מי גונב את המפלגה ח-ביבי?

הראה כי אתה באמת מעוניין להחזיר את השלטון לעם.

ד"ר רונן אלמוג , כ"ט בתשרי תשס"ט

דעות לבן ריק
לבן ריק
צילום: ערוץ 7

לכבוד מר בנימין נתניהו,

ביבי היקר, אני חבר ליכוד נאמן מזה מספר שנים טובות. ברצוני לשתף אותך בלבטיי ותחושותיי לקראת הבחירות הקרבות. בטוחני שעוד הרבה חברי ליכוד כמותי חושבים כך. הנני כותב מכתב זה לאחר נאומך בכנסת בפתיחת מושב החורף.


אתה טוען: "על המנהיג להתוות את הדרך עם חזון ברור". על איזה חזון אתה מדבר בדיוק, כאשר אתה קורא ל"קדימה" ולעבודה להצטרף לממשלה בראשותך?!
אתה טוען: "על המנהיג להתוות את הדרך עם חזון ברור". על איזה חזון אתה מדבר בדיוק, כאשר אתה קורא ל"קדימה" ולעבודה להצטרף לממשלה בראשותך?! אני מאמין כי מרבית חברי הליכוד ומצביעי הליכוד לא רוצים להפוך את הליכוד לקדימה ב' או עבודה ג'. "קדימה" והעבודה הובילו אותנו לכישלון מחפיר ב"מלחמת לבנון". במדינה מתוקנת ונורמאלית לא היינו רואים אותם יותר בבית הנבחרים. עובדה מציקה נוספת היא שאתה מקיף עצמך באנשי שמאל שבינם לבין הליכוד אין מאומה.

הליכודניק הממוצע רוצה מהפכה אמיתית בניהול המדינה, ומייחל לרגע בו השלטון יחזור לעם. מימי מפא"י העליזים, השמאל הקיצוני שולט שליטה מלאה בבית המשפט ובאמצעי התקשורת. כל ליכודניק ממוצע מבין זאת ומייחל למנהיג שלא יפחד להחזיר את השליטה על אמצעים חשובים אלו לעם. איך תוכל לעשות זאת עם חבורת העבודה ו"קדימה"? אני מסכים איתך הסכמה מלאה בצורך למהפכה בחינוך. יש להחזיר למרכז החינוך את ערכי היהדות והציונות, אך איך תעשה זאת עם העבודה ו"קדימה"?


הליכודניק הממוצע רוצה מהפכה אמיתית בניהול המדינה, ומייחל לרגע בו השלטון יחזור לעם. מימי מפא"י העליזים, השמאל הקיצוני שולט שליטה מלאה בבית המשפט ובאמצעי התקשורת
מה לגבי חנק הבנייה ביהודה ושומרון? זוג צעיר נורמאלי לא יכול לקנות לעצמו דירה במחיר נורמאלי באזור תל אביב רבתי. חייבים בדחיפות לאפשר בנייה של עשרות אלפי יחידות דיור ביהודה ושומרון. איך בדיוק תעשה זאת עם חבריו של יריב אופנהיימר? אגב, לצערי הרב גם מנהיגי הליכוד הקודמים לא הצליחו להחזיר את מושכות השלטון לעם (בגין, שמיר ואריק). הידיים המחזיקות במושכות היו ידי הליכוד, אך הקול הוא קול השמאל הקיצוני. נקווה שיגיע היום ונתברך במנהיג שייקח את המושכות לידיים ויבצע את הדרוש. אגב, למען האמת אכזבת אותי בעבר בחוסר המנהיגות שגילית בתקופה שלפני גירוש היהודים מגוש קטיף (מה שהתקשורת אוהבת לקרוא "ההתנתקות"). הייתי מצפה ממך להראות שמץ של חרטה, סליחה או חזרה בתשובה, אך יש רושם שאתה הולך באותו התלם.

אתה והסובבים אותך טוענים שהפייגלנים גונבים את המפלגה. לי נראה שההיפך הוא הנכון. למה שאתן לך את קולי כדי לקבל את ציפורה או אהוד ברח? איזה ליכודניק נורמאלי רוצה את אהוד ברק כשר הביטחון או את ציפורה כשרת החוץ?

אם אתה באמת רוצה בקולי בקלפי, אנא חשוב על דבריי והראה כי אתה באמת מעוניין להחזיר את השלטון לעם. לליכוד יש בבחירות אלו הזדמנות לבצע מהפכה זו, נקווה שהזדמנות יקרה זו לא תתפספס כקודמותיה.