רוח גבית לימניים בליכוד

רוב חברי הכנסת מהליכוד הם אוהבי ארץ ישראל. אנחנו צריכים לפעול לחזק אותם בפעולתם למען שלמות הארץ.

מיכאל פואה , ב' בסיון תשס"ט

דעות לבן ריק
לבן ריק
צילום: באדיבות המצולם
ערב הפרימריס בליכוד ישבתי בוועדת החוקה של הליכוד והצעתי דרך חדשה לפיקוח על הבחירות הממוחשבות. דרך זו משלבת את היתרונות של הצבעה ממוחשבת, ומונעת למעשה באופן מוחלט אפשרות של זיוף באמצעות הצבעה מקבילה בקלפי פיזית בפתק שמודפס על ידי כל מצביע בעת ההצבעה. מספיקה בדיקה מדגמית של 10% מהקלפיות כדי לוודא שלא היו זיופים. נתניהו שנכח בישיבה זו שיבח את הצעתי בנוכחות כל חברי הוועדה, והורה לפעול בדרך זו. לאחר הישיבה הוא אף קרא לי ולמנכ"ל והסביר לי כיצד פתרתי לו בעיה שהוא התחבט בה שנים ושוב הורה למנכ"ל לפעול כדי לממש הצעה זו. מניסיוני למדתי שתמיכה מאסיבית כזו מעוררת
נתניהו שנכח בישיבה זו שיבח את הצעתי בנוכחות כל חברי הוועדה, והורה לפעול בדרך זו... מניסיוני למדתי שתמיכה מאסיבית כזו מעוררת חשד, ולכן כלל לא התפלאתי כאשר לא נעשה שום צעד למימוש ההצעה. ההיפך הוא הנכון השימוש במחשב נוצל לרעה
חשד, ולכן כלל לא התפלאתי כאשר לא נעשה שום צעד למימוש ההצעה. ההיפך הוא הנכון השימוש במחשב נוצל לרעה, ובליבי מקנן חשש כבד שאף להטיה ממשית בתוצאות הבחירות.

דוגמא קטנה זו היא בעצם שיטת העבודה. לכן כאשר נתניהו עלה לגולן ונטע עץ לפני הבחירות, התחלתי לחשוש לגורל הגולן בימי נתניהו, וכאשר נתניהו מדבר על מחויבותו לירושלים אני פשוט רועד מפחד. עתה כאשר מתחיל להתברר מה המתאבן שהבטיח נתניהו לאובמה לפני הסעודה הגדולה, רצים כל ארגוני הימין להרים דגל ולהתחיל מאבק בנושא המאחזים. איני מתנגד למאבק השטח, ההיפך הוא הנכון. אני חושב שהוא חשוב ונכון. אין לי ספק שעמונה מס' 2, או הבעת נאמנות של אלפי חיילים מצפוניים לתפקידם להגן על כל יהודי בארץ ישראל, גם מפני חבריהם המגרשים, יכול לקטוע באיבו את תחילת חורבן המאחזים שמבשר את חלוקת ירושלים גרוש מאזור השומרון, ואולי הפתעה לא נעימה בגולן. 

אולם יש דרך נוספת הרבה יותר פשוטה, וגם הרבה יותר יעילה בטווח הארוך שאינה סותרת אף אחת מהדרכים שהזכרתי לעיל. הדרך היא מעורבות פוליטית. לא בשתדלנות גלותית, הפונה בתחינות לפריץ, אלא במעורבות של מי שמרגיש שהמדינה הזו היא שלו. גם הפעם כמו בפעמים הקודמות הליכוד הוא היחיד שיכול. הליכוד הוא היחיד שאין לא היום שום אופוזיציה אמיתית לכל פעולת הרס וחורבן, והליכוד הוא היחיד שיכול לעצור את נתניהו מלבצע את זממו. התפקדות המונית של עשרות אלפים מתפקדים מהמחנה הלאומי לליכוד היום ועכשיו, היא שוות ערך מבחינת עוצמתה לעמונה מס' 2 יחד עם התיצבות מצפונית של עשרות או מאות חיילים בכל מאחז שמעותד לגרוש. היתרון הגדול בדרך זו שאין בה את הנזקים הנלווים בהכרח לדרכים שהוזכרו לעיל. המחיר אינו גדול: 64 ₪ לשנה ליחיד ו- 96 ₪ לזוג.

כבר עתה ישנם חברי כנסת בליכוד שנבחרו בקולות המחנה הלאומי וקולם כבר נשמע, והם פועלים בצורה משמעותית. אם תהיה התפקדות המונית שראשי הציבור יקראו לה מתוך מטרה ברורה, השינוי יהיה דרמאטי. אנו נראה את שרי הליכוד וחברי הכנסת נלחמים את מלחמתנו בגבורה ובעוצמה, רק כדי שנבחר בהם בפעם הבאה, והם יכולים לעצור. אני מפנה קריאה זו לראשי הציבור ולאזרח הפשוט גם יחד, קחו אחריות היו מעורבים בהחלטות שכל כך גורליות לכולנו. בניסיון זה אין מה להפסיד ניתן רק להרוויח. השעה גדולה והפורענות כבר מרחפת מעל ראשנו, אל תהיו שאננים ואל תהיו סרבנים, קחו את האחריות לידכם.