התוכנית הסודית להצלת שר הביטחון

סיפור בדיוני על הכפשת המתנחלים ע"י השמאל והתקשורת

אורח באתר , ד' בכסלו תשס"ט

(הערה:הסיפור דמיוני לחלוטין וכמובן שאינו יכול להתרחש במציאות)

שר הביטחון הביט מהורהר בפני יועציו וחבריו הקרובים, המצב קשה מאוד, הסקרים מנבאים התמוטטות.


"זוכרים את 'התרגיל'? לפני 13 שנים זה כמעט הצליח. הבעיה היתה בעיתוי, לא האמנו שתוך חמישה חדשים הם יתאוששו, אך הפעם ניתן לעשות זאת חודש חודשיים לפני הבחירות, לא יהיה להם זמן להתאושש. ננצח בנוק אאוט
אנו הולכים להתרסקות, מה עושים? החברים השפילו מבט. באמת המצב נראה אבוד. ברור היה לכל היושבים בחדר שפחות מעשרה מנדטים משמעותם הסוף של שר הבטחון, של מפלגת העבודה ואולי אף של השמאל כולו. טובת המדינה, טובת הדמוקרטיה, דורשות צעד דרסטי. אבל מה? ואיך? לפתע הרים ד.ו. את עיניו, על פניו הופיע חיוך קונדסי, "זוכרים את 'התרגיל'? לפני 13 שנים זה כמעט הצליח. הבעיה היתה בעיתוי, לא האמנו שתוך חמישה חדשים הם יתאוששו, אך הפעם ניתן לעשות זאת חודש חודשיים לפני הבחירות, לא יהיה להם זמן להתאושש. ננצח בנוק אאוט". חיוכים החלו להפציע בתוך החבורה המגובשת.

אכן יש תקווה, בעבודת תכנון קפדנית עם לו"ז מדויק ומתוזמן היטב ניתן לשחזר את התרגיל.

שר הביטחון, אדם חכם וחרוץ, לא איבד זמן. "קדימה לעבודה", הוא אמר והחל לחלק תפקידים. בראש המשימה המיוחדת הועמד ד.ו. בעל הראש הגאוני והשטני.
 
אחרי שבועיים: באמצע הלילה פושטים מאות לבושי מדים על שני בתים, מעירים באכזריות את הילדים וההורים ומגרשים אותם מביתם במכות ובאלימות והורסים את הבתים. אנשי התקשורת שתודרכו מראש תוך רמיזות עבות שמי שיספק את הסחורה יזכה לתגמול נאה, עטו וחיפשו בין האנשים המזועזעים והכועסים את האיש שבשל כעסו יאמר דברים חריפים ומקוממים. זו לא היתה בעיה גדולה, בסיטואציה כזו בכל חברת אנשים ניתן לשמוע דברים כעוסים וחסרי מחשבה, אפילו בחברה רגועה ומאופקת כמו של המתנחלים.

האייטם בחדשות שודר שוב ושוב, עורכי החדשות ידעו שזה ישתלם להם בתנאי שלא יתנו פתחון פה לצד השני. ד.ו. דיווח לבוס, העסק מתקתק מצוין. ניתן לעבור לשלב הבא.

העיתוי היה פשוט מעולה: בדיוק 13 שנים לאחר רצח ראש הממשלה, פצח שר הביטחון במסע אזהרה נגד הגורמים המסוכנים שעלולים שוב לעשות מעשים כאלה ודומים להם. גם ראש השב"כ פעל לפי ההנחיות והזהיר, בדיוק כמו אז, מרצח פוליטי שעלול להתרחש בכל רגע.

שאר המנהיגים ואנשי התקשורת, גם אלו שלא היו בעניינים, לא נותרו מאחור והצטרפו אף הם למסע ההסתה והאזהרה מפני הקיצוניים. בעיתון של המדינה הוכנסה כתבת ענק במוסף של שבת שהזהירה מפני הקיצוניים שבמתנחלים. הסקרים הוכיחו שהמסר נקלט, העם החל להפנים שהקיצוניים אכן מסוכנים ועלולים לבצע רצח פוליטי, העם החל להבין שחייבים לעצור אותם ולנקוט בצעדי מנע חריפים שישמרו על הדמוקרטיה.

ד.ו. דיווח לבוס, העסק מתקתק. "מצוין ניתן לעבור לשלב ג".
 

שיחת הבהרה עם ד., שופטת מוערכת, הבטיחה את הצלחת המשך התרגיל. נפגע בהם במקום הכי מקומם, הם יתרגזו, יגידו דברים חריפים, ואז אף אחד לא יתפלא כשמישהו, כביכול מהם, יפתח באש כלפי החיילים, אמר ד.ו. בשיחת תדרוך לחבריו
שיחת הבהרה עם ד., שופטת מוערכת, הבטיחה את הצלחת המשך התרגיל. נפגע בהם במקום הכי מקומם, הם יתרגזו, יגידו דברים חריפים, ואז אף אחד לא יתפלא כשמישהו, כביכול מהם, יפתח באש כלפי החיילים, אמר ד.ו. בשיחת תדרוך לחבריו. אך הפעם אני דורש, התערב שר הביטחון, שתשתדלו להצליח יותר. אני לא רוצה  הרוגים, מספיק חייל אחד, פצוע קל. אין צורך לרצוח חפים מפשע זה לא מוסרי. תוודאו עם שמפניה 2 שההוראות ברורות ושלא ייסחף.

האם כדורי סרק יספיקו או שצריך כדורים חיים? שאל אחד המשתתפים בצחוק, ונענה בתנועת פנים זועפת וכעוסה מכיוון שר הביטחון.

התרגיל עבד חלק, המתנחלים זעמו מאוד על הפסק דין שהורה לגרשם מנכס שקנו בסכום עתק ואשר כל הראיות הראו שהקניה התבצעה באופן כשר לחלוטין. הפסק דין שהפלה אותם לרעה באופן כל כך בוטה קומם אותם מאוד. נערכו כינוסי חירום והוכרזו הכרזות על מאבק נחוש. המלכודת הוכנה בקפידה, והם נכנסו אליה בבטחה. מנהיגי השמאל ובראשם כמובן שר הביטחון אמרו שזה מאבק על הדמוקרטיה. הם הזהירו שוב ושוב מהסכנה הנשקפת מהקיצוניים הללו שעלולים להשתמש בנשק חם.

העם שמע והיה מוכן. ביום שלישי בערב הגיעו אלפי חיילים ושוטרים, מאות אנשי תקשורת היו שם, הפעם לא נמנע מהם מלסקר את האירוע. המאבק החל, לפתע מכיוון בית השלום, נשמע צרור יריות, שקט מוחלט השתרר. כל העולם ראה ושמע היטב את צעקות החייל הפצוע ברגלו...

בלשכה, הרימו מספר חברים מצומצם כוסית לחיים, תפסנו שני ציפורים במכה אחת, הניצחון בבחירות מובטח, וגם כבונוס הכשרנו סוף סוף את דעת הקהל לגירוש יהודי חברון.

(שמפניה:שם הקוד לסוכן השב"כ שהסית את יגאל עמיר לרצוח את רבין חמישה חודשים לפני הבחירות כשיתרונו של ביבי בסקרים היה מוחלט)