לערוך "פריימריס" מהר ובזול

לשמוע את דעת הציבור, ולא לכפות עם "כזה ראה והצבע".

תגיות: גוש קטיף
אל"מ במיל' שמעון פרצ'יק , ח' בכסלו תשס"ט

כיצד ניתן לערוך "פריימריס" מהר ובזול, וגם להרוויח "על הדרך" את מעורבותו האמיתית של הציבור הדתי-ציוני

בתוך עמי אנוכי יושב, ורואה כיצד האדישות הנובעת מתוך תחושת הפטליזם וחוסר יכולת להשפיע על התהליכים הולכת ופושה מיום ליום בתחומים רבים, וברבדים נוספים של החברה הדתית - לאומית.


הכישלון החרוץ אותו נחלנו במאבק על גוש קטיף, בהצטרפו לחוסר יכולתנו להשפיע על הגישה השלטונית המעדיפה את טובת מעגלי המקורבים ובעלי ההון על פני טובת תושבי המדינה, הביאה את הציבור למצב של איש - איש לביתו ולמשפחתו
הכישלון החרוץ אותו נחלנו במאבק על גוש קטיף, בהצטרפו לחוסר יכולתנו להשפיע על הגישה השלטונית המעדיפה את טובת מעגלי המקורבים ובעלי ההון על פני טובת תושבי המדינה, הביאה את הציבור למצב של איש - איש לביתו ולמשפחתו.

הציבור הדתי –ציוני המהווה אליטה, בכל קנה מידה, מתכנס בתוך עצמו בייאושו כי רב על שאיננו מצליח להגיע לעמדת ההשפעה שתאפשר לו להטמיע את ערכיו היהודיים - לאומיים בחברה הישראלית החיה בין הקניון האזורי,  ל"כוכב הנולד" ולתוכניות ה"ריאליטי" הנבובות.

והנה, ברגע של חסד, מתוך החידלון הפוליטי והקיומי, הבליחה לפתע קרן אור של תקווה לאחדות אשר בישרה רצון להתלכדות של הציבור הדתי ציוני על כל גווניו, בניסיון לקדם את העוצמה הרבה הטמונה בו לכוח פוליטי שיוכל להסיט את ספינתנו התועה לנתיבה ההיסטורי.

לא אכחד, כי לרגע קט של תמימות שנצרבה בי אי שם בשבט "מעפילים", כששמעתי על "הפריימריס" לבחירת ראש הרשימה, אכן קיוויתי שמשהו השתנה בתובנה של העסקונה הוותיקה וכי נוצרה הזדמנות חדשה ויש תקווה לשינוי. אך תוך מספר ימים התברר, כי בסך הכל שוב מתרגש עלינו רעיון ענק שאיננו יודעים כיצד לא חשבנו עליו קודם: נקים ועדה בלתי תלויה שתבחר את המועמדים, ומיד כאיש אחד יתייצב הציבור הדתי- לאומי- ציוני, על כל גווניו, ויצביע ברבבותיו למען המפלגה המתחדשת. כי הרי אם הרבנים החשובים והאדונים הנכבדים המהווים ביחד את 38 המופלאים יבשלו לנו רשימה מייצגת-מאוזנת-מפשרת, כיצד נישאר ספונים בבתינו ולא נבוא בהמונינו אל הקלפיות כדי לתת לה את קולנו ?!

ובכן חברים נכבדים, מה דעתכם לשמוע את דעתנו לפני שאתם באים אלינו עם רשימת "כזה ראה והצבע"? לא אינני מתכוון לדעתו של עכבר המחשב שלי, וגם לא לדעת ה- ENTER של מקלדת האינטרנט המתוחכמת אותה רכשתי לאחרונה. אני מתכוון שתבואו אלינו לבתינו, לקהילותינו ותשמעו אותנו, כי יש לנו מה להגיד, גם לאלה החושבים שהם יודעים כבר הכל טוב יותר מאיתנו. כן כן, אני יודע שהזמן קצר והמלאכה מרובה, הבחירות קרובות והכסף רחוק, העסקנים עצלים והקהילות רבות. אז איך נממש את ההצעה?


ובכן אני מציע שיטה פשוטה, מהירה, זולה ויעילה שניתן באמצעותה לקיים בחירות מוקדמות וגם להביא את הציבור להיות שותף פעיל בבחירת נציגיו לכנסת, ומתוך כך גם להצביע עבורם ביום הבחירות
ובכן אני מציע שיטה פשוטה, מהירה, זולה ויעילה שניתן באמצעותה לקיים בחירות מוקדמות וגם להביא את הציבור להיות שותף פעיל בבחירת נציגיו לכנסת, ומתוך כך גם להצביע עבורם ביום הבחירות. ואם יתקבל הרעיון, אז גם תיראו איך המועמדים מוצאים, מעשה ניסים "יש מאין", את הזמן להגיע אלינו, להשמיע את דברם וכן כן, מה לעשות... גם לשמוע את דעתנו.

והרעיון הוא פשוט: הציבור הדתי מתרכז ברובו הגדול סביב בתי כנסת וקהילות. ברוב הישובים, הן העירוניים והן הכפריים -קהילתיים, קיימות רשימות של הקהילות שניתן לרכזן אזורית בתוך ימים ספורים (אגב, לפני שבועיים היו בחירות מקומיות והרשימות כבר נמצאות אצל פעילי המפלגות), אז מה פשוט יותר מאשר לקבוע שבמוצאי - שבת פרשת "וישב" בין השעות 18:30 ו- 20:30 תערוך כל קהילה הצבעה ותעביר את תוצאותיה בליווי פרוטוקול למרכז?

זה זול, זה פשוט וזה יביא לעשרות אלפי בוחרים מכל גווניה של הציונות הדתית: ממניין "ישני חברון" שבמערת המכפלה, דרך "ניצנים" שבשכונת בקעה בירושלים ל"נווה שאנן" שבחיפה ולקהילת "מקור חיים" שבפתח תקווה, וכך בכל רחבי הארץ.

כן חברים, אם תרצו אין זו ועדה. בקיצור, יקי עמידרור: האם אתה מרים את הכפפה?