הלחימה בעזה

להפסיק ירי רקטות באופן מוחלט נגד אזרחי ישראל.

ירון זכאי , י' באדר תשס"ח

ישראל מופגזת עשרות שנים מחזיתות שונות ונגררת למלחמות ומבצעים צבאיים המנוהלים בשלומיאליות, והופכים בלחץ התעמולה הערבית לתבוסות. במבצעים אלו מקיזה הנהגת המדינה את דמם של מיטב בניה, ומותירה את הציבור עם תחושת החמצה צבאית עקב כניעת קברניטי האומה.

יש דרך פשוטה ויעילה להפסיק ירי רקטות באופן מוחלט נגד אזרחי ישראל:


ישראל מופגזת עשרות שנים מחזיתות שונות ונגררת למלחמות ומבצעים צבאיים המנוהלים בשלומיאליות, והופכים בלחץ התעמולה הערבית לתבוסות. במבצעים אלו מקיזה הנהגת המדינה את דמם של מיטב בניה
במבצע "ענבי זעם" (1996) הפגיזו והפציצו כוחות צה"ל את רוצחי החיזבללה בלבנון במשך שבועיים בהצלחה ללא נפגעים לכוחותינו, אולם עד מהרה המציאו המחבלים עלילת דם לפיה הופגזו  אזרחים בכפר כנא בלבנון. צה"ל בראשות אהוד ברק הפסיק את המבצע לנוכח האשמות שווא אלו בטרם הושמדו כל המטרות האפשריות. ראש הממשלה בפועל, שמעון פרס, חשש לאבד את קולות הערבים כאשר התפשטה גרסת החיזבאללה, והסתפק בהסכם שאינו שווה דבר. לבסוף גם איבד את קולות מצביעי ג'לגוליה...

ב"מלחמת לבנון השניה" (2006) חזרו רוצחי החיזבאללה על אותו התרגיל בסגנון משופר. גם בפעם השנייה כיכב הכפר כנא. הרוצחים סחטו מאהוד אולמרט הפסקת אש עשרה ימים לפני שהובסו סופית. כך העריכו קציני החיזבאלה הבכירים ששרדו את המלחמה בראיונות שמסרו בעצמם.

באינתיפדת אל-אקצא (2000) סחטו הפלסטינאים מישראל הארכה מיותרת של הלחימה, "בתנאים משופרים", כאשר בכו בדמעות תנין על "רצח" מבויים של הילד "א-דורה", כביכול מירי עמדה ישראלית. היום רשת האינטרנט מלאה בהוכחות מצולמות לפיהן ניתן לראות בבירור כיצד ביימה תעשיית הקולנוע הפלסטינאית את מותו של א-דורה, שוב ושוב. הילד קם לתחייה מחדש פעמים אחדות כדי למות בתנוחה משכנעת יותר. עלילת הדם הזו ליבתה שנים של פורענות פלסטינאית, למרות שהחייל הנצור בעמדה לא ירה כלל לעבר אזרחים בעודו מתגונן משפע המחבלים שחוררו את עמדתו כמתועד ממצלמות טלויזיה אחרות. מהעמדה לא היה ניתן לירות בא-דורה אשר הוסתר היטב על ידי חבית ביטון. למרות עובדה זו שהייתה ידועה לאלוף פיקוד הדרום הסכימה ישראל בסיוע כלי תקשורת מעלילים להתיישב על ספסל הנאשמים העולמי, וספגה קיתונות של גינויים אשר מלבים שנאה עד היום בתעמולת אירגוני מרצחים מהעולם כולו. הרצח המבויים של א-דורה עדיין מככב באתרי אל-קאידה לצורך הצדקת פשעי העבר, והפשעים אשר יבוצעו חלילה בעתיד.


יש להודיע לתושבי עזה, כי אם אינם יכולים להפסיק את הירי מוטב שיעזבו את עזה לטובתם. כוחות צה"ל מסוגלים להפגיז בדיוק של מטרים בודדים כל נקודה אשר ממנה נורתה רקטה כלשהי
כל אימת שהעיירה שדרות מופגזת ברקטות "קאסם", מבקש הציבור מענה סופי לבעיה. אולם בתגובה אנו מתבשרים כי אהוד ברק "שוקל את כניסת צה"ל לעזה"... ומדליפים רומזים כי "יהיה מחיר משמעותי להכנסת חיילים שיבצעו מהלך קרקעי ברחובות עזה". להקת סופרי הבית מתגייסת לפרשן את המצב הצבאי. התקשורת מפרסמת את הגיגי הסופרים שהבנתם בתחום הצבאי פחותה מהבנת נגר או טבח מצוי בעניין, כאילו היו דברי אלוקים חיים. ברק מצידו מכין אותנו מראש לקראת היום בו יפול "קאסם" על גן ילדים ובו תישלל ממנו צלילות דעתו, אז יאלץ "להכניס את הכוחות לעזה". החמאס אינו מתרגש מאיומי סרק ומשגר מטח קסאם נוסף. 

יש להודיע לתושבי עזה, כי אם אינם יכולים להפסיק את הירי מוטב שיעזבו את עזה לטובתם. כוחות צה"ל מסוגלים להפגיז בדיוק של מטרים בודדים כל נקודה אשר ממנה נורתה רקטה כלשהי. פגז ארטילרי מצוי השוקל כ- 45 ק"ג מפזר רסיסים קטלניים למרחק של 60 מטר. בכוחו לשכנע רבים מתושבי עזה להתנגד לטרור.  איש לא יסכים כי ירו רקטות מחצרו, ובטח לא ישאר בביתו כדי לספוג את התגובה.

בעזרת אמצעי מודיעין מכל הסוגים יוכל חיל האוויר לצוד ללא מגבלות את כל המחבלים המזוהים על ידינו, בלא כל קשר להסתתרותם בין ילדים וזקנים. כאשר יזוהו מחבלים הפועלים מתוך יעדים מבוצרים יופעלו נגדם פצצות ממטוסים, החל ממשקל 250 ק"ג שעוצמתה מספיקה לפזר בלוקים מוילה טיפוסית למרחק 400 מטר. לא תהיה מגבלה לעוצמת הפצצות. יש למנוע באש כל ניסיון לחצות את הגדר לשיטחנו על ידי מחבלים או אוכלוסיה המסתירה בתוכה מחבלים. העזתים יוכלו להימלט למצרים למשך ימים אחדים, כיוון שנודיע להם מראש על המבצע. במקביל יופסק כל סיוע מכל סוג, לרבות אספקת חשמל לצמיתות. יש לחזור על מבצע זה פעמים רבות ככל שידרש עד אשר תהפך עזה למקום רגוע או לחילופין תיהפך לאיי חורבות. תושבי עזה יחליטו בעצמם אם תראה עזה כסטאלינגרד. אין להכניס כוח משמעותי לתוך איזור בנוי שמולכד מראש נגד חיילינו. יש להתעלם מכל הפרובוקציות ועלילות הדם שינסו להסית אותנו מביצוע הדבר הנכון.


טרם הפנמנו איזה שינוי התרחש בעולם מאז שהתעוררנו לאחרונה. פעם היתה מועצת הביטחון של האו"ם נוהגת להפסיק כל מבצע צבאי בטרם תוכל ישראל להיפרע די הצורך מאויביה
טרם הפנמנו איזה שינוי התרחש בעולם מאז שהתעוררנו לאחרונה. פעם היתה מועצת הביטחון של האו"ם נוהגת להפסיק כל מבצע צבאי בטרם תוכל ישראל להיפרע די הצורך מאויביה. בעבר גינו אותנו ללא רחם על בסיס עלילות הדם השיקריות של אויבינו, אולם במלחמת לבנון השנייה התרוקנה מחצית מאדמת לבנון על פי הוראות צה"ל ובעידוד התקפותיו באין מחריד. יתר על כן באתר האינטרנט שפתח אגף המודיעין של צה"ל דיווחו אזרחים לבנונים לצה"ל היכן מסתתרים אנשי אירגון החיזבאללה, ההפצצות היו מדוייקות מספיק כדי שמנהיג הארגון נסראללה ישאר בבונקר שלו נלעג על ידי אוייביו מבית בעוד צה"ל מחריב את נכסי החיזבאלה קראו בגלוי מארה"ב וממדינות אירופה לישראל להכות גם בפטרוניו היושבים בדמשק. רק ממשלתנו כשלה בהבנת המסר הברור שנשלח אליה מאזרחיה שלה ומהעולם כולו, ושלחה חיילים לפעולות מסוכנות.

פתיחת הגדר על ידי החמאס ותנועת מחצית תושבי רצועת עזה לתוך סיני הוכיחה כי העולם בשל להזזת אוכלוסיה תומכת טרור בתנאי לחימה. אין להתרגש מרשתות  ה-BBC  ואל-ג'אזירה. הקונים לעלילות דם אנטישמות כאלו הולכים ומתמעטים. העולם הערבי מבין היטב את טיעונינו. אפילו סוחרי אל-עריש אינם מתגעגעים לקונים העזתים ששילמו להם בדולרים מזוייפים. הנפגעים היחידים יהיו קצינים מצריים מושחתים שהתפרנסו היטב בעבר מההברחות בציר פילדלפי עליו השלום.

עזה היא הבעיה של מובארק. הוא טיפח אותה היטב בעשרות "שנות שלום".