אובמה וחלושי הנפש - סכנה

חבורה של חלושי נפש מנהיגים את העולם וזה מזמין צרות

עמנואל גרטל , כ"ח בניסן תשס"ט

במאמרי הקודם טענתי שאובמה וצוותו הם בעלי תבנית נפשית חלשה ולפיכך אם ייבחר, יתחזקו הטרור האיסלמי וציר הרשע העולמי. עוד טענתי שקיים קשר הדוק בין העמדה הפוליטית שאדם נוקט בה ובין תבניתו הנפשית. כמו-כן טענתי שמי שמזדההה עם עמדות פוליטיות המקובלות כ"שמאל" עושה זאת מאחר והוא מוצא בהן כיסוי לגישתו חלושת הנפש לחיים ולמציאות.
 
פרק 2 נועד לחדד טענה זו, ולפרש לאורה את השלטון הנוכחי בארה"ב כסיכון לאמריקה ולעולם כולו. 


הטרוריסטים, המוסלמים והדיקטטורים הבינו את החולשה העולמית הכללית ומקדמים תוכניות זדוניות. הוגו צ'אבס בוונצואלה, צפון קוריאה המחדשת את ייצור הנשק הגרעיני, איראן שבדרך אליו
כשמספר ממשלות שמאל גדל - מחמיר המתח הגלובלי
 

באחרית הימים, עפ"י חזון ישעיהו, יגור זאב עם כבש. אבל, אחרית הימים טרם הגיעה, והמצב הגיאו-פוליטי העולמי נפיץ מאי-פעם. רוב המדינות המערביות נשלטות כיום ע"י ממשלות שמאל קיצוני חלושות. הרועים - מנהיגי המערב שהיו אמורים לעצור את ההידרדרות העולמית - הם שמאלנים הזויים וכולם, למעט סרקוזי בצרפת, מנהלים מדיניות רופסת המעודדת טרור ואלימות. אנו כבר במצב שבו הזאבים כבר אינם מסתפקים בכבשים ומאבקם על אזורי שליטה. 

הטרוריסטים, המוסלמים והדיקטטורים הבינו את החולשה העולמית הכללית ומקדמים תוכניות זדוניות. הוגו צ'אבס בוונצואלה, צפון קוריאה המחדשת את ייצור הנשק הגרעיני, איראן שבדרך אליו, החיזבאללה המצטייד ומתחצף מרגע לרגע, החמאס בעזה (ותודה לאריק שרון ולציפי ליבני!), פוטין עם חלום הרחבת ההשפעה, קבוצות בתוך פאקיסטן, חלקים נכבדים מאפגניסטן וגם קומץ פירטים סומלים עם סירת דיג מצ'וקמקת - כל אלה הם רק חלק מהרשימה ומהווים סימן אזהרה ברור לחולשת הנפש העולמית הנוכחית.
 
ברק אובמה, כבר ניתן לומר, הוא המועמד הלא-נכון שנבחר בזמן הלא-נכון. 

ממשל אובמה מתאפיין ברפיסות ומוסיף לסיכון העולמי

בחודשים האחרונים, בעת מסע הבחירות לנשיאות בארה"ב, הבטתי במסך הטלוויזיה בחוסר מנוחה. הייתכן שזה קרה גם לכם? אתה מביט במסך וקול פנימי לוחש לך שראית כבר את המראות האלה, מתאמץ להיזכר ולא מצליח. דגלים מתנופפים ברוח, אלפי אנשים מריעים למועמד החדש... התקשורת כולה מגוייסת לטובת המועמד השמאלני.... מנהיג חברתי אותנטי שצמח מן העם ....קלוז-אפים על נשים דומעות מהתרגשות, ראיונות עם פועלים קשי יום שהמועמד עזר להם, נאומים מלוטשים בנוסח סוציאליסטי עם אמירות כלליות על קידום החלשים, עידוד האחדות, פירוק האיבה ושיחות פיוס עם הטרור העולמי... חילוקי הדעות ייפתרו ליד שולחן הדיונים... אלפי מתנדבים שמעולם לא נראו בסניפי המפלגה צצו פתאום והתגייסו לסייע בבחירות... איפה לעזאזל ראיתי את זה?! תחושה של דז'ה-וו משתלטת עליך... איפה זה היה?...


גם בארה"ב שולטת קבוצה רבת עוצמה של חלושי נפש, מנותקים מהמציאות ושבויים בתוך בועה סוציאליסטית-שמאלנית הזויה. קבוצה זו חולמת על אנושות ללא זהות לאומית, ללא חילוקי דעות...
ואז, אז זה היכה בי! עמיר פרץ!!! זוכרים? זה עם חזון פארק הספורט בין בית-חנון בעזה לשדרות.

אז תפסתי, שבעצם  אמריקה בחרה בעמיר פרץ! רק שמועמד שלהם הוא יותר חתיך וגם האנגלית שלו, איך לומר, קצת יותר טובה. אצלנו, מלך סעודיה בירך על בחירת פרץ ואצלם, מנהיגי איראן בירכו על בחירתו של אובמה. איזה דמיון! 

אך הדמיון אינו מסתיים כאן. ממש כמו בישראל, גם בארה"ב שולטת קבוצה רבת עוצמה של חלושי נפש, מנותקים מהמציאות ושבויים בתוך בועה סוציאליסטית-שמאלנית הזויה. קבוצה זו חולמת על אנושות ללא זהות לאומית, ללא חילוקי דעות, ללא עימותים, מערבבת בין צודק ללא-צודק ובין רע לטוב, ומתרחקת ככל יכולתה ממעמסה נפשית של ערכים.  חלומה של קבוצה זו הוא לחיות טוב, לאכול טוב ולמנוע מחלוקות ע"י טשטוש או אף ביטול האמונה הדתית - הכל כאילו בשם 'ערכים' אך בעצם כדי להקל על מצוקתם הנפשית האישית. 

בארה"ב ובישראל אוחזת קבוצה זו בכל מוקדי הכוח ומתמרנת את חבריה לכיוון הנוח והמרופד בכסף, שכר שמן, כבוד ומעמד. בישראל יש לה מאפיינים מאפיוזיים ומייצגה יכול להיות אהוד אולמרט. בארה"ב מתאפיינת קבוצה זו בדמותו של ברק אובמה. שליטתה של קבוצה כזאת בממשלה כלשהיא בעולם מבשרת בעיקר דבר אחד: מלחמה מתקרבת. 

חולשת נפש כהצדקה לאג'נדה פוליטית שמאלנית 

הפתגם: "השמאל מביא את המלחמות והימין עושה את השלום" אינו פתגם חסר משמעות אלא משקף אמת פוליטית-פסיכולוגית שמקורותיה בטבע האדם. בכל מקום שמנהיגות מדינית גילתה חולשה ורפיסות, היא עודדה בכך את ציר הרשע ואת כוחות האופל העולמיים.  

בשנות ה-30, היו אלה מנהיגי השמאל הרופסים בצרפת, בפולין, בצ'כיה, בבריטניה ובארה"ב שרפיסותם עודדה את עלייתם של היטלר ומוסוליני לשלטון, רפיסות ששכנעה גם את יפן להשתתף בהרפתקאה.


"עייפנו מלהילחם" ו-"עייפנו מלנצח" כדברי אהוד אולמרט בנאומו בחו"ל, הם לא אחרת מאשר אבחנה נפשית עצמית של אחד מחלושי הנפש המובהקים בישראל
אם כך, אנחנו והעולם כולו בבעיה שהשורש שלה הוא אופן החשיבה ודרך ההתנהלות האישית והציבורית של אלה שמזוהים עם השמאל. כן רבותי! אין לכם מה לחפש באזורי ההגיון, גם לא במחוזות שיקול הדעת. נקודת המוצא לבחירה בעמדה פוליטית שמאלנית איננה העובדות והמציאות אלא חולשת נפש. השקפת עולם שמאלנית היא הדרך לתת לחולשתם הצדקה. ולדימיר לנין תפס זאת מיד וכינה אותם "אידיוטים שימושיים". "עייפנו מלהילחם" ו-"עייפנו מלנצח" כדברי אהוד אולמרט בנאומו בחו"ל, הם לא אחרת מאשר אבחנה נפשית עצמית של אחד מחלושי הנפש המובהקים בישראל. 

סיכום
המצב הקשה שבפתחו נתון כעת העולם, הוא ביטוי משמעותי ומדאיג לחולשת הנפש העולמית. את המפולת המתקרבת מאיץ ממשל אובמה בהשקפה חדשה על הטרור העולמי. השם החדש שנבחר ע"י שמאלני הבית הלבן למבצע הלוחמה בטרור שהחל ב-9/11 הוא "מבצע לאירועים מעבר לים". בכך גם הראה אובמה שארה"ב איננה מתכוננת יותר להילחם בטרור, אלא רק להגיב עליו. אין ספק שאנחנו עומדים בפתחה של תקופה קשה וזו רק ההתחלה.