צפריר - איש של מסירות נפש

התפעלו מכושר הדיבור של צפריר ולהט המסירות שלו

יוסי גולדברגר , ח' בטבת תשס"ט

דעות לבן ריק
לבן ריק
צילום: ערוץ 7
את צפריר הכרתי לראשונה בניו - יורק .. היה זה בחורץ 2007 התגוררתי אז בברוקלין ניו -יורק באחד הימים צלצל אלי ברוך מרזל ידיד ותיק.. ובקשה בפיו.. צפריר רונן יוצא למסע הרצאות בארצות הברית במסגרת המאבק על עתיד ארץ ישראל, צפריר פתח אז במסע התרמה לתוכנית בניה של מאחזים ביהודה ושומרון..
.
מה שהזכיר לי קצת את חומה ומגדל אז אסרו הבריטים בנייה והקמת ישובים יהודים.. מה שאלץ את ראשי הישוב היהודי להקים ישובים בצורה של חומה ומגדל...


צפריר בנה קירות מוכנות שהיו מכניסים אותם כחלקים דרך מחוסמי צה"ל ובונים אותם בתוך מספר שעות.. בתוך יהודה ושומרון בעזרת צוות מיומן כך בנה צפריר עשרות מאחזים ביש"ע
לצערנו במודל זה משתמשת מדינת ישראל שאוסרת זה מספר שנים בניה ומאחזים חדשים ביהודה ושמרון.. ואיסור גורף על חיילי צה"ל המוצבים במחסומים להכניס קראון או חומרי בניה ליהודה ושומרון מה שאלץ את צפריר לפתח תוכנית בניה "חומה ומגדל נוסח 2000" בניה של מאחז בצורה מקורית, צפריר בנה קירות מוכנות שהיו מכניסים אותם כחלקים דרך מחוסמי צה"ל ובונים אותם בתוך מספר שעות.. בתוך יהודה ושומרון בעזרת צוות מיומן כך בנה צפריר עשרות מאחזים ביש"ע.

התלוויתי אז לצפריר הלכנו יחד לנדיבים שונים בניו -יורק שמאוד התפעלו מכושר הדיבור של צפריר ולהט המסירות שלו להמשך הבניה ביהודה ושומרון, צפריר לימד את הסובבים מה זה אהבת ארץ ישראל...

צפריר פתח באותה תקופה בקמפיין חזרה לישובי צפון השומרון. צפריר זעק תמיד נגד העוול הנורא של התקשורת הישראלית והעולמית ועל תוכניתו להקים ערוץ טלוויזיה ישראלי כלל עולמי. שדרכו יועבר המסר של "ארץ ישראל לעם ישראל".
 
מאז שמרתי על קשר הדוק עם צפריר, ופגשתי אותו בהפגנות ובאירועים שונים למען המשך המאבק על עתיד ארץ ישראל.
 
את צפריר פגשתי לאחרונה בשבת חברון האחרונה עמדו ושוחחנו דקות ארוכות. כמו תמיד דיבר צפריר על ארץ ישראל.ועל העוול של תוכנית הגרוש מגוש קטיף וחולשות הממשלה.
 
כמה שעות לפני פטירתו הפתאומית של צפריר, קיבלתי מצפריר את האימייל הבא ובו קטע מדבריו של דוד בן גורין בקונגרס הציוני הראשון בבזל "אין רשות לשום יהודי לוותר על זכות העם היהודי בארץ. אין זו סמכות של שום יהודי, אין זו סמכות של שום גוף יהודי, אין זו אפילו סמכותו של העם היהודי כולו החי אתנו היום - לוותר על איזה חלק שהוא בארץ.

זוהי זכות האומה היהודית לדורותיה, זכות שאיננה להפקעה בשום תנאי.

אילו גם היו יהודים באיזה זמן שהוא המכריזים על הסתלקותם מזכות זו - אין בכוחם ובסמכותם להפקיע זכות זו מהדורות הבאים.
שום ויתור ממין זה אינו מחייב ואינו קושר את העם היהודי. זכותנו על הארץ - על הארץ כולה - קיימת ועומדת לעד, ועד ביצוע הגאולה המלאה והשלמה לא נזוז מזכותנו ההסטורית".
 
נזכור את צפריר, ת.נ.צ.ב.ה