ואם זה היה ביבי?

עיתון "הארץ" מוביל מלחמת חורמה נגד מה שמריח ציונות

ד"ר גבי אביטל , כ"ח בשבט תשס"ח

ד"ר גבי  אביטל
ד"ר גבי אביטל
צילום: ערוץ 7

התסריט הבא לעולם לא יכול להתרחש במלואו: ממשלת ימין-מרכז עולה לשלטון בשנה הקרובה, ותוך שלושה חודשים נפתחת מלחמה בדרום.


ועדת חקירה מוקמת, ובמהירות הבזק, תוך חודש מפיקה מסקנות, גם אישיות. מנגנון ספינים משוכלל יוצא מבית ראש הממשלה, העיתונים חוגגים בכותרות כחולות
צה"ל לא מצליח למגר את טילי האויב, חצי מיליון תושבים נוטשים צפונה. ועדת חקירה מוקמת, ובמהירות הבזק, תוך חודש מפיקה מסקנות, גם אישיות. מנגנון ספינים משוכלל יוצא מבית ראש הממשלה, העיתונים חוגגים בכותרות כחולות: את הליקויים יש להשאיר בידי נתניהו, צריך יציבות ורצף שלטוני. אי אפשר לעצור את תהליך חיזוק היישובים ובניית חדשים, הרי לשם כך נבחרנו. הפגנת "ארבע-מאות אלף" בכיכר רבין מאורגנת על-ידי "שלום-עכשיו" בדרישה לממש מיד את מסקנות הוועדה.

לעומתו, הנה הסרט אשר מוקרן כמעט מעל לכל במה: "אם יש איזו הצדקה של "ריאל פוליטיק" להמשך כהונתו של אולמרט, הרי זה שביב התקווה של רבים שאם כבר נגזר על ראש ממשלה ליפול, לפחות ייפול על החרב של מאמצי השלום ולא על חרב מלחמה שכשלה". אלה הם מילות הסיכום של מאמר המערכת של העיתון אשר איבד את קורטוב הבושה האחרון שעל פניו.

עיתון "הארץ" מוביל מלחמת חורמה נגד מה שמריח ציונות, קצת לאומיות רחמנא לצלן, ואם זה עטוף באיזה כיפה מהוגנת או אז המתכון לאוטו-אנטישמיות צריך משאית חדישה. הדחת אולמרט, אומר הגיגן אחר, תקטע את התהליך המדיני ותשרת רק את הימין הישראלי ואת החמאס. הוא לא לבד. שר בכיר בעבודה אמר השבוע שהקדמת הבחירות והמלכתו של ביבי מסוכנים יותר מאשר החמאס. עוד מוסיפים הוגי העיתון שאולי הגיע הזמן להחליט לאיזה ארץ הם מתכוונים בדיוק, שהדו"ח הסופי של ועדת וינוגרד במקום לעשות צדק יעלה את הימין הקיצוני לשלטון. יציבות ורצף שלטוני כבר אמרנו?


כידוע, שאול נפל על חרבו, חרב המלחמה, מהחשש ליפול בידי הפלשתים. היורש, דוד, לחם בהם עד חורמה וניצח. התהליך המדיני לא עניין אותם. עיתון "הארץ" מנסה לשווא לנתק את החוט בין שאול ודוד לטרומפלדור, נתניהו וחבריו
סנגוריה של הממשלה מעוניינים אך ורק בדבר אחד: מימוש חזון חלוקת הארץ, גירוש יהודים ממחוז מושבם החוקי, וזאת תוך התעלמות מוחלטת מתוצאותיו ההרסניות של מה שמתקרא בשיח החדש, שלום. שרת החוץ לבני מפנטזת על המשך התהליך המדיני כמסקנה לוגית מדו"ח וינוגרד, וראש הממשלה מתמנה לנשיא "שלום עכשיו" בפועל. בחירוף נפש מגנים שרי "קדימה" על ראש תנועתם. כעמיתים לשעבר בתנועת החרות, אוהדי בית"ר, מוזמנים לקרוא את מכתבו של יוסף טרומפלדור לאחיו: "אם תפרוץ מלחמה בארץ ישראל, בוודאי יכתירוני שם בתואר מפקד, אף-על-פי שאני מוכן לשרת שם גם כחייל פשוט. הן שם נהיה בבית, לא אצל זרים, ומאמין אני יום יבוא, ואני עייף ומיוגע, אשקיף בשמחה ובגיל על שדותי שלי, בארצי שלי. ולא יאמר לי איש: לך לך נבזה, זר הנך בארץ זאת. ואם יאמר לי איש כך, בכוח ובחרב אגן על שדותי וזכויותי. ואם אפול בקרב – מאושר אהיה. אדע לשם מה אני נופל".

כידוע, שאול נפל על חרבו, חרב המלחמה, מהחשש ליפול בידי הפלשתים. היורש, דוד, לחם בהם עד חורמה וניצח. התהליך המדיני לא עניין אותם. עיתון "הארץ" מנסה לשווא לנתק את החוט בין שאול ודוד לטרומפלדור, נתניהו וחבריו. לידיעת אולמרט, לבני, שטרית, בראון, בוים, הנגבי.