בולענים מעשי ידי "אנשי הרוח"

מאיר שלו וחבריו ממשיכים ברעיונות ההזויים שלהם

אריה יצחקי , ו' באייר תשס"ט

דעות לבן ריק
לבן ריק
צילום: באדיבות המצולם

לסופר ו"איש הרוח" מאיר שלו יש טור קבוע במוסף לשבת של העיתון "ידיעות אחרונות" בו הוא מבטא את הגיגי הכת האיזוטרית שהוא מראשיה ואבותיה הרוחניים – כת נו"ש (נסיגה ושלום).

ביום שישי ל' בניסן פירסם מאיר שלו מאמר בשם "זהירות בולענים" העוסק בתופעת הבולענים בים המלח: בעקבות מעשה שהתפרסם לאחרונה אודות זוג אוהבים שטייל בחוף ים המלח והבחור נפל לתוך בולען עמוק שנפער לרגליהם, נפצע, וחולץ במבצע מרשים בידי אנשי יחידת החילוץ המרחבית.

שלו לא הסתפק בתיאור התופעה של בולעני ים המלח שמקורה במעשי ידי אדם, והחל לתאר את מה שהוא מכנה הבולענים המסוכנים הקיימים במדינת ישראל, והגרוע והמסוכן מכולם לטענתו הוא: "בולען ארץ ישראל השלמה, אותה מלכודת שכרינו לרגלינו אנו בהצלחה כה רבה. הבולען הזה אף הצליח לחולל נס גיאולוגי: הוא בלע אל קרבו את כל המדינה".  וכמובן ממשיך "איש הרוח" בהגיגיו ומייחס לרעיון ארץ ישראל השלמה את כל חוליי מדינת ישראל.

אלא שמאיר שלו התגלה כבור מוחלט בגיאולוגיה וגיאוגרפיה. הבולען שהוא מדבר עליו לטענתו הוא "בולענצ'יק" – בולען זעיר וזנוח,
הבולען שהוא מדבר עליו לטענתו הוא "בולענצ'יק" – בולען זעיר וזנוח, לעומת הבולען הגדול ביותר שנוצר בתחום מדינת ישראל בשנים האחרונות: בולען "השלום ההזוי"
לעומת הבולען הגדול ביותר שנוצר בתחום מדינת ישראל בשנים האחרונות: בולען "השלום ההזוי". זהו בולען שחולל נס גיאולוגי חסר תקדים, הוא הגיע מאוסלו שבנורבגיה, מהלך 3,600 ק"מ ובלע באחת את רוחה של מדינת ישראל, את אומץ לבה ואת חזון הדורות שלה.

והוא הפלא ופלא, מעשה ידי אדם.      

בני אדם חלושים, רפי- נפש, שעייפו מלנצח את האויב הערבי כרו בולענים, חתרו בסתר ובמרמה זדונית תחת אושיות מדינתם ואלה שמותיהם: רבי- הכורים שמעון פרס, יוסי ביילין, רון פונדק, יאיר הירשפלד, אורי סביר, יואל זינגר ועוד כמה עשרות כורים קטנים, ואליהם הצטרפה קבוצת פגועי נפש והלומי-קרב ממלחמת ששת הימים, ממלחמת יום הכיפורים וממלחמת לבנון הראשונה (שמתחמקים בשטתיות מטיפול פסיכולגי ראוי במסגרת עמותת "ערים בלילה").

רובם ככולם סופרים, אמנים, עתונאים בעלי טורים ושאר "מעצבי דעת קהל". הללו מנסים בעורמה ובכחש להכליל את כל היהודים השפויים והבלתי-פגועים בקהלם.

יש לי בשורה רעה וקשה למאיר שלו, האומלל מסיירת "גולני", ולכל עמיתיו "הבולעניסטים". במדינת ישראל בשנתה ה- 61 יש מספיק יהודים נועזים שיודעים ורוצים להיחלץ ממלכודת "בולען אוסלו", ויש להם חזון ענק שאי אפשר לבולעו, לקוברו ולהכחידו – חזון ארץ ישראל השלמה "מאילת ועד פרת" ועם מאמץ קטן נוסף אפילו "מטיראן ועד חרן". אני מבטיח להקים בתקופה הקרובה בית מחסה מיוחד ל"אנשי הרוח" הקשישים שעייפו מאוד מהמלחמות ואינם רוצים לנצח, שבשנים הקרובות יזדקקו לסיוע קטן בעת ההתכנסות בחול המועד פסח תש"ע מתחת לעץ בדרום הגולן, כדי לפתוח את פקקי בקבוקי הי"ש, ולהזין את הצינגל'ך שלהם ונרגילות המריחואנה.

אני מבטיח גם שהסייענים לא יהיו פיליפינים או עובדים זרים אחרים רחמנא לצלן, אלא אזרחי ישראל עבריים ("עבודה עברית"). ואם שלו וחבריו יהיו מסוגלים פיזית נערוך להם גם טיול "גיל הזהב" למהדרין - סיור שורשים כייפי לגריאטרים מהסיירת בחוצות דמשק, במצודה של חלב, בעתיקות תדמור ואולי אפילו בבאר של אביהם הרוחני לבן הארמי בחרן...