ממתקים לילדי שדרות

חושבים על אותו פתרון, והוא לתת ממתקים לילדי שדרות.

תגיות: גוש קטיף
אורח באתר , כ"ב באדר ב תשס"ח

אני יודעת שלכולם מאוד איכפת מתושבי שדרות. אני יודעת שכולם מרגישים חסרי אונים מול המצב של ירי מתמשך על תושבי ארצנו. אני יודעת שכל אחד מנסה לחשוב על "משהו" לעשות למען אחינו בשדרות. אני יודעת שכולם זועמים על כך שהממשלה לא עושה דבר על מנת להפסיק את הירי, אבל השאלה היא מה כל אחד מאיתנו כן יכול לעשות.


אני רוצה להדגיש שבתור תושבי שדרות אנחנו מאוד מעריכים את האכפתיות, החום והאהבה הנושבים אלינו מאחינו בית ישראל בארץ ומחוצה לה. נראה שרוב תושבי המדינה המנסים לענות לשאלה: מה אפשר בכל זאת לעשות?
אני רוצה להדגיש שבתור תושבי שדרות אנחנו מאוד מעריכים את האכפתיות, החום והאהבה הנושבים אלינו מאחינו בית ישראל בארץ ומחוצה לה. נראה שרוב תושבי המדינה המנסים לענות לשאלה: מה אפשר בכל זאת לעשות? חושבים על אותו פתרון והוא לתת ממתקים לילדי שדרות, החל ממאות גני ילדים בכל הארץ וכלה בוועדי עובדים מכל קצוות הקשת.

יש בעייתיות בפתרון זה:

א. הורים רבים של ילדי שדרות לא מעוניינים שילדיהם יקבלו 5 טון ממתקים באופן שוטף (ראה ערך רופאי שיניים, כאבי בטן וכו').

ב. הילדים לומדים שהם רק בתפקיד "המקבל", דבר שאינו מהווה ערך חיובי.

ג. הילדים לומדים שמשום מה פתרון למצב קשה הוא ממתקים. זאת אומרת, משהו חיצוני שבאופן כללי אינו רצוי וגם אינו קשור למצב הקשה.

ד. בזבוז כסף עצום מצד הנותנים, במקום להשתמש בכסף לצרכים אמיתיים.

ה. פגיעה רגשית בתושבים והעמקת תחושת ה"מסכנות".

הרשימה שכתבתי יכולה להיות מאוד פוגעת כלפי כל מי שטרח, הכין, שילם, אירגן, וכמובן התכוון רק לטוב. לכן אני חוזרת ומדגישה שתושבי שדרות מאוד מעריכים ושמחים שיש יחס כה אוהד ומחבק מהעם, אבל למה ממתקים?


בנוסף, חשוב שעם ישראל ימשיך לזכור ולתמוך במגורשי גוש קטיף וצפון השומרון, באשר הם, אשר חיו שנים בגבורה תחת ירי של אויבינו
אם נעבור לפסים מעשיים, אני חושבת שיש כמה אפשרויות מעשיות:

1) מאבק פוליטי על מנת לגרום לממשלה לפגוע במשגרי הירי ולהפסיק את הירי.

2)  ארגון התרומות לצרכים אמיתיים של תושבי שדרות בהתאם למצב הנתון: מיגון בתים, תאורת חירום, גנראטור, טיפול נפשי, סיוע למשפחות שאחד מבני המשפחה נפגע או חלילה נהרג וכו'.

3) אירוח מחוץ לשדרות, על מנת לתת הפוגה למשפחות.

בנוסף, חשוב שעם ישראל ימשיך לזכור ולתמוך במגורשי גוש קטיף וצפון השומרון, באשר הם, אשר חיו שנים בגבורה תחת ירי של אויבינו.