ישראלי אמיתי לא מגרש יהודים

על צה"ל לערוך חשבון נפש אמיתי ולתקן את המעוות.

צבי פישמן , ח' בשבט תשס"ח

דעות צבי פישמן
צבי פישמן
צילום: עצמי

לאחרונה נראים שלטי חוצות חדשים הקוראים "ישראלי אמיתי לא משתמט".

צה"ל פתח במבצע פרסום לנוכח מספרם ההולך וגדל של צעירים המשתמטים מהגיוס לצה"ל. אך במקום להאשים את הנוער, על צה"ל לערוך בדק בית פנימי נוקב: למען האמת, ישראלי אמיתי לא מגרש יהודים מביתם. ישראלי אמיתי לא שולח חיילים לחזית שעות לפני שהפסקת אש נכנסת לתוקף, בידיעה שהם עלולים למות לשווא. ישראלי אמיתי לא מסתיר את המידע על התחמשות האויב רק כדי לקדם את הקריירה הצבאית או הפוליטית שלו. ישראלי אמיתי לא הופך את הצבא לכלי פוליטי שיבצע מהלכים מדיניים שנויים במחלוקת. ישראלי אמיתי לא נותן נשק לאויב.


צה"ל פתח במבצע פרסום לנוכח מספרם ההולך וגדל של צעירים המשתמטים מהגיוס לצה"ל. אך במקום להאשים את הנוער, על צה"ל לערוך בדק בית פנימי נוקב: למען האמת, ישראלי אמיתי לא מגרש יהודים מביתם
ישראלי אמיתי לא משחרר מחבלים מהכלא אחרי שחיילינו סיכנו את חייהם כדי לעצור אותם. ישראלי אמיתי לא מסיר מחסומים שמצילים יהודים. ישראלי אמיתי מגן על ארצו – לא מוותר עליה. מפקד ישראלי אמיתי לא שותק כשפוליטיקאים מקבלים החלטות המסכנות את ביטחון המדינה. מפקד ישראלי אמיתי לא שותק כשהוא מקבל פקודה בלתי מוסרית וחסרת שיקול דעת המסכנת את חיי חייליו לשווא. מפקד ישראלי אמיתי מוודא שחייליו מקבלים את הציוד הדרוש להם ואת האור הירוק הדרוש למצבים מסוימים.

לצערנו, בעיני רבים מהנוער האינטליגנטי שלנו צה"ל הפך לגוף מושחת ובלתי מוסרי. מפקדיו מצטיירים כבובות בידי הפוליטיקאים וכרודפי קריירה אשר אינם נאמנים לחייליהם. במקום להאשים את הנוער האידיאליסטי והאמיץ שלנו משני צידי המפה הפוליטית, על צה"ל לערוך חשבון נפש אמיתי ולתקן את המעוות. רק תחת הנהגה צבאית ציונית, כנה ונקייה מנגיעות פוליטית ייענה הנוער לקריאה "אחריי!".