רוצו להתפקד

נפתחה הזדמנות פז להשפיע על מפלגת השלטון.

מיכאל פואה , כ' באלול תשס"ח

דעות לבן ריק
לבן ריק
צילום: באדיבות המצולם
ישבה ילדה קטנה בשוק ומכרה תפוחים, לפתע נתקל עובר אורח בדוכן הקטן שהעמידה והתפוחים נפלו והתגלגלו על הרצפה. עברו אנשים לא הגונים והחלו לחטוף לעצמם, בכתה הילדה ולא ידעה מה לעשות. עבר אדם טוב ואמר לי בתי חטפי גם את לפחות תצילי את חלקם. ראו אנשים את מאמציה של הקטנה הצטרפו אליה ועזרו לה. (מעובד מתוך ספר שמירת הלשון).


לפי שמונה שנים קראנו לציבור האמוני לקום ולעשות מעשה ולהצטרף למפלגת השלטון של המחנה הלאומי, מתוך מטרה ברורה להגיע להנהגתו. לא השלנו את עצמנו שיהיה קל
לפי שמונה שנים קראנו לציבור האמוני לקום ולעשות מעשה ולהצטרף למפלגת השלטון של המחנה הלאומי, מתוך מטרה ברורה להגיע להנהגתו. לא השלנו את עצמנו שיהיה קל. מדובר בשינוי דפוסי חשיבה והתנהגות לא פשוטים הן של הציבור אליו פנינו להתחיל במהלך, והן של הציבור הליכודי. ציבור גדול הצטרף בתחילת הדרך ונתן לנו את דריסת הרגל הראשונה בעולם הפוליטי של מדינת ישראל. מאז, פייגלין הפך להיות ציר מרכזי בפוליטיקה הישראלית. עד פייגלין המערכת הפוליטית התנהלה על קוטב אחד ויחיד ששמו אוסלו והסכמי השלום. אנו הצלחנו ליצור קוטב חדש שהוא אלטרנטיבה לכל המערכת האוסלואידית ולא רק הפוליטית.

במהלך הדרך ניהלנו מאבקים שונים חלקם סיזיפיים כמו ניקוי ספר הבוחרים, וחלקם ציבוריים כמו משאל המתפקדים על תוכנית הגירוש. כמו בכל מערכה בחלק הצלחנו יותר ובחלק פחות. גם כאשר ניצחנו במשאל המתפקדים, לא הגענו לתוצאה שכולם קיוו לה. לא נבהלנו ולא התאכזבנו, תמיד המשכנו לחתור למטרה הראשית שלנו, וזו הסיבה שגם היום אנו היחידים שמאיימים על שלטון אליטות השמאל.


בדרך הארוכה בה הלכנו היו כמה אלפים שהצטרפו ומסיבות שונות פרשו. מזכירות הליכוד החליטה לאחרונה, לאפשר לחברי ליכוד ותיקים לחדש את הוראת הקבע ולזכות מיד בזכות בחירה
כפי שעולה מכל הסקרים והפרשנים הפוליטיים חברים רבים בליכוד מבינים שליכוד בלי פייגלין הוא ניצחון של השמאל עוד לפני שהתחילו הבחירות הכלליות, ולכן הם רוצים את פייגלין ברשימת הליכוד לכנסת.

בדרך הארוכה בה הלכנו היו כמה אלפים שהצטרפו ומסיבות שונות פרשו. מזכירות הליכוד החליטה לאחרונה, לאפשר לחברי ליכוד ותיקים לחדש את הוראת הקבע ולזכות מיד בזכות בחירה. בזכות החלטה זו התפזרו הרבה מאוד תפוחים על הרצפה. רוצו מהר ואספו אותם. אני קורא לכל חברי הליכוד הותיקים מאמיני ונאמני עם ישראל, ארצו ותורתו שהתפקדותם התבטלה מסיבות שונות רוצו מהר להתפקד חזרה. בחודשים הקרובים אתם תבחרו את חברי הכנסת של הליכוד, ואת ועידת הליכוד הבאה. ככל שמטפסים גבוה יותר קשה יותר, ואנו זקוקים לעזרתכם. אל תיכנעו להפחדה ולייאוש, הביאו את היום כי בידכם ובהתפקדותכם הוא.