אתיופים קולטים אתכם

אני תוהה מה חשים אותם ילדים חפים מפשע?

אורח באתר , ה' בניסן תשס"ח

מי שעבר בשבוע האחרון בפתח תקווה, בוודאי הריח את הדם השפוך של ילדים אתיופים קטנים וחינניים.בימים אלה מגיעים אתיופים חדשים לעיר והשאלה הבוערת היא: היכן ילמדו הילדים? חלק ממוסדות החינוך בעיר לא מעוניינים לקלוט את הילדים, וראש העיר מנהל מגעים לא בהצלחה רבה כדי לדאוג להם למקומות לימוד מתאימים
בימים אלה מגיעים אתיופים חדשים לעיר והשאלה הבוערת היא: היכן ילמדו הילדים? חלק ממוסדות החינוך בעיר לא מעוניינים לקלוט את הילדים, וראש העיר מנהל מגעים לא בהצלחה רבה כדי לדאוג להם למקומות לימוד מתאימים. הבעייה לזוועתנו היא דווקא במוסדות הדתיים, הממ"ד והפרטיים. בתי הספר של הממ"ד וכן הפרטיים עושים שרירים ולא מוכנים לקבל תלמידים לפני שהאחרים יקבלו.

מאחר שבתי ספר מסוימים לא מוכנים לקבל תלמידים אתיופים בטרם יקבלו בתי הספר החרדים האשכנזים, עומדים הילדים הקטנים מביטים בעיניהם השחורות התמות ומצפים לגזר הדין.

בוודאי נשמע עוד מעט על מכסת אחוזים מסויימת שצריך כל מוסד לקבל על עצמו...

כשחושבים על זה לעומק, הרי מדובר בעצם בילדים אמיתיים שדם זורם בעורקם. אם יכו אותם הם לא יבכו? אם ימשכו בשערותיהם זה לא יכאב? אם יחתכו חלילה לא יצא דם אדום? אדום ממש.

ואנו איך נישא את החרפה הזאת, איך נוכל לעבור לסדר היום כשפוגעים כך בילדים רכים כששופכים דמם כמים? והנה הליכלוך יוצא ונשפך לרחובות. אי אפשר לכסות.

בממ"ד מוכנים לקלוט אתיופים, רק אם החרדים יסכימו. אם לא יושבתו מוסדות הממ"ד, אולי אפילו בכל הארץ. 

ומאחר שהדיונים, האיומים וההשבתות נערכים בריש גלי, אני תוהה מה חשים אותם ילדים חפים מפשע? מה עובר עליהם בימים מלאי בושה אלה? האין לאתיופי עיניים? האין לאתיופי ידיים, איברים, צורה, חלומות, מאוויים, רגשות? אם תעלבו בהם, לא יזובו דם? אם תדגדגו אותם, לא יצחקו? אם תתעללו בהם ותעליבו, האם לא ניענש?