השמאל והעוני בישראל

ללא ההרפתקאות של השמאל יכלו להכפיל קצבאות הילדים

ד"ר מיכאל בן-ארי , ז' בשבט תשס"ט

מיכאל בן ארי
מיכאל בן ארי
צילום: תומר נויברג, פלאש 90

לולא ההזיות של השמאל בישראל, אין ספק שהיינו מזה זמן מעצמה כלכלית. הזיות השלום של השמאל בישראל, מסבכות את מדינת ישראל בהרפתקאות בטחוניות, שהעלויות הכספיות שלהן, יכלו לכסות את קצבאות הילדים ואף להכפיל אותן.


חלום חלוקת הארץ של השמאל יושם, בטחון לתושבי ישראל הקטנה לא סופק, אך עלותו הכספית הנוראית של חזיון עוועים זה, נוגס בחינוך ברווחה ובצמיחה הכלכלית
הסכם אוסלו הארור, הביא אל ביתנו את המוות ואת השכול, את אלפי הנפגעים; נרצחים, נכים לצמיתות, חורבן משפחות, הפסד ימי עבודה ועוד. המשק הישראלי משלם על ההרפתקה הזאת במזומנים יום יומיים, למי שכבר נפגע, ולאמצעי הגנה מטורפים על כל שער ושעל.

'גדר ההפרדה' שקרעה את ארצנו בליבה, עלתה למשלם המיסים הון עתק, הרוויחו ממנה חברות ענק (מי יודע מה היו קשריהם עם גורמי השלטון). בעידן הקאסמים והגראדים המדלגים בקלילות מעל גדרות, מתברר שיצא שכרה בהפסדה. חלום חלוקת הארץ של השמאל יושם, בטחון לתושבי ישראל הקטנה לא סופק, אך עלותו הכספית הנוראית של חזיון עוועים זה, נוגס בחינוך ברווחה ובצמיחה הכלכלית.

'ההתנתקות', שמו הספינולוגי של הגרוש הנפשע, עוד מוקדם לאמוד את נזקיו. ההרס והחורבן ועלותם הדמיונית, שיקום העקורים שטרם בא אל סיומו, הם רק קדימון של מה שעוד נשלם, על האיוולת הזאת. אם אמדן מבצע 'עפרת יצוקה' הוא כחמשה מיליארד שקל, כמה עוד נשלם על ה'מבצעים' הבאים בנפש ובממון. כל זאת מבלי לחשב את עלות הטרוף של מיגון שדרות, אשקלון, אשדוד, באר שבע ומי יודע מה עוד.

מסתבר שסכנת השמאל הישראלי, מאיימת על הייצוב הכלכלי שלנו, על מדיניות הרווחה, על איכות החינוך, על ההשכלה הגבוהה. אין שום סיבה שמדינה מפותחת כשלנו 'תתהדר' בלמעלה מ770,000 ילדים מתחת לקו העוני. האשמות השמאל כאילו התקציבים הדלים של עולם התורה וקצבאות הילדים פוגעות בכלכלה מדיפות ריח של אנטישמיות.

הגיע העת להפנות את האצבע המאשימה של דו"ח העוני, אל השמאל ההזוי, שמביא אותנו אל שוקת שבורה כלכלית.