ישראל הגזענית

הערבים זכו ביושר בכל ביטויי העוינות והאיבה.

פרופ' אריה אלדד , י"ד בטבת תשס"ח

אריה אלדד
אריה אלדד
פלאש 90

האגודה לזכויות האזרח פרסמה זה לא מכבר את מסמך "תמונת מצב 2007", חוברת המתפרסמת מידי שנה לציון יום זכויות האדם הבינלאומי. האגודה מעידה על עצמה כי מטרתה היא הגנה על כל קשת זכויות האדם עבור כל בני האדם בישראל. יותר ממחצית  עמודי החוברת מוקדשים לפגיעה בזכויות הערבים, אך לא מצאתי שם אפילו שורה אחת על פגיעה בזכויות המגורשים מגוש קטיף או על אפליית היהודים העולים מאתיופיה. גולת הכותרת של המסמך שזכתה להד תקשורתי נרחב היא הפרק העוסק ב"זכויות הפלסטינים אזרחי ישראל" , ומסקנתו רוח גזענית נושבת בישראל.


יותר ממחצית עמודי החוברת מוקדשים לפגיעה בזכויות הערבים, אך לא מצאתי שם אפילו שורה אחת על פגיעה בזכויות המגורשים מגוש קטיף או על אפליית היהודים העולים מאתיופיה
המסמך מצטט סקרים של המכון הישראלי לדמוקרטיה ושל המרכז למאבק בגזענות. על פי הסקרים הללו 78% מהציבור היהודי מתנגדים לצירוף מפלגות או שרים ערביים לממשלת ישראל, 50% חוששים כשהם שומעים ערבית ברחוב, 75% לא יסכימו לגור בבית משותף עם ערבים, ו-55% תומכים ברעיון שעל המדינה לעודד הגירת ערבים מישראל.

כשמשווים מחברי המסמך את תמונת המצב הנוכחית לקודמותיה הם מסיקים כי הגזענות כלפי אזרחים ערבים נמצאת במגמה מתמדת של עלייה.

המסמך משופע במראי מקום וציטוטים, עמוס סטטיסטיקות והערות שוליים, ומתחזה להיות מסמך מדעי, אך הגדרות היסוד עליהן הוא נשען חסרות כל תוקף, ולפיכך אין הוא שווה את הנייר עליו הודפס, וחבל על העצים שנכרתו ביערות הגשם כדי לפרסם את חומר התעמולה הזה.

למשל השימוש המניפולטיבי שעושים מחברי המסמך במונח "גזענות".

גזענות מוגדרת כעמדה או התנהגות המפלה בין בני אדם על רקע צבעם או על רקע השתייכותם האתנית הלאומית או הדתית. השמדת העם היהודי בידי הגרמנים הייתה על רקע גזעני, וכן מה שעשו לצוענים, וכך מה שעוללו התורכים לארמנים. ומנגד, השנאה של הרוסים כלפי הגרמנים במלחמת העולם השנייה לא הייתה על רקע גזעני. במלחמה הנוראה שהתחוללה שנאו הרוסים את מי שפלש למולדתם, המיט עליהם חורבן ורצח מיליונים . כאשר 50% מהיהודים בישראל אומרים שהם חוששים כשהם שומעים מישהו מדבר ערבית ברחוב, האם זו גזענות או שמא נובע החשש מהתופעה המדהימה ש-100% מהמחבלים המתאבדים ברחובותינו היו דוברי ערבית? מי ששומע ברחוב זעקת "אללה הוא אכבר" אינו שונא מוסלמים כי הוא גזען, הוא פשוט חושש שהוא עלול להיות הקורבן הבא במאמץ של ארגוני הטרור הג'יהאדיסטי לרצוח יהודים באשר הם, להשמיד את תרבות המערב מעצם היותה כזו.


מחברי המסמך נוהגים משל היו חייזרים שנחתו בארץ ישראל מפלנטה רחוקה, ראו רוב יהודי שונא מיעוט ערבי, ומצאו עצמם מרחמים על הערבים
מחברי המסמך נוהגים משל היו חייזרים שנחתו בארץ ישראל מפלנטה רחוקה, ראו רוב יהודי שונא מיעוט ערבי, ומצאו עצמם מרחמים על הערבים. לו היו מתבוננים ממרחק רב יותר והיו רואים שישה מיליון יהודים בתוך ים של מאתיים מיליון ערבים המנסים בכל כוחם להשמיד אותנו כבר מאה שנים, אולי היו מרחמים על היהודים. אך אין לחשוש : האגודה לזכויות האזרח בוחרת את זווית הראייה שלה כך ש"ממצאיה" יתאימו להשקפת עולמה.

מחברי המסמך אינם מנסים אפילו לרגע לשאול עצמם מדוע גברה בשנים האחרונות השנאה כלפי הערבים. הם מתעלמים מ"מסמכי החזון העתידי" מטעם ועדת המעקב של ערביי ישראל, השוללים את זכותה של מדינת ישראל להתקיים כמדינה יהודית. הם מתעלמים מדרישתם של הערבים להפוך את מדינת ישראל למדינה דו לאומית שבה יש לערבים זכות וטו על החלטות "הצד היהודי". הם מתעלמים מקריאת מנהיגי הערבים להחרים כל צעיר ערבי שיעז להתנדב ל"שירות אזרחי", ומחרימים את חגיגות יום העצמאות.

מוטב שערביי ישראל ועוזריהם, המזדהים בגלוי עם אויבי ישראל הקוראים להשמדתה, יבדקו עצמם לפני שהם מסבירים ב"גזענות" את תקוותם של מחצית מהיהודים כי הערבים יהגרו מכאן. הערבים זכו ביושר בכל ביטויי העוינות והאיבה.


מוטב שערביי ישראל ועוזריהם, המזדהים בגלוי עם אויבי ישראל הקוראים להשמדתה, יבדקו עצמם לפני שהם מסבירים ב"גזענות" את תקוותם של מחצית מהיהודים כי הערבים יהגרו מכאן
האם אין גילויי גזענות בישראל? ודאי שיש. אם 74% מבני הנוער סבורים ש"הערבים אינם נקיים", זהו ביטוי גזעני מכוער שיש לעקרו משורש. ויש גם גילויים אמיתיים אחרים: אפליית העולים מאתיופיה, בידודם, וקביעת מכסות עלייה לבני הפלשמורה. בימי "הספר הלבן" הבריטי שקבע מכסות עלייה ליהודים יצאו רבבות לרחובות להפגין נגדו.

החלטות דומות כלפי היהודים באתיופיה מיושמות היום על ידי ממשלת ישראל היהודית. זוהי גזענות ללא תירוצים והסברים. האגודה לזכויות האזרח מתעלמת מכך, וזוהי כנראה עוד הוכחה לכך שבני הפלשמורה הם יהודים.