מהמקלט – לאיחוד הלאומי

אין הגיון שתושבי הדרום יצביעו עבור מי שגרם למלחמה

יעקב (כצל'ה) כץ , י"ג בטבת תשס"ט

דעות לבן ריק
לבן ריק
צילום: ערוץ 7

הרבה משימות מוצבות לפנינו: להניח מאחור את מריבות העבר, ולמצות את הפוטנציאל האלקטוראלי. החלטתנו באיחוד הלאומי נחושה: לא להתפתות, לא להתקיף ולא להגיב להשמצות ולהאשמות. המשימה הבוערת כרגע היא צבירת כוח כדי לשמור על ארץ ישראל מפני עקירות ונסיגות נוספות. מתוך כמיליון איש המצטופפים בשעות אלו במקלטים בדרום הארץ, יבינו רבים, אם רק נבהיר ונסביר, כי אנו באיחוד הלאומי היינו היחידים שהזהירו מפני תוצאות הגירוש הנורא, הבריחה מגוש קטיף וההתקפלות מפני הטרור החמאסי.


אין שום הצדקה, וגם אין שום היגיון בכך, שמישהו מהיושבים היום במקלטים, והם יושבים בגלל ההתנתקות, יצביע למי שהכניס אותו למצב מאיים ומפחיד זה, ולא יצביע עבורנו.
אין שום הצדקה, וגם אין שום היגיון בכך, שמישהו מהיושבים היום במקלטים, והם יושבים בגלל ההתנתקות, יצביע למי שהכניס אותו למצב מאיים ומפחיד זה, ולא יצביע עבורנו. הצבעה מאסיבית בדרום הארץ עבור "האיחוד הלאומי", תהיה בעיקר משום מסר ברור לכל חובבי הנסיגות, מטפחי האשליות ומעריצי ההתנתקויות. גם אלו שבתוך הליכוד.

זו משימה ענקית, גם מבחינה לוגיסטית, וגם מבחינת השכנוע שיש לבצע מול אחינו הסובלים בדרום. למשימה זו אנו נרתם בכל כוחנו, למרות ההאשמות והשמצות מבית.

חשוב להדגיש כי יש מעלה גדולה ומצווה רבתי בעצם המכה הגדולה הניחתת על המחבלים. למרות שעדיין המלחמה איננה בשלמותה, ומשמעותה המדינית והפוליטית עדיין מעורערת ומשובשת ע"י מנהיגי המדינה.

אבל עלינו מוטלת המשימה לומר בקול רם וברור: את הטרור הקאסמי הביאו עלינו מנהיגי מדינת ישראל בכסילותם, בטיפשותם, ובחוסר הקשבתם לאזהרתנו. מעל כל במה ובכל צומת אפשרית, בתוך כל עיתון ובכל תחנת רדיו חזרנו והזהרנו, חזרנו והתחננו: אל תעשו את השטות הזאת, אל תפלו בפח הזה.

אבל אנשי השמאל וגם אלה המכונים "מרכז" היהירים, יודעי-הכל, בשחצנותם אטמו את אוזניהם משמוע. שנאת המתנחלים העבירה אותם על דעתם, וכאילו מילאה בדונג את אוזניהם. עיתונאים ומפקדי צה"ל, דיפלומטים ופקידים בכירים, שרים וחברי כנסת, כולם היו
גם ברעום התותחים לא נמנע מלומר את האמת: ההתנתקות הביאה את המלחמה הזאת. לא רק עצם הנסיגה, אלא גם הבריחה, הביזיון, ההשפלה, שנאת האחים, החרפה, הריסת בתי הכנסת, גרירת האחים האהובים מבתיהם
באטרף של עקירה, של מלחמה באחיהם-בשרם.

פרסמנו מפות מפורטות עד להיכן יגיעו טילי הקאסם והקטיושות. הם כאילו הועתקו מהנחיות פיקוד העורף שפורסמו השבוע. בעצם, אנחנו קצת מיעטנו בסכנה מול מה שמתברר היום, עד כמה צפונה מרחיקים טילי החמאס.

גם ברעום התותחים לא נמנע מלומר את האמת: ההתנתקות הביאה את המלחמה הזאת. לא רק עצם הנסיגה, אלא גם הבריחה, הביזיון, ההשפלה, שנאת האחים, החרפה, הריסת בתי הכנסת, גרירת האחים האהובים מבתיהם, החרבת מפעל חייהם, עקירת המתים מקבריהם, אטימת האוזניים מהתחנונים ועוד ועוד עד שתלאה הלשון מלומר. את הכל ראה החמאס ושמע, התבונן והפנים.

ולכן, מלחמה אמיתית בחמאס היא בראש ובראשונה חזרה בתשובה על החטא הנורא ההוא: בקשת מחילה מהעקורים, החזרת הישובים, וקבלה לעתיד שלעולם לא יקרה כפשע הזה.

--------------------------------------------------
הכותב הוא יו"ר האיחוד הלאומי