מדינת שלטון החוק

במשרד המשפטים אין מה להציל, אלא רק לשבור.

עו"ד ברוך בן יוסף , י"ד באדר תשס"ח

ברוך בן יוסף
ברוך בן יוסף
ערוץ 7

עם פתיחת המו"מ לחלוקת ירושלים בין ממשלת אולמרט לממשלת אבו מאזן קיבלו נאמני ארץ ישראל הזדמנות פז לנגח את כל הצבועים מהשמאל שדואגים השכם וערב ל"שלטון החוק", צועקים לפינוי מאחזים "בלתי-חוקיים", כביכול, ושותקים כאשר עוברים על הוראות חוק-יסוד שירושלים בירת ישראל המונעות חלוקת העיר. מאחר ואין היום מנהיגות ראויה לשמה בימין, הזדמנות זו תעבור מן העולם כמו הרבה הזדמנויות אחרות.
 

אילו הייתי מנהיג של הימין, הייתי פותח מיד במאבק ציבורי נגד מר מני מזוז, יועץ המשפטי לממשלה, על כך שהוא מאפשר לממשלה לנהל מו"מ בניגוד גמור להוראות חוק היסוד השומרות על אחדותה של ירושלים, האמורות למנוע בדיוק מו"מ שכזה
אילו הייתי מנהיג של הימין, הייתי פותח מיד במאבק ציבורי נגד מר מני מזוז, היועץ המשפטי לממשלה, על כך שהוא מאפשר לממשלה לנהל מו"מ בניגוד גמור להוראות חוק היסוד השומרות על אחדותה של ירושלים, האמורות למנוע בדיוק מו"מ שכזה. הייתי מגייס כמה שיותר יהודים שיבואו לרח' צלאח אל דין על מנת לשתק את משרד המשפטים כדי שידעו כולם איך מועל מר מזוז בתפקידו, ואיך הוא משתמש בסמכויותיו בשירות השמאל.
 
זה פשוט חבל שהציבור איננו מבין איזה כוח יש לאדם הזה, ולמעשה במידה מסוימת הוא האדם החזק ביותר במדינה. בסמכותו להחליט את מי להעמיד לדין ואת מי לא להעמיד לדין.  שני אנשים יכולים לעבור את אותה עבירה, אבל בגלל שאחד הוא נער גבעות עם כיפה גדולה הוא יעמוד לדין ואילו השני, ערבי או שמאלני או חייל, לא יעמוד לדין.  למה?  ככה!  ממש, ככה!

ואפילו אם יעתור המסכן, המופלה לרעה נגד שיקול הדעת הפגום והבלתי סביר של מזוז, הבג"צ הנאור איננו מתערב בשיקול הדעת של היועץ המשפטי לממשלה. רודן ממש!
 
אנשים שואלים אותי כל הזמן, איך יכול להיות שמתעללת המערכת המשפטית בילדות בנות 14-15? והתשובה היא פשוטה: המערכת שבויה בידי השמאל, יועץ המשפטי לממשלה איננו כפוף לשום חוק ולא ניתן להשתמש בכלים משפטיים על מנת שהיא תעבוד לפחות באופן שוויוני אם לא לטובת היהודים. אין גם סיכוי לכבוש אותה מבפנים, אלא רק מבחוץ על ידי מאבק ציבורי גדול שתדרוש מהפכה טוטלית במערכת.  הרי כמה פעמים מונו שרי משפטים אשר הבטיחו לשנות את המצב, ולא עבר זמן רב עד שמצאו השמאלנים דרך כדי להדיח אותם מתפקידם.  נגד פרופ' פרידמן כנראה עוד לא מצאו את העלילה על מנת לגרש אותו מהתפקיד, אבל כבר הספיקו לעורר די והותר מתנגדים שימסמסו את הרפורמות שהוא דורש.  
 

למעשה אילו הייתה מנהיגות אמיתית לימין, כאשר השלטון היה בידיה, הוא היה מכריז על מצב חירום. הוא היה שולח את הצבא להשתלט על משרד המשפטים והיה מוודא שבעתיד הוא ישרת רק את עם ישראל ולא את האויב
אילו הייתה מנהיגות לימין לפני הגירוש מחבל עזה וצפון השומרון, היא הייתה שולחת את האלפים והרבבות לצור על משרד המשפטים, ולא הייתה מבזבזת את משאבים והזמן במחאות סרק נגד הממשלה והכנסת השפוטות למערכת המשפטית או בניסיונות להסתנן לגוש קטיף כדי להתעמת עם הצבא והמשטרה. הרי משרד המשפטים הוא זה שנתן למגרשים את הגושפנקא לעשות את הדברים מתועבים שהם בניגוד לחוק בעליל על מנת לגרש יהודים. למעשה אילו הייתה מנהיגות אמיתית לימין, כאשר השלטון היה בידיה, הוא היה מכריז על מצב חירום. הוא היה שולח את הצבא להשתלט על משרד המשפטים והיה מוודא שבעתיד הוא ישרת רק את עם ישראל ולא את האויב.
 
סיפר לי פעם יהודי אחד שהרב צבי יהודה זצ"ל אמר כי יש שני משרדי ממשלה ששבירתם היא טהרתם, משרד החינוך ומשרד המשפטים. ואני אומר כי במשרד החינוך יש סיכוי למצוא משהו ששווה להציל לפני השבירה, אבל במשרד המשפטים אין מה להציל אלא רק לשבור.
 
לא הייתי תלמיד של הרב צבי יהודה, אבל לפחות אני מבין כמה שהוא צדק ונלחם נגד המערכת הזאת. השאלה היא איפה כל תלמידיו הרבים? מדוע הם מתעלמים מדבריו הברורים, ונותנים למשרד המשפטים להתקיים תוך הרס העם היהודי ומדינת ישראל בשם שלטון החוק?