ציונות ערבית

עכשיו חומדים את האדמה השכנים השלווים ממול לאור יום

ד"ר גבי אביטל , כ' בטבת תשס"ח

ד"ר גבי  אביטל
ד"ר גבי אביטל
צילום: ערוץ 7

לפני כחודש ימים עבר היישוב רקפת שבצפון מטווח משפטי על ידי הבג"ץ. כמדווח בתקשורת, בית המשפט הורה בצו ביניים לוועד היישוב ברקפת לשריין חלקת אדמה לזוג ערבים מסכנין, לאחר שאלה לא עברו את ועדות הקבלה. הטיווח כידוע החל בבג"ץ קאעדאן ביישוב קציר, שם הדרך לנישול הציונים החלה. פורסם בהרחבה ("גדר ההפרדה", ליאת שלזינגר, 'מעריב'] כי 45 משפחות מאום-אל-פאחם מתכוונות להצטרף לפרויקט הרחבת היישוב הקטן "מי-עמי" המופרד על-ידי כביש מהיישוב הערבי. החידוש היחיד בסיפור הזה הוא שאני תומך עד מאוד בצו הביניים, ואפילו ממליץ מאוד לכפות על כל היישובים הקהילתיים לקבל ערבים כאוות נפשם, של הערבים כמובן. וכל זה למה?


כפי שידוע, מפלגת העבודה אשר דגלה ביישוב הנגב והגליל שלטה במדינה, על כל מוסדותיה, באופן רשמי עד לשנת 1977. בעשר השנים, מאז 1967 ועד למהפך ההוא, הגליל פרח והתרחב והנגב הצמיח חציר
כפי שידוע, מפלגת העבודה אשר דגלה ביישוב הנגב והגליל שלטה במדינה, על כל מוסדותיה, באופן רשמי עד לשנת 1977. בעשר השנים, מאז 1967 ועד למהפך ההוא, הגליל פרח והתרחב והנגב הצמיח חציר. כל כך מושלמת היתה התמונה, אלמלא העובדה שבגליל הוקם יישוב אחד באחריותה של תנועת הנגב והגליל. עד שבאו ה"ליכודניקים" והעזו ליישב את הגליל והנגב. תוכנית המצפים ('ייהוד הגליל') עלתה במחשבה ובמעשה כדי למנוע השתלטות ערבית בגליל. אריאל שרון יישם אותה באדיקות. המתיישבים הראשונים היו תושבים מריכוזי הערים החפצים בסביבה ירוקה ואיכות חיים, לעומתם היישוב "מי-עמי" אינו אלא היאחזות נח"ל משנת 1963 שהתאזרח בימים בהם הנח"ל לחם וכבש, שמר על צביונו כמושב קטן בהם מכירים איש את רעהו אפילו באפילה. עכשיו חומדים את אדמתו השכנים השלווים ממול לאור היום.

עו"ד המוביל את מהלכי הכיבוש הנאורים הללו הוא תאופיק ג'אברין, מיודענו מבג"ץ קאעדן. אז וגם היום הוא מנמק את צעדיו במתן חינוך ותרבות הוגנים לילדיהם הצעירים של קאעדאן, כמו ליהודים העשירים. בינתיים ילדיהם בגרו, הסיבה נעלמה, אך מטרות הכיבוש התרחבו. נניח לרגע את הציניות בתמיכתי בבג"ץ, הכוונה היא פשוטה: פילוח פשוט של ההצבעות לכנסת ביישובים הנ"ל מראה תמיכה ברורה בשמאל ועוד שמאל, כלומר: תומכי בג"ץ ודרכו באופן עקיף. עכשיו הם נפגעיו בכינון ישיר.


יש להניח על השולחן את אמת האמיתות: הנהגת ערביי ישראל מובילה את הציבור הערבי לעימות ישיר עם "מיטב בניה" של ישראל, קרי תומכי השמאל במובהק. ובמלחמה, כך נוהג השמאל לומר, על הבית הירוק כמו במלחמה
מה שנחשב כיעד של ממשלות ישראל עד ליום הזה, יישוב הנגב והגליל במקום ההתנחלויות ביו"ש, נהפך לחוכא ואיטלולא על ידי הממשל האמיתי בישראל, בית-המשפט העליון של מדינת היהודים. יש להניח על השולחן את אמת האמיתות: הנהגת ערביי ישראל מובילה את הציבור הערבי לעימות ישיר עם "מיטב בניה" של ישראל, קרי תומכי השמאל במובהק. ובמלחמה, כך נוהג השמאל לומר, על הבית הירוק כמו במלחמה. ביום בו ברחוב התנין ביישוב רקפת ידורו בכפיפה אחת מוחמד ונמרוד, היישוב יתנדף. בשעה בה ייחתם מכרז להקמת 480 בתים ב"מי-עמי" ובתוכם 45 ערבים, כובשים נאורים, יארזו נחלאי "מי-עמי" גם את האקורדיון. צ'רקסיה כפולה לא תתנגן שם.

לפני שמנגינת הציונות תיפסק, מומלץ לשוב ולקרוא את המלצות הוועדה העליונה של ערביי ישראל או לחילופין: "וְאִם לֹא תוֹרִישׁוּ אֶת ישְׁבֵי הָאָרֶץ מִפְּנֵיכֶם וְהָיָה אֲשֶׁר תּוֹתִירוּ מֵהֶם לְשִׂכִּים בְּעֵינֵיכֶם וְלִצְנִינִם בְּצִדֵּיכֶם וְצָרֲרוּ אֶתְכֶם עַל הָאָרֶץ אֲשֶׁר אַתֶּם ישְׁבִים בָּהּ" (במדבר ל"ג).