השוד של לבני

הדבר הטוב ביותר שקרה ללבני הוא המעטפות של אולמרט.

שמעון כהן , י"א בתמוז תשס"ח

ראש בראש נאבקים השרים שאול מופז וציפי לבני כדי לזכות בשליטה על הגווייה הפוליטית המכונה "קדימה". במסגרת המאבק הזה מבליט כל אחד מהשניים את יתרונותיו. 
 

אז רגע לפני שאתם מתלהבים מטוהרה ויושרתה של השרה, אני רוצה לשאול: מה עם השוד שביצעה השרה לא מזמן? מה עם העשוקים שהותירה מאחור? כל כך מהר שכחתם?!
ככל הנראה בעקבות הייעוץ המיוחד שקיבל מארתור פינקלשטיין, מבליט שר התחבורה מופז את המונח ביטחון על הטיותיו השונות בכל משפט שהוא מנפיק. הוא חושש שמא אם לא יזכיר ויציין שהוא "בטוח בביטחוננו הבטוח, להבטיח את ביטחוננו המבטיח, ביטחון בטוח" מישהו חלילה ישכח שהוא היה רמטכ"ל ושר ביטחון, ויזכור לו רק את יכולותיו בענייני תעבורה ומשרד הרישוי.
 
לעומתו, מצויה שרת החוץ שלנו בבעיה. את ניסיונה הביטחוני במוסד היא חייבת להסתיר בעננת חשאיות כמאמר השיר "חיילים אלמונים מסבכים יחצ"נים", לכן בצר לה מדגישה שרת חוצנו את ניקיון כפיה ויושר דרכיה. ואכן, יועציה ומקורביה של השרה מעלים על נס כל אמירה שלה נגד השחיתות. כך כל רמז נכונות שלה לתבוע מראש הממשלה אולמרט מידה מינימאלית של יושר, מתקבל כמבצע ז'אן דארקי של ממש.
 
אז רגע לפני שאתם מתלהבים מטוהרה ויושרתה של השרה, אני רוצה לשאול: מה עם השוד שביצעה השרה לא מזמן? מה עם העשוקים שהותירה מאחור? כל כך מהר שכחתם?!
 
קשה לי להניח ששכחתם, ובכל זאת אזכיר לכם שלא מכבר אספה השרה לבני אל תוך שק אטום את קולותיהם של מאות אלפי מצביעים תמימים, ובעורמה העבירה אותם למחוזות פוליטיים הזויים ומטורפים.
 
נכון, לא מדובר בשוד דולרים אלא רק בשוד של בני אדם, אבל כבוד השרה לבני המתהדרת בתמימות דרך הייתה חלק פעיל ואקטיבי של השוד הפוליטי מהחמורים בתולדות מדינת ישראל. 
 

נכון, לא מדובר בשוד דולרים אלא רק בשוד של בני אדם, אבל כבוד השרה לבני המתהדרת בתמימות דרך הייתה חלק פעיל ואקטיבי של השוד הפוליטי מהחמורים בתולדות מדינת ישראל
לבני, כמו גם מופז, הנגבי ושאר צדיקי הדור, הייתה חלק בהעברתם ל"קדימה" של המנדטים שהיו שייכים לחלוטין למפלגה אחרת. כולנו הרי יודעים שמי שהצביע לליכוד, כלומר ללבני, שרון, מופז וכל השאר האמין משום מה שהוא מצביע עבור מפלגה שחרטה על דגלה את הנאמנות לארץ ישראל ושלמות הארץ, מפלגה שהסעיף הראשון במצעה קובע שהיא "תנועה לאומית ליברלית הדוגלת בקיבוץ גלויות, בשלמות המולדת, בחירות האדם ובצדק חברתי", ובהמשך מפורט כי הדרך לאותה שלמות המולדת עוברת דרך "התמדה ביישובם ובפיתוחם של כל חלקי ארץ-ישראל והחלת ריבונות המדינה עליהם".
 
העובדה הזו לא הפריעה לשרה נקיית הכפיים לקחת את הקולות הללו בשקר פוליטי חמור מאין כמוהו, להערכתי החמור בתולדות המדינה, ולהקים בהם מפלגה אחרת שמצעה הפוך לחלוטין למצע הזה: לבצע עקירה וגירוש, הרס וחורבן כאשר בין האומללים שאת דינם גזרה להיעקר. יש לא מעטים שאף הצביעו עבורה ועבור מפלגתה.
 
תגידו לי אתם: זה לא שוד? מה, רק דולרים זה שוד? הרי כולנו זוכרים מההיסטוריה הישראלית והכלל עולמית מצבים בהם הוכרז על בחירות חוזרות לאחר שנשדדו ונעלמו קלפיות ובהן אלפי פתקי הצבעה, או שהועברו פתקי הצבעה ברישום כוזב ממפלגה אחת לאחרת. הרי מה שעשו לבני וחבורתה זה בדיוק אותו מעשה, העברת קולות ממפלגה אחת למפלגה אחרת, הפוכה במצעה.
 
אבל את השרה לבני נקיית כפיים כל זה לא מעניין:
 

זכותם, אבל אם אכן היה מדובר באנשים הגונים ונקיי כפיים הם היו אמורים להתפטר מהכנסת ולהגיש מועמדות מחודשת לכנסת תחת כותרת אחרת ומצע הפוך
זכותם של חבורת "קדימה" להגיע למסקנה שכל הדיבורים על שלמות הארץ וערכי ההתיישבות הם הבל הבלים. זכותם להגיע למסקנה שהמחויבות לבוחר הליכודניקי היא קשקוש מקושקש. זכותם, אבל אם אכן היה מדובר באנשים הגונים ונקיי כפיים הם היו אמורים להתפטר מהכנסת ולהגיש מועמדות מחודשת לכנסת תחת כותרת אחרת ומצע הפוך. כך קבעו, אגב, גדולי המשפטנים ולא רק מהימין. אבל כל זה היה קורה אם היה מדובר באנשים הגונים...
 
אז איך באמת קרה שמי ששדד את הקופה הדמוקרטית למען ביצוע, הרס וחורבן שכולנו אוכלים את ביאושיו בימים אלה? הסיבה, כך נראה, פשוטה: כשמסביב השחיתות המוחשית, זו עם הדולרים והתענוגות, גואה לממדים שטרם נודעו כל הכתמים האחרים נראים כמו חולצת שבת צחורה (לפני שמטפטפים עליה מהמרק).

כשאולמרט חשוד בקבלת מעטפות דולרים, ברק חשוד בקבלת ארגזי מארקים, והירשזון חשוד בהעברת מזוודות דולרים, אז השרה לבני באמת נראית כמו דבורה הנביאה.
 
בקיצור, הדבר הטוב ביותר שאירע לציפי לבני הוא המעטפות של אולמרט. בדיוטה התחתונה שאליה הוביל אותנו ראש הממשלה, קל מאוד להיות צדיק, קדוש ונעלה.