך לנחש. הסרט כולו הופנה נגד הדתיים: על כמה אינם בסדר שהם אלה שגרמו להסתה בטרם הרצח, ואיך שציבור שלם דחף את יגאל עמיר ללחוץ על ההדק. אל דאגה הם לא פספסו שום פרט. הם הראו את רבין במדי S.S, וזה היה מקור להשראה של יגאל עמיר. לאחר מכן הם הראו את כל הסכמי השלום שעליהם אחראי "כבוד ראש הממשלה יצחק רבין" ועוד הסתה והסתה, וזה רק חלק קטן ממה שהיה שם.

רציתי לספר את תחושותיי בנוגע למה שראיתי, ולהתוודות כי אבדתי את האמון שלי במפקדיי ובמערכת כולה כי זו הייתה שטיפת מוח לשמה.

אם מראים את רבין יפה - הנפש, אז שיראו לנו גם את הצד השני, זה שנתן נשק וכסף למרצחים. האם זה משנה אם הוא זה שלחץ על ההדק או שילם לאלה שלחצו? כולנו זוכרים את סיפור "אלטלנה" שהוא היה זה שירה ביהודים בתותח הקדוש, אבל את זה לא הראו לנו בצבא.

כל זאת למה? בגלל פיסת נייר שהשמאל מכנה "שלום". הרי כל בן-אדם שפוי יודע להגיד שהתשקורת בימינו שמאלנית, ומנסה להכתיב לצבא מה לעשות. היא חדרה היטב לעורקי של הצבא.


למה לא הזכירו בפנינו, החיילים, את פרשת ילדי תימן ואת פרשת אלטלנה? את זה לא מראים בצבא. ויש אין ספור דוגמאות, כמו: ההפגנות החוזרות כל שבוע בבלעין
כולנו יודעים שהתורה מורה על הבחירה בחיים. מקומם אותי מערך ההכפשה המשומן נגד הדתיים שמי שלבש כיפה רצח את רבין, וזה מאפשר למצוא עוד כמה תירוצים להיכנס בדתיים.

למה לא הזכירו בפנינו, החיילים, את פרשת ילדי תימן ואת פרשת אלטלנה? את זה לא מראים בצבא. ויש אין ספור דוגמאות, כמו: ההפגנות החוזרות כל שבוע בבלעין.

אז רק רציתי להזהיר את החיילים או את הורים שהילדים שלהם משרתים בצבא: אל תתנו להם לשטוף לכם את המוח, ולהשפיע עליכם.