באילו מעטפות ישים אולמרט את חיילינו?

עלינו להתנגד כבר עכשיו למבצע צבאי בראשות אולמרט.

מיכאל פואה , כ"ד באייר תשס"ח

דעות לבן ריק
לבן ריק
צילום: באדיבות המצולם

כאשר אולמרט ירה את פצצת הגולן, הוא ידע מראש את עוצמת התגובות. ניתן להניח שהוא שמח עליהם, כי כל דקת שידור על הגולן היא פחות דקת שידור על המעטפות ומה שהיה בהם. הפעילות לחסימת המהלך של אולמרט, כמו: כינוס השדולה בכנסת על ידי חבר הכנסת ישראל כ"ץ, וכינוס המרכז ברמת הגולן על ידי היו"ר החדש חבר הכנסת כחלון הם פעולות מבורכות והכרחיות, אך צריך לזכור שהן על המגרש שיצר אולמרט. עצם הימצאותנו על מגרש זה, היא ניצחון של אולמרט.


כאשר אולמרט ירה את פצצת הגולן, הוא ידע מראש את עוצמת התגובות. ניתן להניח שהוא שמח עליהם, כי כל דקת שידור על הגולן היא פחות דקת שידור על המעטפות ומה שהיה בהם
המגרש שלנו הוא עזה. הגראדים על אשקלון והסקאדים על שדרות ועוטף עזה חייבו כבר מזמן תגובה צבאית הולמת, וסביר להניח שהיא תגיע. היא תגיע בוודאי כאשר אולמרט יהיה פעם נוספת במצוקה עקב חקירות. עלינו להתנגד כבר עכשיו למבצע צבאי בראשות אולמרט. צריך להבהיר באופן ברור שאנו בעד מבצע צבאי עם מטרות ברורות ומנצחות, אך אנו מתנגדים באופן מוחלט לכך שאולמרט יוביל אותו.

אולמרט שהיה בין המנהיגים שהובילו ליצירת הבעיה בדרום על ידי מקסם השווא של גירוש היהודים, ההתנתקות, לא יכול להיות זה שיוציא אותנו מהפלונטר. ראש ממשלה שנכשל כשלון מוחץ בניהול המלחמה בצפון, אסור לתת לו להקיז את דמם של בנינו לטובת ספינים בדרום. מבצע צבאי גדול בעזה בניהולו של אולמרט יוציא אותו מציפורני החוקרים לתקופה ארוכה, אך יחמיר את מצבם של תושבי עוטף עזה ואשקלון אשר יספגו מתקפה קשה, ותגבה מחיר כבד בחיי אדם של חיילים אשר ישוטטו ברצועת עזה ללא שום מטרה מוגדרת. היציאה מעזה אותה יבטיח אולמרט מראש תשחק בסופו של יום לטובת החמאס, בדיוק כפי שנרסאללה חוגג היום את נצחונו בלבנון.


על הליכוד לנקוט עמדה ציבורית ברורה השוללת את הלגיטימיות של אולמרט להנהיג את מדינת ישראל. הביטוי הטוב ביותר לכך הוא התנגדות מראש למבצע צבאי בעזה
על הליכוד לנקוט עמדה ציבורית ברורה השוללת את הלגיטימיות של אולמרט להנהיג את מדינת ישראל. הביטוי הטוב ביותר לכך הוא התנגדות מראש למבצע צבאי בעזה. הוויכוח שיתפתח סביב נושא זה יעסוק בשאלת הלגיטימיות של אולמרט והיכולת שלו להנהיג. הדיון החשוב מבחינתנו, ולא בשאלת זכותנו על הגולן.

הספין הבא של אולמרט אחר ירושלים והגולן יהיה כפי הנראה מבצע צבאי גדול בעזה. יש להיערך בהתאם לטובת החיילים שיהרגו לשווא, לטובת תושבי שדרות אשקלון ועוטף עזה שמאוד רוצים מבצע צבאי ועדיין לא הפנימו שמבצע כזה בניהול אולמרט יביא עליהם אסון, ולטובת מדינת ישראל שזקוקה להנהגה טובה יותר.