שושי גרינפלד – תגובת 'מקור ראשון'

שושי גרינפלד לא עבדה ב'מקור ראשון', ולא גורשה ממנו

תגיות: קול ישראל
אמנון לורד , כ"א בחשון תשס"ח

שושי גרינפלד לא עבדה ב'מקור ראשון', ולא גורשה מ'מקור ראשון'. שושי היא כתבת עצמאית (פרילנסרית) שמפרסמת כתבות ודעות בכמה וכמה כלי תקשורת (כפי שידוע היטב לגולשי האתר של ערוץ 7). גם ב'מקור ראשון' מתפרסמות מפעם לפעם כתבות שלה, אבל לא היתה שום התקשרות קבועה בינה לבין העיתון. בתקופה האחרונה היה הקשר שלה עם 'מקור ראשון' דליל למדי, כשלוש או ארבע כתבות בשנה. מבחינתנו שום דבר לא השתנה במעמדה של שושי גרינפלד, וגם להבא בדיוק כמו בעבר אנחנו עשויים לבקש ממנה מפעם לפעם לכתוב אצלנו.

גרינפלד ביקשה לקבל תעודת עיתונאי של 'מקור ראשון', ובקשתה נשקלה לכאן ולכאן, ובסופו של דבר לא נענתה בשל צירוף של סיבות ושיקולים שונים. עניין פעילותה הפוליטית היה רק אחד מהם, ואילו היה היחיד אולי לא היה מכריע את הכף. היה השיקול של תדירות כתיבתה בעיתון, היו בעיות של יחסי אנוש, והיו עוד שיקולים מקצועיים שלא כאן המקום לפרט אותם, ואנחנו איננו רואים בהם עניין ציבורי. אחד מהם, ומכריע כשלעצמו, היה העובדה שגרינפלד איימה על עורכי העיתון שאם הם לא ייענו לדרישתה, היא "תעשה לעיתון בושות" בכלי תקשורת אחרים. שושי גרינפלד אמנם מימשה את איומה השבוע באמצעות אתר ערוץ 7, אבל אנחנו עדיין חושבים שמערכת לא אמורה לפעול תחת איומים מצד כתבים.

אנחנו חושבים גם, שאתר ערוץ 7 שגה והתנהג באופן לא מקצועי, כאשר הניח לגרינפלד לערוך התחשבנות אישית כזאת במדור דעות. זו איננה דעה אלא תלונה, ותלונה יש לבדוק באמצעות כתב שאיננו נוגע בדבר, ולבקש את תגובת הצד השני לפני שמפרסמים אותה.

למאמר של ש. גרינפלד