אף על פי כן, הבית היהודי

הבית היהודי חייב להיות מוביל דגלה של ארץ ישראל.

עדי מינץ , כ"ב בכסלו תשס"ט

בלי הורדת ידיים. עדי מינץ
בלי הורדת ידיים. עדי מינץ
פלאש 90

המועצה הציבורית של הבית היהודי שגתה כאשר החליטה על חודו של קול להציב את זבולון אורלב לפני אורי אריאל. כאשר מוצב בראש הרשימה איש מרשים ככל שיהיה, אך אינו נושא מובהק של דגל ארץ ישראל, חובה היה על המועצה להציב אחריו את נושא הדגל.


מאידך, הציבור היהודי לאומי חייב להיות גם נושא הדגל של השרשת הזהות היהודית במדינת ישראל. להערכתי, איחוד הכוחות של כל גווני הציבור היהודי לאומי קריטיים, לא לקיומה של המפלגה אלא לקיומה של המדינה לא פחות
הבית היהודי חייב להיות מוביל דגלה של ארץ ישראל, להיאבק לביטול גזירות הקפאת ההתיישבות, ולהוביל את תנופת ההתיישבות המחודשת ביו"ש ובגולן.

מאידך, הציבור היהודי לאומי חייב להיות גם נושא הדגל של השרשת הזהות היהודית במדינת ישראל. להערכתי, איחוד הכוחות של כל גווני הציבור היהודי לאומי קריטיים, לא לקיומה של המפלגה אלא לקיומה של המדינה לא פחות.

מדינת ישראל נמצאת תחת איום קיומי מהחמור בתולדותיה, והחברה בישראל מתנהגת כמו על סיפון הטיטניק. הפעולה הגדולה בעזה היא עניין של שבועות ולא שנים (ככל שתדחה היא תהיה קשה יותר ומרובת אבידות), בצפון התעצמות אדירה של חיזבאללה בתמיכה סורית ואיראנית. הנסיגה המסתמנת של ארה"ב מעיראק תיתפס בעיני העולם הערבי והמוסלמי כבריחה, ועלולה לשנות את פני המזרח התיכון ולהקיף את מדינת ישראל בחגורת נפץ.
גם ערביי ישראל מתחילים לחשוב שהנוכחות היהודית בארץ ישראל זמנית ומרימים ראש, כל זאת בלי לדבר על הסכנה הגרעינית הנשקפת מאירן.

נוכח הסכנה הצבאית יש ערעור מצד אינטלקטואלים במערב והפוסט ציונים מבית על עצם הלגיטימציה של קיום מדינה יהודית "גזענית" בלב העולם הערבי- מוסלמי.

הסכנה הקיומית מתעצמת משום שנוכח הסכנות מבחוץ הולכת וגדלה הסכנה שבאובדן הדרך, ומציבה איום על יכולת העמידה של החברה הישראלית. התודעה הערכית ציונית של הציבור בישראל הולכת ונשחקת, כיום הזהות היהודית שוב אינה מובנת מאליה והלכידות, הערבות ההדדית והחוסן של החברה הישראלית הולכת ומתפוררת.

נוכח הסכנות הללו "החינוך בראש", פירושו הקיום בראש.

בידיו של הציבור היהודי-לאומי, שהוא ציבור פטריוטי ומגויס, להירתם למשימה, לפעילות ולהתנדבות, ולטפל טיפול שורש בנושא החינוך הערכי. זאת, תוך פעולה רחבה כלל ישראלית מתוך ענווה והשתתפות מחד, ומתוך זקיפות קומה מאידך.


אשר על כן אני פונה מצד אחד לראשי הבית היהודי ובפרט לרב דני הרשקוביץ' התעלו על עצמכם, כנסו שוב את המועצה, והצביעו מחדש לשינוי מיקומו של אורי אריאל במקום השני
יתר על כן אני סבור שהמאבק לשינוי התודעה הלאומית הוא הפעולה המרכזית שצריכים לפעול גם על מנת להגן על יהודה שומרון והגולן. כך גם נהגה מועצת יש"ע בהקימה את מנהלת ההסברה ופתחה בקמפיין של '"הודה ושומרון - סיפורו של כל יהודי".

את הדגל הזה יכולה להרים רק מפלגה רחבה המשקפת את כל גווני הציבור היהודי לאומי.
 
אשר על כן אני פונה מצד אחד לראשי הבית היהודי ובפרט לרב דני הרשקוביץ' התעלו על עצמכם, כנסו שוב את המועצה, והצביעו מחדש לשינוי מיקומו של אורי אריאל במקום השני. הצהירו בגאון בשם כל חברי התנועה שאתם תהיו מובילי הדרך למען ההתיישבות והריבונות בארץ ישראל כולה. פעולה זו תשדר לכולנו נאמני ארץ ישראל שאכן 'הבית היהודי' מניף בעוז את דגל ארץ ישראל.

יחד עם זאת אני פונה לאנשי תקומה, אתם מבינים היטב את החשיבות האסטרטגית של ההליכה ביחד: אל תוותרו עליה, שימו בצד את המשקעים והצטרפו בלב שלם לקמפיין, והובילו יחד את התנועה להצלחה בבחירות החשובות.
חזק ונתחזק בעד עמנו ובעד ערי אלוקינו, וה' יעשה הטוב בעיניו.