הסתדרות המורים

הסתדרות המורים היא אחד המוסדות הכי לא חינוכיים.

תגיות: גוש קטיף
אורח באתר , ג' בניסן תשס"ח

הסתדרות המורים שלחה השבוע לחבריה חוברת צרכנות שהם מחכים ומייחלים לה זמן רב. החוברת מזמינה את המורים לממש את השי האישי, אותו הם מקבלים אחת לשנה. מגוון חלומות עומדים ומחכים שיגיע לו שובר השי, וסוף סוף יוכלו להתגשם בחלקם או אפילו במלואם.


כשפתחתי את החוברת, הבנתי שצריך לערוך בה סינון כי כך אי אפשר להשאירה בבית. התחלתי לתלוש את הדפים, אבל עד מהרה נשארו בידי דפים בודדים בלבד
כשפתחתי את החוברת, הבנתי שצריך לערוך בה סינון כי כך אי אפשר להשאירה בבית. התחלתי לתלוש את הדפים, אבל עד מהרה נשארו בידי דפים בודדים בלבד. כל עמוד היה חייב לכלול לפחות אישה אחת בחצי עירום או יותר, ובדרך כלל גם איזשהו גבר בפוזה מעניינת לתוספת חיזוק והדגשה. מי שכבר לבשה משהו, היה חייב להיות בו איזה פתח מעניין או פשוט לא סגור. גם פרסומות הילדים היו נראות בערך כך. זוג ילדים בני שמונה או תשע עומדים בפוזה של בני עשרה עם המבטים הידועים, והאווירה ברורה. לתומי שאלתי את עצמי האם ילד בגיל הזה לא מחייך או משחק?! במחשבה שנייה הבנתי שזה המשחק, ואם אלה המורים של ישראל קשה לדעת ועצוב לחשוב איך יראה הדור הבא של הילדים שלנו.

אני רגילה לקבל חוברות ישראכרט שגם הן הולכות ישר לפח האשפה, אבל זהו ארגון כלכלי ותו לא. הסתדרות המורים היא ארגון הגג שמאגד את רוב מורי ישראל. האם זה מה שיש להראות? אי אפשר קצת אחרת? אולי אני תמימה ואפילו נאיבית, אבל נדמה לי שגם מורים שאינם שומרי מצוות יכולים למחות על חוברת פרסומית שכזאת, כי בין קיום מצוות לדקדוקיהן ועד פריצות ויצירת אווירה של הפקרות מוחלטת יש עדיין מרחב מחיה רחב.

אינני יודעת איזה חלום יתגשם לו בעזרת שי החג הזה, אבל דבר אחד ברור לי: הסתדרות המורים בישראל היא אחד המוסדות הכי לא חינוכיים ולא יהודיים שאפשר למצוא בארצנו הקטנה. ואם כבר עסקנו בהסתדרות המורים, אז אפשר עוד הערה אחת:


הייתה שביתה ועוד שביתה ועוד אחת ויש רפורמה שהסתדרות המורים מובילה בגאון, וכל התוכנית הזו היא ככל הנראה בלון שקרי אחד גדול שבמוקדם או במאוחר יתפוצץ ויעלם מן הבמה
הייתה שביתה ועוד שביתה ועוד אחת ויש רפורמה שהסתדרות המורים מובילה בגאון, וכל התוכנית הזו היא ככל הנראה בלון שקרי אחד גדול שבמוקדם או במאוחר יתפוצץ ויעלם מן הבמה. המורים מקבלים תוספת של 4.5%  עבור שעה פרטנית כתחילת ישום הרפורמה. לאמור, כל מורה אמור להוציא תלמיד מכיתה לומדת כדי ללמדו באופן פרטני. אין דרך אחרת ליישם את השעה הזו, היות ובתום יום הלימודים הולכים הילדים הביתה. כשמורה מוציא תלמיד משיעור, התלמיד מפסיד את השיעור שנערך בכיתה באותה שעה ויצא שכרו בהפסדו. לא נדבר על כך שיש שיעורים ששווה למענם לצאת, ויש שיעורים שממש לא. כל המורים גם לספורט, הבעה, ספרות והיסטוריה חייבים בשעה פרטנית, תמורתה יפסיק התלמיד את השיעור שנערך בכיתה אותו כנראה ישלים לו המורה בשעה אחרת, כדי שיזכה גם הוא לבצע שעה פרטנית. לא נדבר על כך שאין פינות ישיבה בבית הספר, וגם לא על כך שלפי הרפורמה כל מורה יצטרך להעביר כחמש שעות פרטניות. העיקר שיהיה עוד כסף, כביכול, שיפור מעמד המורה, ושיהיה מה לקנות בכרטיס השי.

ואם ציפיתם לעוד משהו מן המורים בישראל, כדאי שתתפללו על הגאולה.