מזרח הסהר הפורה - פרק ב'

מדיניות הדומינו של המערב חיה ובועטת במזרח התיכון.

שאול אבידור , ז' בניסן תשס"ח

המשך למאמר הממלכה ההאשמית באסטרטגיית המערב

החלק המזרחי של הסהר הפורה מורכב מעיראק ומאיראן. עיראק, כמדינה לא יציבה פוליטית פסקה להיות מדינה אחות לממלכה ההאשמית. לאחר שהועסקה בסכסוך דמים עם איראן שהסתיים בלא כלום, היא פלשה לכווית וסיכנה את חצי האי הערבי. זה נתן את האות לכניסת כוחות צבא של המערב לתוך עיראק כדי להגן על הממלכה ההאשמית ממזרח וכמובן גם על חצי האי הערבי, וגם לשמש חיץ כלפי איראן שמעמדה במזרח התיכון הולך ומשתנה. הסתלקות כוחות הצבא של המערב מעיראק תחשוף את הממלכה ההאשמית ממזרח, תסכן את חצי האי המערבי, ותביא לחדירה עמוקה של איראן לתוך המזרח התיכון.


החלק המזרחי של הסהר הפורה מורכב מעיראק ומאיראן. עיראק, כמדינה לא יציבה פוליטית פסקה להיות מדינה אחות לממלכה ההאשמית. לאחר שהועסקה בסכסוך דמים עם איראן שהסתיים בלא כלום, היא פלשה לכווית וסיכנה את חצי האי הערבי
כחסימה מפני התפשטות והשפעה דרומה של ברית המועצות לשעבר ורוסיה כיום, הציב המערב בסיסים צבאיים בטורקיה ובאיראן. לימים, משיקולים שונים, המערב הפקיר את איראן, נטש את השאח הפרסי, ובאיראן עלה שלטון אסלאמי קיצוני המאיים על הממלכה ההאשמית, על חצי האי הערבי ועל הכלכלה המערבית.

איראן מדינה אסלאמית קיצונית המתנגדת למערב ומבקשת הגמוניה במזרח התיכון. היא מעודדת מיחסי מסחר גוברים, בעיקר נפט, עם סין והודו ומתמיכה רוסית. כיום יש לה שתי עמדות עורפיות, בלבנון ובחבל עזה, עם שיתוף פעולה סורי ו"אחים מוסלמים" במצרים. התקרבותה לבגדד ולריאד תביא לקריסת כל האסטרטגיה המערבית באזור ולנטישתו. אנו נשאר לבד מול דמון אסלאמי קיצוני. גם נשק לא קונבנציונאלי לא יעזור לנו. אנו מהווים מכשול קשה לאיראן, ולכן היא מאיימת עלינו בריש גלי. בל נטעה, היא מסוגלת לממש את איומיה ולא איכפת לה מה המחיר שהיא תשלם.

אותה מדיניות הדומינו של המערב במזרח הרחוק, בווייטנאם שננטשה, היא חיה ובועטת במזרח התיכון. יציבותה של הממלכה ההאשמית מונעת את תופעת הדומינו. כיום, איראן היא מדינה עוינת למערב. היא מצליחה בכרסום איטי וזוחל ל"הקיף" את הממלכה ההאשמית בטבעת חנק המתהדקת דרך סוריה, לבנון, חבל עזה, סיני, "האחים המוסלמים", טרור בעיראק ומגעים אוהדים עם בגדד וריאד.

אם הממלכה ההאשמית תיפול לידיים איראניות, המערב ייכנס למדיניות התבדלות עמוקה. באופן פרדוכסאלי, התבדלות תוביל למלחמת עולם קשה ואכזרית עם מוטיבים דתיים אסלאמיים קיצוניים. מכאן מובנת הסכנה האיראנית החמורה לעולם כולו.

כמה הערות והארות :

החלטת החלוקה מ 1947 המיטה חורבן וקברה את הציונות והשאיפות הלאומיות שלנו, עוד בטרם קמה מדינה ליהודים. התרגלנו לכך שהישות היהודית חיה תחת איומים קיומיים בלתי פוסקים.


אם הממלכה ההאשמית תיפול לידיים איראניות, המערב ייכנס למדיניות התבדלות עמוקה. באופן פרדוכסאלי, התבדלות תוביל למלחמת עולם קשה ואכזרית עם מוטיבים דתיים אסלאמיים קיצוניים
כל הדיבורים, הדיונים, ההסדרים, ההסכמים, הוויכוחים, הנאומים, אוסלו, הנסיגות, הפגישות, הוועידות, הכינוסים ועוד משמשים לא לפתרון הסכסוך היהודי-ערבי, אלא כתמרונים טקטיים חמקניים כדי להגן על הממלכה ההאשמית ועל כלכלת המערב.

חלפו מאה שנה, ואנו מסרבים להבין את המנטאליות של הערבים. גם המשכילים והאקדמאים הערבים מסתירים את ניכורם אלינו. אנו חברה מתאבדת בעבור בצע כסף.

כל ערביי המזרח התיכון מאמינים באמונה שלימה, וללא עוררין, שישות יהודית ריבונית היא תופעה חולפת וזמנית הנשענת על כידונים ותמיכה מהמערב. להבנתם, היהודים הם טיפה באוקיאנוס הערבי.           

במקום לעסוק בבניית חברה עם ערכים יהודיים ציוניים ומדינה למופת ולתהילת עולם, אנו דואגים ל"זכויות הבעלות" של הערבים ושואבים מהעולם האנטישמי, האנטי ציוני והאנטי יהודי של השמאל והאקדמיה במערב, דעות וסיסמאות הזויות הדוחפות את הערבים ליותר ויותר התנגדות. 

המשטרים בחצי האי הערבי ובממלכה ההאשמית רחוקים מדמוקרטיה, אך המערב הליברלי והדמוקרטי מגן עליהן בנחישות בתקיפות. זה כוחם של אינטרסים כלכליים.

זה מובן בהחלט שהממלכה ההאשמית והמערב דורשים שבכל הסדר עם ערביי ארץ ישראל או מצב נתון אחר הצבא שלנו ישלוט לאורך כל בקעת הירדן.

חלפו למעלה מ 60 שנה מאז סיום מלחמת העולם השנייה והמציאות השתנתה: סין, הודו ורוסיה מתעצמות כלכלית. מערב אירופה צועדת בדרך חדשה (לאיסלאם?). אפריקה ודרום אמריקה זקוקות לעזרה.


האם לא הגיעה השעה שהמערב ימצא חלופה לנפט הערבי? האם לא הגיעה השעה לפתור באמת ובתמים את הסכסוך היהודי-ערבי? האם לא הגיע הזמן להשתחרר מהתפיסה שיהודים וערבים יכולים לחיות על אותה פיסת אדמה?
האם לא הגיעה השעה שהמערב ימצא חלופה לנפט הערבי? האם לא הגיעה השעה לפתור באמת ובתמים את הסכסוך היהודי-ערבי? האם לא הגיע הזמן להשתחרר מהתפיסה שיהודים וערבים יכולים לחיות על אותה פיסת אדמה? כל עוד רעיון החלוקה קיים, הסכסוך לא יסתיים.

בחילופי שטחים ואוכלוסיות בתוך ארץ ישראל הסכסוך יימשך ולא יהיה פתרון. לכן, לאורך זמן יש לבצע העברה מסודרת ומכובדת של כל ערביי מערב ארץ ישראל במתן מגורים, עבודה ופיצוי כספי הוגן. להזכיר, אנו היהודים קיבלנו את יהודי ארצות ערב והשקענו בהם מיליארדים. כיום הם לא פליטים.

נכון, ההשקעה בהעברת הערבים היא ענקית, אך המשך מצב הסכסוך הקיים ידרוש השקעה גדולה עשרות מונים יותר, ולא רק בנשק, תחמושת, דם ומלחמות.

לחלופין, יש אולי להעביר את כל היהודים לאזור אחר בעולם, אך מה נעשה עם סמלי ההישרדות וההיסטוריה היהודית הנטועים עמוקות כאן בארץ ישראל.

לערבים יש מקום אחר, ליהודים אין.