זוהי הקריה שלי, ואני בן בית

כצופה מהצד, הדבר הזכיר לי מראות ממשטרים אפלים.

ז'קי רוזן , כ"ו בכסלו תשס"ט

דעות לבן ריק
לבן ריק
צילום: ערוץ 7

כתושב ותיק מאוד בקריית ארבע, אני מבקש להביע את מחאתי לגבי התנהגותם של ילדים ומבוגרים שאינם תושבי קריית ארבע. אלו תפסו טרמפ על מעשה הנבלה של פינוי בית השלום וביצעו בשטח מעשי הרס וחוליגניות שאינם דרכם של תושבי הקריה. אני מבקש להביע במכתב זה התנערות מהתנהגות בלתי מוסרית הגורמת לי נזק תדמיתי ואישי, ואני מאמין ומקווה שיש רבים כמוני בקריית ארבע הרואים התנהגות מופקרת זו באותה נקודת מבט.


נמאס שבכל פעם שקורה משהו באזור מדביקים לי, לחברי ולשכני את כל הקונוטציות הגרועות ביותר על לא עוול בכפינו (באותה מידה לא כל מי שגר בצפון תל אביב הוא אנרכיסט ומשתמט משירות צבאי)
נמאס שבכל פעם שקורה משהו באזור מדביקים לי, לחברי ולשכני את כל הקונוטציות הגרועות ביותר על לא עוול בכפינו (באותה מידה לא כל מי שגר בצפון תל אביב הוא אנרכיסט ומשתמט משירות צבאי).

בד בבד ובאותה נשימה, אני מגנה ומביע שאט - נפש מהתנהגותם של שוטרי היס"מ שהובאו לשטח והתנהגו כקלגסים. הפריצה מתוך השטח שבין ציר ציון (הכביש היורד לחברון), מעבר לוואדי ולתוך בתי קריית ארבע באזור שכונה 500, גבל בהתנהגות שאין מקומה בתוך עם ישראל. שוטרי יס"מ היורים רימוני הלם, גז מדמיע וירי כדורי פלסטיק לתוך בתי שכונה שלווה שכל חטאה הוא בכך שהיא צופה לכיוון "בית השלום".

כמי שעמד ברחוב בתוך שכונה 500 וראה את התנפלות כוח היס"מ לתוך הקריה, הזדעזעתי. מה עוד שכוח זה תקף באכזריות במכות ובעיטות כל אדם שעמד או עבר ברחוב, ובתוכם גם אותי. כצופה מהצד, הדבר הזכיר לי מראות ממשטרים אפלים שאין מקומם בארצנו. שוטרים אלו, בניגוד להחלטת בית משפט, אינם עונדים תגי זיהוי עם שמם ובכך מסתתרים כמו מוגי- לב מלקחת אחריות על מעשיהם.

לו ממשלת ישראל הייתה שולחת יחידה כזו לפתור בעיה בעזה בצורה שבוצעה בקריית ארבע, יש להניח כי כל אומות העולם  היו זועקים על כך. אך כיוון שמדובר במתנחלים, הדבר מתקבל כדבר מובן מאליו ועוד מאשימים אותנו בכך. אני רוצה להוסיף כי סגן מפקד מרחב חברון טען בפניי, כי הייתי במקום הלא נכון בזמן הלא נכון כשהוכתי. היכן הייתי אמור להיות על פי הגיון זה?! הרי כאן ביתי, כאן נולדו לי ילדיי ונכדיי, וזוהי הקריה שלי, ואני בן בית.

לא כך אותם אנשים חדורי מוטיבציה להכות שבוודאי לא הוזמנו על ידי אף גורם בקריה.

העובדה שמישהו לקח על עצמו משימה של הכאת מתנחלים תוך הסתרת זהות המכים ותוך ידיעה שמח"ש יסגור את התיקים במידה ויפתחו, גורמת לי להרהר ממרומי שנותיי מה צריך לעשות יהודי במדינתו נגד עוולות כאלו, פרט מהעובדה שזכותי להצביע פעם ב2-3 שנים לכנסת או להעלות את מחאתי על הכתב.