חומה כתומה לאובאמה

מפלגה כתומה גדולה תרכז סביבה חזית מול לחץ אמריקני

ד"ר מיכאל בן-ארי , א' בשבט תשס"ט

מיכאל בן ארי
מיכאל בן ארי
צילום: תומר נויברג, פלאש 90

את המושג השכונתי 'אבו עלי', רכשתי בילדותי (בכפר שלם שבפאתי שכונת התקווה). 'הבריונים' של שהשכונה חולקו לשניים, כאלו שלא היה כדאי להתעסק איתם, וכאלה שדבק להם הכינוי 'אבו עלי'. 'אבו עלי' היה שם נרדף למי שהתיימרו להטיל אימה, אבל באמת כל גבורתם היתה על אומללים וחלשים. מי שאזר עוז לעמוד מולם, גילה שמדובר בדחלילים של ממש, חיצוניות מרשימה העוטפת בלון נפוח.

אובאמה נכנס לחדר הסגלגל בצעדים בוטחים ובעליצות יתירה. אך אם ירצה או לא, הבעיות האימתניות המאיימות על קיומה של החברה האמריקנית ועל כלכלתה, לצד הבוץ העירקי והאיום הגרעיני האיראני, רובצות לפתחו. ותיקים ומנוסים ממנו, לא מצאו קצה
'אבו עלי', כמו תמיד מזהה את החלש, את הלחיץ, את ההישג הקל הבטוח והמרשים. הוא מזהה, את המנהיגות בישראל כרכיכה קלת עיצוב. לבני וביבי כבר מתקוטטים מי יסתדר יותר טוב עם 'אבו עלי'
חוט לפתור את הבעיות האמריקאיות האמיתיות. השוקת השבורה הזאת הביאה את האמריקאי הממוצע לחזיון העוועים, שלאובאמה יש את סוד הקסם, הוא יכול היכן שאחרים נכשלו.

הסתיימו הפסטיבלים, הקמפיינים והיחצנות, בבוקר שאחרי אובאמה עומד למבחן הציפיות.

במבחן המציאות מתברר שחזרנו לשכונה. לא מדובר ביותר מעוד 'אבו עלי'. הכלכלה האמריקאית הקורסת, הוזזה הצידה. הגרעין האיראני, ימתין למנגינת הצנטריפוגות. 'אבו עלי', החליט להרשים את החבר'ה, הוא מכריז: "אכפה הסכם במזרח התיכון ב'אופן אגרסיבי' ".

'אבו עלי', כמו תמיד מזהה את החלש, את הלחיץ, את ההישג הקל הבטוח והמרשים. הוא מזהה, את המנהיגות בישראל כרכיכה קלת עיצוב. לבני וביבי כבר מתקוטטים מי יסתדר יותר טוב עם 'אבו עלי'. לבני חסרת הצבע, או ביבי הלחיץ השכונתי.

ניסיון העבר מלמד, שאין ביניהם כל ההבדל. ביבי הלחיץ, הביא עלינו את דן מרידור ואת הנסיגות של הסכמי וואי וחברון, תוך סיכון ממשי של אזרחי ישראל ואובדן נכסים ערכיים ואסטרטגיים. לבני, תשמח לממש את חלום ההתכנסות שהביא אותה ואת מפלגתה לאויר העולם.


מפלגה כתומה ומשמעותית, תציב מול כל אלה מצפון אידיאולוגי. תסחף אליה חברי כנסת מכל סיעות הבית, להעמיד את אובאמה מול חזית כתומה, כדי להחזיר את ארה"ב לפתרון בעיותיה האמיתיות
שליחת ג'ורג' מיטשל בעיצומה של מערכת בחירות, היא התערבות בוטה ואנטי דמוקרטית, בענייניה הפנימיים של מדינה ידידותית. יש לצפות לכל הפחות שגב' ליבני תדחה את ביקורו לשבועיים הקרובים, שהרי היא בדיוק מצטלמת לקמפיין הבחירות שלה...

ג'ורג' מיטשל, צריך לקבל כתף כתומה. רק עמידה גאה בתחילת היחסים תעמיד את 'אבו עלי' במקומו. ניסיון העבר מלמד שעסקנים לא מבינים את זה.

בעידן הפרגמטי של הסכמים מדיניים, הורדו כל הדגלים האידיאולוגיים. מפלגות ימין מתהדרות בנוצות מרוטות. ליברמן בעד חלוקת ירושלים, את אורלב לא מעניינת ארץ ישראל, ביבי הוא אותו ביבי, לחיץ ומפוחד שלא יגידו שהוא 'קיצוני'.

מפלגה כתומה ומשמעותית, תציב מול כל אלה מצפון אידיאולוגי. תסחף אליה חברי כנסת מכל סיעות הבית, להעמיד את אובאמה מול חזית כתומה, כדי להחזיר את ארה"ב לפתרון בעיותיה האמיתיות.

----------------------------------------------------------------------
ד"ר בן ארי הוא מועמד לכנסת מטעם "האיחוד הלאומי"