למה לא הלכתי למיגרון

מי שמוכן למאבק נחוש בשטח, צריך להתחיל להכין אותו.

חברון שילה , כ"ד באייר תשס"ח

דעות לבן ריק
לבן ריק
צילום: ערוץ 7

עוד לא מש מזיכרוני יום העצמאות המרגש לפני שלוש שנים בגוש קטיף, והנה עכשיו קוראים לי לבוא ביום העצמאות למיגרון. האם אפשר לא לבוא? אחינו האהובים עומדים בפני גזרת הרס ואובדן, ואנחנו הרי לא יכולים לעמוד מנגד.


המנגל מועמס לרכב, הילדים כבר חגורים, וקדימה לדרך. פתאום עולה מחשבה טורדנית: רגע, בשביל מה אתה נוסע? האם אין כאן תקליטור תקוע שחוזר ומשדר פעם אחר פעם את התוכנית הידועה מראש?
המנגל מועמס לרכב, הילדים כבר חגורים, וקדימה לדרך. פתאום עולה מחשבה טורדנית: רגע, בשביל מה אתה נוסע? האם אין כאן תקליטור תקוע שחוזר ומשדר פעם אחר פעם את התוכנית הידועה מראש? האם אין כאן סרט שסופו ידוע מראש? לא, מה פתאום, יש ראש מועצה חדש והוא הבטיח: "מאבק נחוש חסר פשרות בשטח!!". הרי תושבי היישוב התכנסו והחליטו "להרים את דגל ההתיישבות והבניין". הרי מטרת העצרת היא: "להשאיר את היישוב מגרון במקומו!!". חייבים לנסוע!! ושוב אותה מחשבה טורדנית: מה פירוש מאבק נחוש חסר פשרות בשטח  כפר מימון או אולי עוד עצרת חסרת תועלת מול הכנסת? כיצד בדיוק עצרת חביבה עם מתנפחים ומוסיקה משאירה את היישוב במקומו? איך אותם אנשים שלא הצליחו להציל את גוש קטיף, מתיימרים לומר שדווקא את מיגרון הם יצילו?

חברה, תתעוררו. מי שמוכן למאבק נחוש בשטח, צריך להתחיל להכין אותו. מי שרוצה להציל את מיגרון, צריך כבר היום לעבור חייל חייל ולשכנע אותו לסרב פקודה. סירוב ברור ותקיף, כי לא התגייסתי לצבא כדי להרוס יישובים. צריך לבנות תוכנית ברורה: איך חוסמים את כל הכבישים המובילים לכל מטה בנימין. צריך כבר היום לעבור יישוב יישוב ולמנות בו מפקד וסגנים. המפקדים הללו צריכים להיות חדורים בהכרת חשיבות המאבק, ומודעים למחיר המשפטי והאישי שהם עלולים לשלם ונכונים לו. צריך לאמן את הכוחות, להגדיר מטרות ומשימות. צריך לאסוף אמצעי מגן, כגון: קסדות ומגנים. צריך גם לאמן את האנשים להבליג ולא לחרוג כהוא זה מהגבולות שנציב לעצמנו. צריך להחליט כבר עכשיו מהם הגבולות. אנשים בחיפה, תל אביב וכל ערי המרכז צריכים לקבל הנחיות ברורות מה תפקידם בכוח. צריך גם להתחיל להכין מתרסים ומכשולים בשטח עצמו.

אבל הרי מועצת יש"ע אינה מכינה מאבק כזה, אינה מכירה בסמכות המוסרית לנהל אותו, ואינה מאמינה ביכולת לנצח בו. מדוע אם כן אתם מפריחים לאוויר סיסמאות ריקות מתוכן ששום דבר לא עומד מאחוריהם?!


רגע, אם כך אולי כדאי לנסוע כדי לצעוק ולמחות? לא, אני לא מאמין בזה. את המאבק על מיגרון יכולים לנהל ולהנהיג רק תושבי מיגרון. הם אלה שמסרו נפשם על קיומו של היישוב הזה, והם שיחליטו כיצד להילחם על קיומו
אני מבין כל מי שחושב שאסור לנהל מאבק תקיף. אני מבין מדוע יש החושבים שאי אפשר לנצח. אני גם מבין מדוע יש הסוברים שניצחון יחזור עלינו כבומרנג. יש היגיון בכל אחת מהטענות הללו, על אף שלדעתי כיום הן לא נכונות. אולם אל תעשו מעשה זמרי ותבקשו שכר כפנחס. אם אינכם מאמינים במאבק תקיף, על תעשו קולות של "כאילו". אם אתם כן מאמינים במאבק כזה, עכשיו זו הדקה האחרונה להכין אותו.

רגע, אם כך אולי כדאי לנסוע כדי לצעוק ולמחות? לא, אני לא מאמין בזה. את המאבק על מיגרון יכולים לנהל ולהנהיג רק תושבי מיגרון. הם אלה שמסרו נפשם על קיומו של היישוב הזה, והם שיחליטו כיצד להילחם על קיומו.

לכן, תושבי מיגרון היקרים: אנא, החליטו. אם רצונכם לנהל מאבק עד הניצחון, הריני חייל שלכם. ואם אתם סומכים על בית המשפט או על עצרות הזדהות, אינכם צריכים אותי. ומי יודע אולי מן השמיים ירחמו.

בהלוויה ממלכתית בארגון ובימוי של מועצת יש"ע אין לי עניין להשתתף. אני מעדיף לבכות בבית לבד.