מחווה לאבו מאזן, האומנם?

שוב ישלם הציבור מחיר דמים כבד עבור תרגיל ההישרדות.

ד"ר אריה בכרך , כ"ז באב תשס"ח

דעות לבן ריק
לבן ריק
באדיבות המשפחה

במהלך דיון של כשלוש דקות התקבלה ההחלטה הגורלית לשחרר כ-200 מחבלים ערבים, מהם שניים עם "דם על הידיים".  גם שאר המחבלים לא נדונו לכלא בעוון השלכת אורז על חיילי צה"ל או סירובם לשיר "התקווה" ביום העצמאות.


אלא, וכאן טמונה הסיבה האמיתית, מהלך זה נועד לחזק את "קדימה" ו"מערך". כל מי שעיניו בראשו מבין שבמצב הפוליטי היום לו היו מתקיימות בחירות עתה, היה הליכוד מנצח ובגדול
למרות התנגדות כל גורמי הביטחון ואנשי המקצוע שהתריעו על הסכנות הכרוכות במהלך מופקר זה, לא נשמע שום קול ברמה המתנגד לשחרור בקרב מפלגות "קדימה" והמערך.  אני יכול להעיד עדות אישית: בשיחות שקיימתי עם כמעט כל חברי הכנסת והשרים של "קדימה" והמערך, הביעו כולם הבנה להתנגדות לשחרור מחבלים גורף אפילו תמורת שחרורו של גלעד שליט, כנגד ההצהרה "בכל מחיר".

אולמרט וברק אינם טיפשים. הם אולי מושחתים, אבל לא טפשים. שניהם וכל חבריהם יודעים בבירור שמהלך זה לא יחזק את אבו מאזן. כ-800 מחבלים כבר שוחררו בעבר לשם אותה המטרה. וכפי שאלו לא הועילו, לא יועילו גם ה-200 הנוספים. להיפך, התוצאה היא החלשת ישראל.

אלא, וכאן טמונה הסיבה האמיתית, מהלך זה נועד לחזק את "קדימה" ו"מערך". כל מי שעיניו בראשו מבין שבמצב הפוליטי היום לו היו מתקיימות בחירות עתה, היה הליכוד מנצח ובגדול. הדרך היחידה לעצור את הסחף במעמדם של "קדימה" ו"מערך" ולהילחם באויב המשותף היא "למכור" לציבור את האשליה שהנה שוב מתחיל תהליך שלום. הנה "הפנטזיה המשיחית" על השלום המיוחל או-טו-טו מתגשמת לעינינו. הציבור הישראלי תאב להסניף את ריח "תהליך השלום" כפי שהמסומם תאב להסניף סם.


כרגיל, שוב ישלם הציבור מחיר דמים כבד עבור "תרגיל ההישרדות" של מלגות השלטון הנוכח. אל נא נשכח שיותר מ-130 ישראלים נרצחו על ידי מחבלים ששוחררו בעבר בעסקאות המפוקפקות
לכן עתה, אם ניתן לציבור את האשליה של פתיחת תהליך שלום, אבו מאזן מתחזק ומתונים מרימים ראש. העניינים יסתדרו.  עתה אמור האזרח הישראלי "הטיפש" להבין שסוסים מנצחים לא מחליפים באמצע המירוץ וממילא חייבים לבחור "קדימה" או מערך, העיקר לא נתניהו.

התקשורת המגבה, כהרגלה, את מהלכי השמאל ההזוי נמנעה מלשאול את השאלות הנוקבות המתבקשות, שאלות שאפילו שופטי הבג"צ הרימו גבה משלא קיבלו תשובות מספקות בעת בירור העתירה מראשית השבוע.

כרגיל, שוב ישלם הציבור מחיר דמים כבד עבור "תרגיל ההישרדות" של מלגות השלטון הנוכח. אל נא נשכח שיותר מ-130 ישראלים נרצחו על ידי מחבלים ששוחררו בעבר בעסקאות המפוקפקות.