די להפגנות

כי הגיע הזמן ליזום, להוביל, ולקבוע עובדות חדשות.

שבתאי שירן , ו' בשבט תשס"ח

דעות לבן ריק
לבן ריק
צילום: ערוץ 7

ביקורו המתוכנן של הנשיא בוש השבוע נחגג בססגוניות על ידי הימין בשלוש הפגנות, משל היה בוש מעין הלבנה בחידושה ומצווה על כל עשרה יהודים לצאת לרקוד לפניה והרי הם יוצאים עדות - עדות, כל עדה וסגנונה שחס וחלילה לא יצאו עשרים איש יחדיו להקביל פני הלבנה בנוסח משותף.


למה, למה להפגין? והרי כבר למדנו על בשרנו בדרך הקשה שלהפגנות אין שום ערך במדינה הזאת. החרדים יצאו בזמנו להפגנת ענק נגד בית המשפט העליון, ההפגנה הגדולה ביותר בישראל, אז מה?
למה, למה להפגין? והרי כבר למדנו על בשרנו בדרך הקשה שלהפגנות אין שום ערך במדינה הזאת. החרדים יצאו בזמנו להפגנת ענק נגד בית המשפט העליון, ההפגנה הגדולה ביותר בישראל, אז מה? בית המשפט העליון נמצא כל כך למעלה, כיצד יהיה קשוב למפגינים למטה? ערב הגירוש מגוש קטיף יצא הימין לסדרת הפגנות ענק, אז מה? האם שלטון מושחת מאזין לעם? מאה ושישים קרבנות נהרגו ב"מלחמת לבנון" המיותרת, בעצרת ענק בכיכר "מלכי ישראל" קרא העם להתפטרות ראש הממשלה. אז מה? לראש הממשלה יש בעיות פרוסטאטה, אז הוא לא שומע.

הפגנות הם אמצעי התבטאות של העם במדינה דמוקרטית, אך במדינה בה ניתן לגרש 10,000 אזרחים מבתיהם בכוח הזרוע ללא משאל עם, אין משמעות לדעת העם. הפגנות הם אמצעי התבטאות של העם במדינה שומרת חוק, אך במדינה בה משחדים חברי כנסת במיציבושי, בתפקיד שר, בתפקיד סגן שר, ובשריונים למיניהם, אין משמעות לחוק.

למה מול בוש?

ביקורו של הנשיא בוש אינו אלא הצגה, הצגה בה מבזבזות שתי מדינות מיליונים מכיסנו כדי לחזק שני אישים כושלים. הדיונים ממילא סוכמו מראש, ועבודת ההכנה לחורבן נעשית בחדרי חדרים על ידי פקידים אפורים קהי לב. אז למה אנחנו צריכים להשתתף בהצגה הזאת? למה  להיגרר?

למה אנחנו נגררים תמיד אחרי האירועים של השמאל? למה אנחנו מגיבים כמו כלבי פאבלוב לצלצול הפעמון? בהסכמי אוסלו, הפגנו. בוועידת אנאפוליס, הפגנו. בביקור בוש, הפגנו. מחר יצא אולמרט בהכרזה שכדור הארץ שטוח, ואנחנו באופן רפלקסיבי נצא להפגין.

הצטרפו ליוזמות!!


יש כל כך הרבה יוזמות חיוביות בימין: יוזמות של עשייה, של התחברות לשטח, של קביעת עובדות שקשה לשנותם. אמירות אמיתיות שהשלטון העוין לא יכול להתעלם מהם, התחברו אליהם
יש כל כך הרבה יוזמות חיוביות בימין: יוזמות של עשייה, של התחברות לשטח, של קביעת עובדות שקשה לשנותם. אמירות אמיתיות שהשלטון העוין לא יכול להתעלם מהם, התחברו אליהם: עלו לחומש, בקרו במאחזים, קנו מגרש בחומש, השקיעו ביישובי יש"ע, התפקדו למפלגה ציונית לאומית ונסו להשפיע מבפנים. שלחו מכתבים לח"כים של ש"ס,  טיילו בצורה אחראית ומאובטחת בשטחי יו"ש בלי להבחין בין A, B ו-C . זה לא הזמן לבקיאות באנגלית. צאו לסופי שבוע בבית ספר שדה כפר עציון, במדרשה בשבי - שומרון ובאלון מורה.
 
כי הגיע הזמן ליזום, להוביל, לקבוע עובדות חדשות, ולחזק עובדות קיימות.

למדו את לקחי העבר. די להפגנות.