ארגוני הנשים יוצאים מהכלים

עליכן לעשות חשבון נפש, אם תרצו שבנות ישראל תצטרפנה

נדיה מטר , כ"א באדר תשס"ח

נדיה מטר ויהודית קצובר
נדיה מטר ויהודית קצובר
חזקי ברוך

אוי כמה הן כועסות, ממש מפחיד. "בושה" הן צועקות. "נקמה!", הן צורחות. "לא יקום ולא יהיה!", הן מבטיחות. "בג"ץ מפלה לרעה!", הן זועמות. "הוכח שהשוויון בחוק אינו קיים. יש אנשים ששווים ויש אנשים ששווים פחות", הן מייללות.


כן, כן... ארגוני הנשים יוצאים מהכלים. "יום שחור למערכת המשפט", הן מודיעות לנו. וכל זה למה? כי שופטי בג"ץ החליטו לדחות את עתירות ארגוני הנשים נגד הסדר הטיעון לנשיא לשעבר משה קצב
כן, כן... ארגוני הנשים יוצאים מהכלים. "יום שחור למערכת המשפט", הן מודיעות לנו. וכל זה למה? כי שופטי בג"ץ החליטו לדחות את עתירות ארגוני הנשים נגד הסדר הטיעון לנשיא לשעבר משה קצב. השופטים אישרו את ההסדר במסגרתו מיוחסות לקצב עבירות מין קלות בלבד.

ארבע עשרה ארגוני נשים, ביניהם עמותת "קולך", החליטו שאסור להן לשתוק. הן יוצאות למאבק נגד העסקה. "אנו פותחות בסדרת פעולות מחאה ברחבי הארץ", הן מודיעות. צעדות, הפגנות, מחאות. השמים הן הגבול, והן קוראות לציבור הרחב לבוא ולהצטרף.

אז ברצוני להודיע לחבורת הנשים האלו: תשכחו ממני. אני לא באה להפגנות שלכן. תחפשו אותי ואת חברותיי. אם תמצאו אותי, אז נשאל אתכן: עכשיו אתן מתעוררות?! בגלל שאתן משוכנעות שמשה קצב אנס, ויוצא בזה בזול?

איפה הייתן עד היום?! איפה הייתן כשבג"ץ אישר למדינה לבצע אונס קבוצתי נגד אחינו ואחיותינו מגוש קטיף וצפון השומרון? אונס קבוצתי שכונה בשם "התנתקות". למה לא התייצבתם איתנו בהפגנות תחת הכותרת "פושעי הגירוש לדין"? איפה הייתן כשמשפחות שלמות נהרסו פיזית, נפשית וכלכלית, בגלל אונס הגירוש?

איפה הייתן אחרי פוגרום עמונה, כשמאות שוטרים התנפלו כמו קוזאקים על נערים ונערות. איפה הייתן כאשר הם הכו בהם מכות רצח, דחפו והרביצו, בין היתר, תוך פגיעה קשה בצניעותן של בנות ישראל, ולא נענשו על כך? האם הרמתם את "קולכן"? האם יצאתם להפגנות וצעדות נגד מנגנון "אכיפת החוק" שהגן על השוטרים הפוגרומציקים?


ואם אתם תענו לי שאתן רק מתעסקות בנושא של "תקיפה מינית", אז איפה הייתן כששבע נערות בנות ארבע - עשרה נעצרו במאחז ליד בית- אל בשל ה"פשע" של שהייה במאחז?
איפה הייתם בחודשים האחרונים כשעשרות תינוקות וילדים, נשים וגברים קפאו מקור ב"בית השלום" בחברון, בגלל שהשלטונות סירבו לתת להם אישור להתקין במבנה חלונות, חשמל נורמאלי, ולתקן את הגג?

ואם אתם תענו לי שאתן רק מתעסקות בנושא של "תקיפה מינית", אז איפה הייתן כששבע נערות בנות ארבע - עשרה נעצרו במאחז ליד בית- אל בשל ה"פשע" של שהייה במאחז? איפה הייתן במשך כמעט חודש כשבנות אלו הוחזקו בכלא "נווה תרצה", תוך שלילת זכויות אדם בסיסיות והתעללויות אינסופיות? איפה הייתן כשחברות ובני משפחה של הבנות ארגנו הפגנה כדי למחות נגד השוטרים במשטרת בנימין שהתעללו בבנות, הפשיטו אותן ופגעו בצניעותן בצורה בוטה? למה אינכן יוצאות למאבק בדרישה להעמיד לדין את אותם שוטרים הנמצאים כנראה מעל החוק?

איפה אתן היום כשנערה בת 18, צביה מאלון מורה, מוחזקת כבר שלושה חודשים בכלא על לא עוול בכפה תוך התעללות קשה בה? איפה הייתה קול הזעקה שלכן כשמערכת שלטון החוק לא התיר לצביה להשתתף בלוויית סבא שלה לפני כמה ימים?

אהה...איך שכחתי? בכל המקרים שאני מתארת מדובר במתנחלים... והרי ידוע שמותר לרמוס את זכויותיהם של המתנחלים והמתנחלות. הם אזרחי סוג ב'. אתן, ארגוני הנשים, לא מתעסקות איתם. הם לא מעניינים אף אחד. אותם בג"ץ יכול לרמוס, לרדוף ולהפלות.


ושלא תחשבו שיש לי איזה סימפטיה למשה קצב. לדעתי, עליו להירקב בכלא. לא יודעת אם הוא אנס את א. או לא. אני כן יודעת שהוא, כשהיה נשיא, שתק ולא עשה שום דבר כדי לעצור את פשע האונס של אחינו מגוש קטיף וצפון השומרון
אז הנה... אתן רואות. מי ששתק כשבג"ץ ושאר מערכת אי - הצדק במדינה התעלל במתנחלים, שלא יבוא עכשיו לבכות כשמתעללים בו.

אז נשים צבועות... היום אני וחברותיי לא באות להפגנה שלכן, כי גם אצלכן הוכח שיש אנשים ששווים ויש ששווים פחות.

ושלא תחשבו שיש לי איזה סימפטיה למשה קצב. לדעתי, עליו להירקב בכלא. לא יודעת אם הוא אנס את א. או לא. אני כן יודעת שהוא, כשהיה נשיא, שתק ולא עשה שום דבר כדי לעצור את פשע האונס של אחינו מגוש קטיף וצפון השומרון. רק על זה עליו לשבת בכלא, עד סוף ימיו, יחד עם שאר פושעי הגירוש.

ולכן, חברות ארגוני הנשים "היוצאות למאבק": אם אתן מעוניינות שנשות ישראל תצטרפנה אליכן בעתיד, אני ממליצה לכן לעשות חשבון נפש.

ויפה שעה אחת קודם.