תכלה שנה וקללת מנהיגיה

הוא ייזכר ללעג ולשנינה בשל תבוסתנותו חסרת הגבולות.

יוסי בלום-הלוי , ג' בתשרי תשס"ט

דעות יוסי בלום הלוי
יוסי בלום הלוי
צילום: עצמי

בפרוס השנה החדשה זכה עם ישראל המוכה והדווי לראיון חגיגי שערך עיתון "ידיעות אחרונות", ביטאון ההון והשלטון, עם ראש הממשלה המתפטר אהוד אולמרט. די לקרוא את כותרות הראיון כדי להתחלחל מהאיש הזה, מי שהיה ועודנו מנווט את העם והמולדת שהופקדה בידיו, כמחבל מתאבד הגורר עצמו עם בני עמו אל סף האבדון.


די לקרוא את כותרות הראיון כדי להתחלחל מהאיש הזה, מי שהיה ועודנו מנווט את העם והמולדת שהופקדה בידיו, כמחבל מתאבד הגורר עצמו עם בני עמו אל סף האבדון
ציטוט: "מה שאני אומר לכם עכשיו לא אמר אף מנהיג ישראלי לפניי. צריך לסגת כמעט מכל השטחים, גם במזרח ירושלים, גם ברמת הגולן". די להסתכל בתמונת האיש הזה המובס הזה כדי להבין את הדרך בה מנסה ראש הממשלה לשעבר "לאתרג" את עצמו בעיני הציבור, בדרכו הארוכה אל בית המשפט לעבירות פליליות חמורות. זאת ועוד, בעזרתו האדיבה של בכיר עיתונאי השלטון, נחום ברנע וחברו שמעון שיפר, שערכו לו ראיון אוהד ומלטף מאין כמוהו.

אכן, מה שאמר אולמרט לא אמר שום מנהיג ישראלי לפניו. לא מחמת הבושה, לא מבחינת זכויותיו של העם היהודי - ריבון ארץ ישראל, אף לא מבחינת הביטחון הלאומי שיופקר, ואף לא מנקודת המבט האנושית מוסרית שהרי שום מנהיג אכן לא עשה כמעשה הנבלה הנקלה והשפל, אותו עשה אהוד אולמרט לבני עמו במהלך שנות שלטונו: זהו איש שלא הנהיג מעולם, ולא ליום אחד את עמו בדרך הישר. זהו איש נכלולים, רודף בצע ושוחר שלמונים. איש שהתעלה אף על קודמו ומורהו לשלטון בשקר, בשחיתות, ברמיסת החוק.

שרון ואולמרט, צמד תופסי שלטון חסרי מעצורים. שליטים שהצטיינו באסון שהמיטו כאחד ובמאוחד על מדינת ישראל ועל העם היהודי כולו. שהצטיינו בפשעים נגד האנושות,  ובעקירת תושבי גוש קטיף והשומרון מביתם וממולדתם. הם ייזכרו כמי שהפקירו את תושבי דרום הארץ וצפונה לחסד הטרוריסטים של החמאס והחיזבאללה. על אולמרט האחראי לחטיפת חיילינו ולשליחתם למוות שלא לצורך, של לוחמי עמק הסאלוקי בתום "מלחמת לבנון השנייה".


האיש המתיימר הזה במנהיגות, כביכול, הביא לעליית החמאס, להפיכת רצועת עזה לבסיס הטרור הגדול בתבל, אזור מלחמה המאיים בעזרת סיוע צבאי איראני על שלומה של מדינת ישראל ותושביה בכל המרחב שבין דרום הארץ וצפונה
האיש המתיימר הזה במנהיגות, כביכול, הביא לעליית החמאס, להפיכת רצועת עזה לבסיס הטרור הגדול בתבל, אזור מלחמה המאיים בעזרת סיוע צבאי איראני על שלומה של מדינת ישראל ותושביה בכל המרחב שבין דרום הארץ וצפונה. זהו איש שמעולם לא שמע שריקות כדורים ליד ראשו, ולא הוביל את חבריו לנשק את מנוחת עולמים בתום קרב דמים.

זהו איש שחייו עברו בדמגוגיה שקרית ובהונאה היסטורית חסרת מעצורים. איש שהפך את האמונה הבית"רית למעין מסיכה ומסווה שאפשרו לו להשיג, תוך מרמה והפרת אמונים של בוחריו - הון פוליטי, בעזרתם התקדם למשרה שלטונית שהוא לא היה ראוי לה. איש זה מצהיר ללא בושה בסוף דרכו כי בכוונתו לגנוב את ארצנו ומולדתנו, להיכנע למרים שבאויבנו ולמסור להם את הארץ היחידה שלנו. איש זה פוסק היום, משל היה אדון ארץ ישראל מולדתנו, וירושלים בירתנו הנצחית, על הסתלקות מוחלטת מכל אשר שייך לעם היהודי כולו ורק לו.

האיש הזה בוגד ומתכחש בלא בושה ורתיעה לזכויותיו החוקיות עם ישראל בעבר, על קיומנו כעם בהווה, ואף כופה על הדורות הבאים אחרינו, הסתלקות מלאה ומוחלטת שתלווה בייסורים ומלחמות אין קץ. 

אהוד אולמרט הוא המממש של חזון האימים של אחמדיניג'אד על: "ישראל המצויה במסלול התרסקות". 

האיש המובס הזה איננו מנהיג. הוא מעולם לא היה כזה, ואמירותיו המחליאות קבל עולם "כי מאסנו לנצח, ומאסנו להיות צודקים ומנצחים", מותירים אותו מחוץ לשורת המנהיגות הישראלית בדורנו, בלא הבדל השקפה ודרך מדינית.


תם עידן המולדת בעיניו של אולמרט, ודין הארץ, מן הירדן לים ומן הגולן לנגב, להימסר לידי האויב הפלשתיני – ריבון הארץ הזו לשיטתו של אולמרט
גיליון ערב ראש השנה הזה עם הראיון של ברנע עם אולמרט ייזכר לדיראון עולם. יום בו הודיע ראש ממשלה שאיננו מנהיג של עמו כי תמה הציונות, תם המאבק לביסוס העם היהודי בארצו,  וכי דינה של מגילת העצמות להיקרע לגזרים. תם עידן המולדת בעיניו של אולמרט, ודין הארץ, מן הירדן לים ומן הגולן לנגב, להימסר לידי האויב הפלשתיני – ריבון הארץ הזו לשיטתו של אולמרט.

האיש הזה ייזכר ללעג ולשנינה בשל תבוסתנותו חסרת הגבולות, בה הוא גאה עד אין קץ בפני מראייניו חסרי המצפון. היום הזה גם ייזכר לתמיהה בשל העובדה שמנהיגי הרוב היהודי, הציוני בארץ, מן המרכז והימין, שתקו ככבשים כאשר הכרזת הבגידה הזו נישאה בראש חוצות באין מוחה.  הוא ייזכר בקלונה של מערכת המשפט, משרתת  שלטון השמאל  הכושל, והתקשורת המופקרת התומכת ללא עוררין במשטר המתאבדים של אולמרט ושותפיו.

מי ייתן ותכלה שנה זו ועימה קללתו של מנהיגה המובס, אהוד אולמרט, ובא גואל לציון.