איזו היא מדינה צבועה? מצרים.

מצרים מאפשרת לחמאס להתחמש, וגם שמחה בכתישתה.

בעז מלט , ו' בטבת תשס"ט

בעז מלט
בעז מלט
ערוץ 7

חוסני מובארק מכריז שעלינו להפסיק את התוקפנות הברברית שלנו בעזה. לעומתו עומר סלימאן, ראש המודיעין המצרי, אומר כי יש ללמד את מנהיגי החמאס בעזה ובחו"ל נימוסין כדי ש"יתעוררו מחלומותיהם" (ראה מאמרו של חגי הוברמן במדור העולם הערבי).

מדהים כיצד מצרים רוצה לרקוד על שתי חתונות במקביל: רוצה להצטייר כמי שדואגת לאינטרסים של העולם הערבי, לדאוג להם פרושו להוציא גינויים מתלהמים נגד ישראל, ומצד שני שמחה על כך שאנו מכים בחמאס, מחלישים את כוחם, וממילא משפרים את בטחונה של מצרים שחוששת מהפיכה של האחים המוסלמים וחבריהם.


כל בר דעת מבין שהחמאס לא יכולים היו להכניס אף גראד אחד לתוך הרצועה מבלי שמצרים תתן לזה יד. התחמושת הזו נכנסת למצרים באיזה נמל, ולא מתחת לבגדים או בתוך מזוודה של מישהו
לאמתו של דבר, הצביעות שלהם לא התחילה היום. אנו עדים כבר הרבה זמן לדו-פרצופיות הזו, כל בר דעת מבין שהחמאס לא יכולים היו להכניס אף גראד אחד לתוך הרצועה מבלי שמצרים תתן לזה יד. התחמושת הזו נכנסת למצרים באיזה נמל, ולא מתחת לבגדים או בתוך מזוודה של מישהו, עוברת את בדיקות המכס המצרי, ומובלת לכוון הרצועה בשיירות ארוכות. אנו מדברים על נפחים גדולים מאוד של נשק, על משאיות עמוסות כל טוב מצרים. בטח גם ישנם כמה אנשים במצרים שמרוויחים איזה "מכס" על מעבר הסחורה דרכה.

הסיפור על מנהרות ציר פילדלפי אולי מבלבל אותנו כאילו שזו הברחת גבול בלי ידיעת המצרים, כאילו שמצרים נלחמת בתופעה באמת. מצרים באמת שותפה לתכנית החימוש של חמאס.

מצד שני היא נמצאת בהסכם שלום איתנו, שלום כה חמים שהמוני בית ישראל גודשים את מצרים יום יום (בציניות). למעשה, אנו שומעים חדשים לבקרים התראות על כוונת ארגוני טרור לפגוע בישראלים השוהים בסיני בואכה מצרים.

אז איזו מדינה גם נותנת לחמאס להתחמש וגם רוצה שיחטוף ויתעורר מחלומותיו? היא אומרת "ישחקו הנערים לפנינו" כשהיא שמחה על כל ישראלי הרוג וגם על כל חמאסניק הרוג.

האם המצריים באמת דואגים לחמאסטאן? מצרים הכריזה מהר מאוד שלא תאפשר מעבר של אזרחים מרצועת עזה לתחומה, והיא תגברה את כוחות השמירה שלה מול הרצועה לשמור על האינטרסים שלה. גם כל הדיבורים על הבעיה ההומאניטרית בעזה לא ממש נוגעים אליהם, מדינת ישראל שמצד אחד חוטפת גראדים מהחמאס, דווקא היא זו מספקת מזון ותרופות לאזרחיה של מצרים לשעבר
אנו צריכים במסגרת מבצע כיבוש הרצועה מחדש כמו יהושע ביו נון להשאיר לעזתים פתח מילוט דרומה חזרה למצרים, מולדתם האהובה
הרבה יותר ממדינתם המקורית.

צריך לזכור שאת עזה כבשנו מהמצרים אבל הם בשום אופן לא רצו לקבלה בחזרה במסגרת הסכמי השלום בין סאדת ובגין. הם העדיפו פחות כמה קילומטר של שטח רבונות ופחות מיליון חמאסניקים בתחומה.

הרמב"ם כותב בהלכות מלכים (ו,ז) "כשצרין על עיר לתפסה אין מקיפין אותה מארבע רוחותיה אלא משלוש רוחותיה, ומניחין מקום לבורח ולכל מי שירצה להימלט על נפשו".

אנו צריכים במסגרת מבצע כיבוש הרצועה מחדש כמו יהושע ביו נון להשאיר לעזתים פתח מילוט דרומה חזרה למצרים, מולדתם האהובה. אם צריך בשביל כך לפרק חלק מהחומה ברפיח, נראה לי שחיל האוויר יוכל לסייע בנושא.