חורבן מפעל ההתיישבות בידינו

השמאל הקיצוני משקיע בהסתה בשביל להשניא את המתנחלים

מרק לוגובסקוי , י"ב בחשון תשס"ט

מרק לוגובסקוי
מרק לוגובסקוי
ערוץ 7

הדעה לפיה יש להילחם בכוח ובאלימות נגד כוחות צבא ומשטרה שמנסים להחריב יישוב יהודי בארץ-ישראל היא למרבה הצער כבר לא דעה של שוליים זניחים, חסרי כל השפעה. בשביל להיווכח בזה, מספיק לקרוא את התגובות למאמרים באתר הזה. יצא לי גם לפגוש ולדבר אישית עם לא מעט אנשים שדוגלים בגישה הזאת, בין אם זה בחומש ובין אם זה ב"בית השלום" בחברון. הטענה שלהם היא פשוטה: דרך ההידברות וה"למצוא חן" נכשלה בגוש קטיף, לכן אם ברצוננו למנוע את הגירוש הבא עלינו להילחם בכוח במי שבאים לבצע את הגירוש, כמו שנלחמים באויב על כל המשמעויות של זה. מבחינתם שוטרים וחיילים שבאים לפנות מאחז, הם רשעים ואויבים שיש לנהוג כלפיהם בהתאם. חלק גדול מהדוגלים בגישה הזאת מוכנים בפירוש להגיע לשפיכות דמים: ככה יידעו "לא להתעסק איתנו".


והדבר הזה הוא שהאמת היא הפוכה לחלוטין. אם יש דבר שהשמאל הקיצוני חולם עליו, דבר שאכן יאפשר את הגירוש הבא, זה מאבק אלים של המתנחלים נגד שוטרים וחיילים
לכן אני חושב שהגיע הזמן להזכיר מחדש את הדבר שתמיד היה מובן מאליו, אבל בזמן האחרון אנשים רבים שוכחים או מנסים לשכוח אותו. והדבר הזה הוא שהאמת היא הפוכה לחלוטין. אם יש דבר שהשמאל הקיצוני חולם עליו, דבר שאכן יאפשר את הגירוש הבא, זה מאבק אלים של המתנחלים נגד שוטרים וחיילים.

הטעות הבסיסית של מצדדי הגישה האלימה היא שהם מחלקים את עם ישראל לשתי קבוצות: תושבי יצהר וקרית-ארבע (ודומיהם הרעיוניים), ושמאלנים קיצוניים תושבי צפון תל-אביב שעולמם הרוחני מתבסס על "הארץ". הם שוכחים לחלוטין את הרוב הדומם של עם ישראל שהוא זה שלמעשה מאייש את צה"ל. עם ישראל זה (השמות בדויים, כמובן) הגולנצ'יק אבי אבוטבול מאור-עקיבא, זה השריונר דימיטרי קוגן מכרמיאל, וזה טכנאי המטוסים אסף לוי מאשדוד. זהו אותו רוב דומם שהשתתף בגירוש מגוש קטיף, אם בגירוש עצמו ואם במחסומים בדרך לגוש. הוא לא סירב פקודה, אך גם ברובו הגדול לא עשה את זה בשמחה אלא כמי שכפאו שד. אם היו נותנים להם הוראה לירות במפגינים הכתומים, רובם לא היו מצייתים. לכן בגירוש ההוא הושם דגש כה גדול על ה"רגישות".

כמובן שבשביל לחסל לגמרי את מפעל ההתיישבות ביש"ע, פעולות "רגישות" כמו בגוש קטיף לא יספיקו. מבחינה אסטרטגית גם הריסה של בית או קרוואן בודד ביצהר או ביד-יאיר, עם כל הכאב לאנשים שגרו שם ואיבדו את קורת הגג שלהם, היא חסרת משמעות, כאשר המטרה היא חיסול כל ההתיישבות. לשם כך צריך שתתרחש מלחמה ממש. כמובן שלצה"ל ולמשטרה המאוישים על ידי אותו רוב דומם של עם ישראל, אין מבחינת יכולת פיזית שום בעיה לרסק בכוח צבאי את המתנחלים.


כל ההסתה של התקשורת השמאלנית העוינת לא תשכנע אותו שהמתנחלים הם לא אחים, אלא אויבים שיש להשמיד. יש רק דבר אחד בעולם שיכול לגרום לגולנצ'יק, אבי אבוטבול, להסכים לירות על מתנחלים
"גבורתם" של נערי הגבעות שחושבים שהם יכולים לנצח את צה"ל היא שחצנות נוסח "כוחי ועוצם ידי", מן הסוג הגרוע ביותר. הם לא ינצחו את צה"ל, אם הוא באמת יילחם נגדם. הדבר היחיד שמונע כרגע תסריט כזה הוא חוסר הרצון המובן של רוב עם ישראל להילחם ולהרוג יהודים אחרים, וההבנה שהאויב האמיתי זה הערבים. לכן השמאל הקיצוני משקיע עשרות שנים בהסתה, בשביל להשניא את המתנחלים על עם ישראל, ולשכנע שהם האויב האמיתי והמסוכן.

במילים פשוטות יותר: המטרה של השמאל הקיצוני היא לגרום לכך שהגולנצ'יק אבי אבוטבול מאור-עקיבא יציית לפקודה לפתוח באש לעבר מתנחלים, כאשר פקודה כזאת תינתן לו.

אם ברצוננו למנוע את הגירוש הבא, אסור לנו לתת לזה לקרות. וזה הדבר שכולנו צריכים להבין: אבי אבוטבול הוא בחור מבית מסורתי שבו עושים קידוש, והולכים לבית הכנסת כל ערב שבת. יש לו לב יהודי חם, הוא שונא שמאלנים וערבים. כל ההסתה של התקשורת השמאלנית העוינת לא תשכנע אותו שהמתנחלים הם לא אחים, אלא אויבים שיש להשמיד. יש רק דבר אחד בעולם שיכול לגרום לגולנצ'יק, אבי אבוטבול, להסכים לירות על מתנחלים: אם שכנו וחבר הילדות שלו, המג"בניק אלי אוחיון, נהרג שבוע לפני כן מבלוק שהוא חטף בראשו מנער בעת פינוי מאחז בשומרון.

ולו מהסיבה הזאת אסור שהבלוק הזה ייזרק.