3:0 לחזית האיסלמית

מי שבורח מזהותו לא מסוגל לזהות מי הוא האויב. כתוצאה מכך הוא מפסיד עוד לפני שהחל המשחק.

משה פייגלין , ט' בסיון תשס"ט

ח"כ משה פייגלין
ח"כ משה פייגלין
צילום: פלאש 90

"ייתכן שבקרוב נאלץ להוריד מאחזים בלתי חוקיים, כפי שדורשת ארצות הברית – כדי להפנות את עיקר תשומת הלב לאיום האיראני"

דברים אלו שנאמרו על ידי נתניהו בישיבת סיעה סוערת ביום ב' האחרון, מלמדים כי בלב התודעה הישראלית הוקם מאחז אנטישמי ושמו "מאחזים בלתי חוקיים". אין אדם רציני שמנסה לטעון כי ההתעמרות בהתיישבות היהודית, מקורה בצורך דחוף לשמור על החוק. המבנים היהודיים המיועדים להריסה מוקפים באינספור מבנים ערביים חוקיים הרבה פחות, שאיש אינו מתעסק איתם. כלומר מדובר כאן בהחרבת בתי יהודים משום בעלותם היהודית. במילים אחרות, המושג "מאחזים בלתי חוקיים" הוא מכבסת מילים אורווליאנית שבאה לכסות על אנטישמיות פשוטה. נתניהו, ליברמן וכל חברי הקואליציה המנסים לכסות את קריסתם מול לחצי השמאל, הערבים, אובמה ושאר העולם, תוך שימוש בטרמינולוגיה הזו. צריכים לדעת שהם נלכדו ברשתה של טרמינולוגיה אנטישמית. אין הבדל בין שלילת זכותם של יהודים לחיות בגב ההר, לשלילת זכותם ללכת על המדרכה. להגיד "מאחזים בלתי חוקיים" זה לעשות כבוד לגבלס. נקודה.

מי שאין לו את הכלים להבין את סגולת ישראל, נופל באופן דיאלקטי לאימוץ הנחות יסוד אנטישמיות. היהודי לא יכול להיות נורמלי. אם הוא לא מקבל את "אתה בחרתנו" הוא נופל לבסוף למציאות נמוכה מכולם. לכן התוצאה במערכה העכשווית בין נתניהו לחזית האיסלמית היא שלוש אפס. הדבר הקריטי ביותר כדי לנצח, הוא להבין מי האויב. מי שבורח מזהותו אינו מסוגל לכך ומפסיד עוד קודם
הדבר הקריטי ביותר כדי לנצח, הוא להבין מי האויב. מי שבורח מזהותו אינו מסוגל לכך ומפסיד עוד קודם שהחל המשחק. כשאינך יכול לנצח אותו, אתה כמובן מצטרף אליו ומוצא עצמך נלחם ב"מאחזים הבלתי חוקיים" במקום באויב
שהחל המשחק. כשאינך יכול לנצח אותו, אתה כמובן מצטרף אליו ומוצא עצמך נלחם ב"מאחזים הבלתי חוקיים" במקום באויב.

אז בואו ונבין מהי החזית העומדת מולנו. בגדול היא מורכבת מארבעה: מחמוד עבאס, מחמוד אחמדיניג'אד, חוסין אובמה ובנימין נתניהו.

שני הראשונים מבקשים להשמיד את ישראל ולהחליפה ביישות  אסלאמית כזו או אחרת. השלישי נוקט עמדה פרו מוסלמית בעליל ולמעשה מגבה אותם בכל דרך, והרביעי, לא ממש מבין מי הוא בכלל, מנסה להיות "פרגמאטי" בעימות שכל כולו דתי, ומוותר בקלילות על כל מתרס העומד בדרכם של שלושת הראשונים.

וכך התנהל ה"קדם-משחק" בזמן הקצר שעבר מאז עלה נתניהו לשלטון.

מחמוד עבאס סירב להכיר במדינת ישראל כמדינה יהודית קודם לפתיחת המשא ומתן. אובמה גיבה את עמדתו ונתניהו כמובן התקפל. התוצאה היא שישראל מכירה ב"עם הפלסטיני" ובזכותו למדינת לאום בארץ ישראל בעוד שה"פלסטינים" ובעקבותיהם העולם כולו – אינם מכירים בזכותם המקבילה של היהודים למדינה בארצם. 1:0 (ענק) לטובת החזית האסלאמית, משער שהבקיע החלוץ ה"פלסטיני".

למחמוד אחמדיניג'אד עוד אין פצצה, אבל חורבן היהודים כבר החל על ידי עצמם. משום שכפי שראינו בציטוט מישיבת סיעת הליכוד, נתניהו התקפל ומפנה את האנרגיות נגד המאחזים כדי לקנות, כביכול, לגיטימיות לטיפול באיראנים. ברור שצילומי החורבן שישודרו בעולם, יתנו לנתניהו לגיטימציה לתקוף באיראן, כמו שצילומי גוש קטיף החרב החזירו את אירופה בתשובה... מדובר פשוט באותה דיאלקטיקה של חורבן כלומר הפניית האנרגיות פנימה, כלפי מי שאתה יכול לנצח. אז החורבן חוזר ו- 2:0 לטובת החזית האסלאמית משער שבישל הקפטן האיראני.


כשחוסין אובמה הפריח את בלון הניסוי 'בושהאר תמורת יצהר', נראה היה שלפחות כאן נחזה בעמידה איתנה של נתניהו נגד הגישה האנטישמית הזו, שמשמעותה היא שהיהודי צריך לשלם עבור הזכות לחיות
כשחוסין אובמה הפריח את בלון הניסוי 'בושהאר תמורת יצהר', נראה היה שלפחות כאן נחזה בעמידה איתנה של נתניהו נגד הגישה האנטישמית הזו, שמשמעותה היא שהיהודי צריך לשלם עבור הזכות לחיות. סביב סכנת הגרעין האירני קיימת ממילא הבנה בינלאומית והפרכת הקישור הנואל בין ההתנחלויות לבין הצורך להילחם בסכנה האיראנית היא משימה פשוטה מאוד. השבוע אימץ נתניהו את עקרון 'בושהאר תמורת  יצהר', הצהיר על כך במפורש בישיבת הסיעה והחל לחלק צווי גירוש למתיישבים יהודים.

3:0 לטובת החזית המוסלמית משער שהבקיע  השופט האמריקני...

איבדנו את הכרת העולם בזכותנו למדינה, החרבנו התנחלויות, אימצנו את עקרון בושהאר יצהר – כלומר זה לא האיראנים זה הישראלים...

זו רשימת ההישגים של נתניהו עד עכשיו.

והמשחק עוד לא החל.