דמוגרפיה היא עניין של גרפומאניה

מיקי בריזון, עיתנואי שמאלני, הציג נתוני דמוגרפיה לא נכונים כדי לשכנע את העם לוותר על חלקי ארץ ישראל.

אריה יצחקי , י"ח באייר תשס"ט

דעות לבן ריק
לבן ריק
צילום: באדיבות המצולם

בעתון "ידיעות אחרונות" בנספח "המוסף לשבת"  מופיע מידי יום שישי טור קבוע של הגרפומאן ב. מיכאל. זהו שם העט של מיכאל בריזון, שנוהג להשתלח בבוטות, בציניות ובלשון חסרת מעצורים, בכל נושא הקשור לארץ ישראל, מתיישבי יש"ע ודת ישראל.
 
כאשר בודקים את הרקע לשנאה התהומית, מגלים שמר ב. מיכאל הוא מיקי בריזון, שהיה בילדותו תלמיד בית הספר הממלכתי-דתי "מוריה" בתל- אביב, בשנים 1954-1961,  וכאשר חזר בשאלה כנראה החליט לנקום במקורותיו. זאת תופעה פסיכולוגית ידועה, אצל חלק מבני דמותו.


אחד הדברים שמרתיחים את דמם של שמאלנים, הוא קצב הריבוי המדהים ב"ה של שלומי אמוני ישראל ובעיקר של המתיישבים ביו"ש. בהשוואה לריבוי הדל של תושבי מדינת "גוש דן" (2 ילדים וחיית מחמד למשפחה במקרה הטוב, וחבר או חברה למיגדר במקרה הרע...)
אחד הדברים שמרתיחים את דמם של שמאלנים, הוא קצב הריבוי המדהים ב"ה של שלומי אמוני ישראל ובעיקר של המתיישבים ביו"ש. בהשוואה לריבוי הדל של תושבי מדינת "גוש דן" (2 ילדים וחיית מחמד למשפחה במקרה הטוב, וחבר או חברה למיגדר במקרה הרע...). וכאשר אי אפשר לבלום את התופעה המבורכת בשטח, מנסים לעשות זאת בעט הארסי מעל דפי העתון "הנפוץ ביותר במדינה".

כך לקח למשל ב. מיכאל את נתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה שפורסמו לקראת יום העצמאות ה-61 שבהם נקבע כי מספר תושבי ישראל (בתחום הקו הירוק) הוא 7.4 מיליון, מתוכם 75.5% יהודים ורק 24.5% הם לא יהודים. מספרים אלו טרדו מאוד את מנוחת הגראפומאן בריזון.

הוא יצא מגדרו כדי להוכיח כי אנו שולטים על עם זר ובשל כך הפכנו להיות מיעוט בארצנו. לכן צירף למניין ולסטטיסטיקה את הנוכרים ביש"ע, והגיע למסקנה שבתחומי מדינת ישראל הגדולה ב-2009 יש 5.6 מיליון יהודים השולטים על 5.83 מיליון לא יהודים, וכי הפכנו אכן למיעוט בארץ ישראל. זה נראה לי מוזר ולא הגיוני. כשהתחלתי לבדוק את הנתונים לעומק גיליתי את הרמייה.

מסתבר כי בריזון צירף למשל למניין הנוכרים 1.55 מיליון "פלסטינים" בעזה. זה מוזר מאוד שהרי עיתונאי המתיימר להיות משכיל היה צריך לדעת שמאז ספטמבר 2005 (שזה- 45 חודשים, או שלוש שנים ותשעה חודשים!!!) אין שלטון יהודי בחמאסטן – עזה, וזה משנה בעליל את הנתונים הבסיסיים.

בנוסף ראוי שנתקן עוד כמה נתונים שבריזון לא הפנים, כמו למשל ש-320 אלף "הלא-יהודים אחרים" הם עולים מחבר העמים שרואים
לפי נתוני האמת מתברר שבארץ ישראל חיים כיום כולל יהודה, שומרון והגולן 5.92 מיליון יהודים ו-3.3 מיליון ערבים (הקוראים לעצמם פלסטינים), ועוד 150 אלף אחרים
עצמם כיהודים; וכי אין בשום פנים ואופן בשטחי יהודה ושומרון (להם הוא קורא גדה) 2.46 מיליון "פלסטינים" אלא 1.9 מיליון. (מסתבר שהוא נסמך על נתוני הסי.איי.אי שמתבססים על נתוני הרש"פ).

לפי נתוני האמת מתברר שבארץ ישראל חיים כיום כולל יהודה, שומרון והגולן 5.92 מיליון יהודים ו-3.3 מיליון ערבים (הקוראים לעצמם פלסטינים), ועוד 150 אלף אחרים (דרוזים, צ'רקסים, נוצרים לא ערבים, באהיים וכו').לכן המספר המדויק באחוזים הוא 62.5% יהודים, 36% האויב הערבי המקומי ("פלסטינים"), ו- 1.5% אחרים (שרובם משרתים שירות חובה בצה"ל).

אז צר לי מאוד לאכזב את ב. מיכאל. יש ליהודים רוב מוצק בארץ ישראל כולה ובשל הנתונים המשמחים של ירידת אחוז הילודה אצל הערבים ועליית אחוז הילודה אצל היהודים (ולא כללנו אף נתון על העלייה היהודית העתידית) הפער לטובת היהודים גדל ויגדל על אפו ועל חמתו של הגרפומאן.