הימין המיותר

אף אחד לא מנסה לקפוץ מגשר, ואף אחד לא מארגן שביתה.

תגיות: גוש קטיף
אורח באתר , ח' בכסלו תשס"ח

השבוע קראתי בעיתון חרדי שגאידמאק מוכן ללמוד כל שבוע בקביעות עם ראש הישיבה. אינני יודעת כמה זוכים להיות חברותא של ראש ישיבה, אך בעצב הבנתי שככה זה כשיש לך כסף והרבה. 
 

והנה שומעים על "ועידת אנאפוליס": עושים מחוות לפלסטינים ודנים ברצינות על חלוקת ירושלים, אבל אף אחד לא מנסה לקפוץ משום גשר ואף אחד לא מארגן שביתה
כשפתחתי רדיו שמעתי שהנה נכנסה שביתת המורים ליומה ה-34. מורים מפגינים, שתי מורות אף עשו תרגיל לולייני כלשהי, ואז הבנתי כמה חשוב להילחם עבור כסף. שווה אפילו קפיצה מעל הגשר.
 
והנה שומעים על "ועידת אנאפוליס": עושים מחוות לפלסטינים ודנים ברצינות על חלוקת ירושלים, אבל אף אחד לא מנסה לקפוץ משום גשר ואף אחד לא מארגן שביתה. במפלגה הציונית עסוקים בבירור הדרך, והיא בשום אופן לא מובילה לירושלים. ובאמת, הציונות הדתית לאן? ציון נגמרת לנו, ואז איך תקראו לעצמכם? איך תשאו פנים לילדים ולנכדים? תצטרכו לשנות גם את ההגדרה, ולא רק את המצע שלכם. אולי תצטרכו פשוט ללכת הביתה.
 
לאחר בזיון גוש קטיף, אני סבורה שאם מי שהוא מחליט להנהיג שינהיג, ואם לא שילך. אם הוא מחפש דרך שיחליט קודם מה הוא מציע, ואחר כך ינסה להשיג תומכים.
 
כי למדתי שאם משהו באמת חשוב: שובתים, קופצים, מפגינים. לא מחלקים סרטים ומחבקים, ולא עושים ערבי שירה גדולים. את זה תשאירו לשמאל.
 
אומרים שאתם הימין קיצוניים. אומרים שאתם עקשניים, ושאתם דבקים יותר מדי בארץ. אז לפחות תיצמדו לתדמית שלכם. כי אתם לא שום דבר ממה שאומרים עליכם. האמת היא שאתם עדינים ורגישים מדי. אתם עדינים יותר מהשמאל. אתם אפילו שינקינאים יותר משיינקין. עוסקים ברעיונות ולא בעשייה של ממש. 
 

ואם חלילה יעברו לדון מעשית בחלוקת ירושלים ובכל הרעיונות המזוויעים האחרים, אל תצפו שבני נוער יסייעו בחלוקת סרטים, סטיקרים, ומכירת חולצות מלאות סיסמאות נבובות. הם כבר לא
ואם חלילה יעברו לדון מעשית בחלוקת ירושלים ובכל הרעיונות המזוויעים האחרים, אל תצפו שבני נוער יסייעו בחלוקת סרטים, סטיקרים, ומכירת חולצות מלאות סיסמאות נבובות. הם כבר לא. אני חושבת שהם למדו לקח חשוב. פסטיבלים טובים הם כדי לחגוג, אבל לא כדי להפגין. הם מצאו את דרכם בעשייה חברתית-ציבורית, וכבר מצאו דרך. אתם חפשו לכם סיסמאות אחרות.
 
תצטרכו לארגן משהו רציני יותר ואמיתי יותר. אולי שביתה כללית במשק. למה רק החינוך שווה את זה? זה הרי כל כך לא חינוכי ממש, "כל דאלים גבר".
 
אני מצפה לתוכנית הגדולה שלכם. הפסיקו את הדיונים המיופייפים שלכם על דרך ועל רעיונות. הכל מולכם, רק תעשו.
 
אם אין לכם רעיון, לכו הביתה. אולי באמת הגענו לתקופה של "מלאה הארץ...", והגיע הזמן שיקום מנהיג אמיתי.