לזכרו של עידו זולדן הי"ד

יהודי ענק הוא יהודי ששלמותו הינה בכל המישורים.

הרב אליקים לבנון , י"ד בכסלו תשס"ח

יהדות הרב לבנון
הרב לבנון
הרב לבנון

כמה מילים על חבר יקר שנרצח על מה שאהב:


חבר יקר לארץ ישראל, אותה אהב מכל. חבר יקר לעם ישראל שבשבילו עשה המון. כל מי ששוחח עם עידודי הרגיש כי מולו עומד לב יוקד באהבת הארץ, ומוכנות לעשות הכל בשבילה
חבר יקר לארץ ישראל, אותה אהב מכל. חבר יקר לעם ישראל שבשבילו עשה המון. כל מי ששוחח עם עידודי הרגיש כי מולו עומד לב יוקד באהבת הארץ, ומוכנות לעשות הכל בשבילה. עידודי היה יהודי אמיתי  "בלי משחקים" עם מה שהאמין צעד עד הסוף, ללא חשבונות וללא חששות.

עידו למד בישיבה התיכונית בקרני שומרון, אחר כך המשיך בישיבה הגבוהה בבית אל, שימש כקצין בעורב צנחנים, נשא לאישה את תהילה, ויחד עם שני ילדיהם גרו בישוב שבי שומרון (בשכונת חומש ושא- נור) לאחר שפונו מחומש בה גרו עד לגירושם ממנה.

הגירוש מחומש מבחינת עידו לא היה סוף פסוק. הוא פעל ללא ליאות להקמה מחדש של הישוב החרב, והיה פעיל מרכזי בכל העליות לחומש וההתיישבות המתרקמת שם בחודשים האחרונים. אם היה צריך משהו בחומש, אפילו בארבע לפנות בוקר, היה קופץ לשם מיד בלי שום תלונה ובחיוך גדול. בליל שבת לפני מספר שבועות היה פינוי מחומש. עודדי זעם וכאב על כך מאוד, ודאג שבמוצאי שבת ישובו לשם מיד.

בכל מקום אפשרי דיבר על חשיבות העבודה העברית בכלל, ועל בניינה ויישובה של הארץ בפרט. הוא פעל ללא הרף לקידום הרעיון, ואף שימש דוגמא אישית בכך שעבד כפועל בניין.
 

בכל מקום אפשרי דיבר על חשיבות העבודה העברית בכלל, ועל בניינה ויישובה של הארץ בפרט. הוא פעל ללא הרף לקידום הרעיון, ואף שימש דוגמא אישית בכך שעבד כפועל בניין
יהודי ענק הוא יהודי ששלמותו הינה בכל המישורים. גם אהבתו העצומה לעם ישראל הייתה מפליאה. הוא עזר וסייע מכל הלב בכל דבר ולכל אחד. הוא אף קיבל את אות הנשיא למתנדב, ושי כספי יפה על כך שחנך במסירות קבוצת עולים מאתיופיה. את הכסף אותו קיבל על השקעתו המרובה לא לקח להנאתו האישית, אלא ארגן בעזרתו טיול שישמח את חניכיו.

ראוי הוא עידו שיחשב כנקודה בארץ ישראל, וראויה ארץ ישראל שעידו יחשב כנקודה טובה שבה.

המאמר הוא מתוך עלון "קוממיות".