הנאהבים והנעימים שבחייהם לא נפרדו

מה הם יודעים שאנחנו לא. והתשובה היא: שום דבר.

אבירם פוליטי , י"ח באדר תשס"ח

דעות לבן ריק
לבן ריק
ערוץ 7

לא אחת ראינו בעת האחרונה את שני הנאהבים, אולמרט המכונה "אהוד א." ואת חברו הערבי מחמוד עבאס המכונה אצל חבריו המחבלים בשם "אבו מאזן", שבחייהם לא נפרדו, ממתיקים להם סוד תחת מטרייה בקור מקפיא או על קפה עם בקלאווה, ותוהים. מה למען השם הם עושים שם במפגשים האלה?! על מה יש להם כל כך הרבה לשוחח?! האם אכן מטעמיה של גברת עבאס כה ערבים לחיך? האם ריח הפה של בעלה מחמוד כה מתוק או שמא אהוד א. הוא המתוק מבין השניים?


מאחר שמה שברור לעין כל, על סמך ניסיון כואב של למעלה ממאה ועשרים שנה, הוא שאין פתרון מדיני לסכסוך בין עם ישראל לבין העם הערבי, המקסימום האפשרי מלבד האופציה הצבאית שתמיד קיימת הוא ניהול של הסכסוך
על כן עולה השאלה, מה הם יודעים שאנחנו לא. והתשובה היא: שום דבר. אלא ששניהם יודעים שכדאי להם להמשיך, להיפגש, ולנשנש בקלאווה וקפה לפי העיקרון של "שנינו יודעים שחתונה לא תצא מזה, אבל לפחות נעביר את הזמן כי מה לעשות וההורים לוחצים, וחס וחלילה עוד יתחילו לרכל שמשהו אצלנו לא בסדר... !".

מאחר שמה שברור לעין כל, על סמך ניסיון כואב של למעלה ממאה ועשרים שנה, הוא שאין פתרון מדיני לסכסוך בין עם ישראל לבין העם הערבי, המקסימום האפשרי מלבד האופציה הצבאית שתמיד קיימת הוא ניהול של הסכסוך. אלא מאי? המציאות העולמית הנוכחית של גלובליזציה, איחוד אירופי, הסגידה לחומר, ומתוך כל אלה, הצורך ביציבות כלכלית עולמית ובהבטחת אספקה רציפה של אנרגיה למדינות המתועשות, וגם הלכי רוח עולמיים של לכאורה עידן ללא מלחמות, מכתיבה למדינת ישראל לפעול ולהשיג שלום עם שכנותיה.

מכתיבה לישראל, אך לא רק לה אם כי הצלפתו של השוט שמעל לראשינו וגם לכאורה מעל לראשיהם של הערבים. מסתבר שפגיעתו רעה דווקא כאשר הוא מופנה כלפינו. הערבים נתפסים בעיני המערב כילד מופרע שלא יודע להתנהג, ועל כן מדינת ישראל נאלצת לשמש בתפקיד "המבוגר האחראי". כי נגד הערבים לא ננקטות סנקציות כלשהן. מדינות המערב פוחדות מדי ומתנהגות כמדינות חסות של העולם המוסלמי בשלמן את המס לח'ליפות המוסלמית (מס הג'יזיה) על מנת שהאויב המוסלמי שחי בתוכן לא יהפוך את רחובותיהן לזירת קרב. 


על כן שני החברים שבחייהם לא נפרדו, בקרב הציבור אותו הם מתיימרים לייצג, נהנים כל אחד ולחוד מאחוזי תמיכה נמוכים מגבינה דלת שומן, מאופוזיציה לוחמנית שנושפת בעורפם, ומאמתחת מלאה בכספי ציבור גזולים
על כן שני החברים שבחייהם לא נפרדו, בקרב הציבור אותו הם מתיימרים לייצג, נהנים כל אחד ולחוד מאחוזי תמיכה נמוכים מגבינה דלת שומן, מאופוזיציה לוחמנית שנושפת בעורפם, ומאמתחת מלאה בכספי ציבור גזולים. הם החליטו לאמץ טקטיקה נפלאה: יישבו להם יחד, ייפגשו, יעשו את עצמם "כאילו" ובינתיים יישארו על כיסאותיהם, ויוסיפו לינוק מעטיני השלטון, וזאת מהסיבה הפשוטה שכל אופציה אחרת מבחינתם היא בגדר אסון.

ובל נשכח עוד רווח קטן - גדול: בעתיד תתורגם השרידות הפוליטית על ידי יועצי התקשורת והעיתונות המגויסת להצלחה כבירה ולניסיון מדיני.